Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ovde na Slaviji, u GSP-u u Deligradskoj lepo stoji obaveštenje kako "Nema Bus Plus kartica".Čoveče, kako su se oni precenili, pa nisu ištancovali te kartice za mesta na kojima ljudi vade iste. Čoveče.

Link to comment

Inače, sad su se setili, pardon, olakšali su gradjanima, da se uzimaju neki brojevi za zakazivanje i ti brojevi mogu u sledećih pet dana da služe umesto karte :blink:

Link to comment
To je kazna sto si glasao za LDP i DS. Porez na glupost. Simple. On su izglasali takav pravilnik za ko zna ciji interes, sad mogu da ti prate kretanje u kontrolnom centru kao u najgroznijim antiutopijskim filmovima.
pokušaj da mi odgovoriš na pitanje. ako umeš.
Link to comment
Inače, sad su se setili, pardon, olakšali su gradjanima, da se uzimaju neki brojevi za zakazivanje i ti brojevi mogu u sledećih pet dana da služe umesto karte :blink:
to i jos neke vesti:
Portparol Busplus sistema Gordana Perović izjavila je danas FoNetu da će zbog velikih gužvi na mestima gde se Beograđanima izdaju personalizovane busplus kartice, biti uvedena podela brojeva, dok će za građane starije od 65 godina stare povlastice sa januarskim markicama važiti do 15. februara.Perović je ukazala da je veliki broj građana sačekao poslednji dan, pre početka rada sistema 1. februara, da bi izvadio personalizovane busplus kartice.Na svih 56 mesta, gde se izdaju kartice, biće podeljeni brojevi sa tačno određenim vremenom kada treba doći, kako građani ne bi čekali u redovima po hladnom vremenu, rekla je Perović.Direkcija za javni saobraćaj je donela odluku da za sugrađane, starije od 65 godina, stare povlastice i markice za januar važe do 15. februara, dok će Beograđani sa januarskim markicama moći da se voze besplatno do 5. februara, ukoliko imaju broj sa zakazanim terminom, rekla je ona.U palati "Beograd", rekla je Perović, biće dupliran broj šaltera za izdavanje personalizovanih kartica. Svi Beograđani na 800 prodajnih mesta mogu da kupe papirnu nepersonalizovanu kartu, koja košta 40 dinara, važi tri meseca i mogu uplatiti do 600 dinara, kako bi premostili period dok ne dobiju svoju personalizovanu karticu, rekla je Perović.
Link to comment
Inače, sad su se setili, pardon, olakšali su gradjanima, da se uzimaju neki brojevi za zakazivanje i ti brojevi mogu u sledećih pet dana da služe umesto karte :blink:
Cool.
Link to comment

Znači, sve će da urade, i da postave kamere, i da šalju komunalce ili gorile u pratnju kontrolora, i da nas prate, i da maksimalno zakomplikuju otkucavanje ("može, al dok bus stoji"), i da blokiraju nove povlasticepersonalizovane koje si uredno platio, i da ugrađuju validatore i u olupine koje nikada neće ući u saobraćaj, i da povećaju do neizdrživosti gužve u vozilima/na naplatnim mestima, i da lažu kako su "ukinute zone", i da angažuju stranu firmu sumnjive vlasničke strukture bez tendera, i da uvedu sistem koji postoji u samo 2 grada na dalekom istoku, sve... samo da ne bi snizili cenu za 20-30% i tako povećali "promet"/broj ljudi koji bi redovno kupovao i otkucavao karte.

Link to comment

Prve primedbe oko validatora:1) uopšte se ne čuju najave stanica, osim ako niste kod validatora, motor autobusa je glasniji, zvuk je kao iz policijske motorole ... 2) ženski glas govori na kojoj je autobus stanici i najavljuje sledeću stanicu. Zar ne bi bilo pametnije, kao što je svuda u svetu gde funkcionišu slični zvučni sistemi, da se sledeća stanica najavljuje upravo tim rečima. Na primer: "SLEDEĆA STANICA je Brankov most", a ne samo "Brankov most"?3) Gde god sam putovao po Evropi, za snalaženje u prevozu mi je od presudne važnosti bilo to što su u autobusu, tramvaju ili metrou, pored najave na maternjem bile i najave na engleskom jeziku. Ako se Beograd već predstavlja kao metropola i ima pretenzije da bude turistička meka, zašto najave stanica nisu i na engleskom?! Najava stanica samo na srpskom mi pomalo nema smisla jer Beograđani mogu da se snađu i bez tih obaveštenja, a slučajni namernici iz ostatka Srbije snaći se kao i do sad, tako što će u autobusu pitati vozača ili druge putnike ...4) Meni su čak i ti nazivi stanica iz nekog drugog vremena, zastareli su. Tako, na primer, da li znate kako se zove stanica kod TC "UŠĆE"? Zove se "Šest kaplara" (?!) Zar ne bi bilo bolje, zbog prepoznatljivosti, da se ta stanica jednostavno zove TC "UŠĆE", a ne da nosi naziv iz vremena kada je tu bila samo poljana pa nije bilo prepoznatljivih objekata? I još nešto o ličnoj drami kroz koju ovih dana prolaze mnogi savesni Beograđani. Na kioscima se više ne prodaju one stare karte za pojedinačnu vožnju, a s obzirom da još nije krenuo novi sistem naplate, prinuđeni su da krše zakon i da se sa jedinom preostalom neponištenom kartom voze u autobusu pored automata. Građani koji redovno plaćaju sve svoje račune prinuđeni su da se "švercuju" protivno svojoj volji ...

Edited by stoka
Link to comment
Prve primedbe oko validatora:1) uopšte se ne čuju najave stanica, osim ako niste kod validatora, motor autobusa je glasniji, zvuk je kao iz policijske motorole ... 2) ženski glas govori na kojoj je autobus stanici i najavljuje sledeću stanicu. Zar ne bi bilo pametnije, kao što je svuda u svetu gde funkcionišu slični zvučni sistemi, da se sledeća stanica najavljuje upravo tim rečima. Na primer: "SLEDEĆA STANICA je Brankov most", a ne samo "Brankov most"?3) Gde god sam putovao po Evropi, za snalaženje u prevozu mi je od presudne važnosti bilo to što su u autobusu, tramvaju ili metrou, pored najave na maternjem bile i najave na engleskom jeziku. Ako se Beograd već predstavlja kao metropola i ima pretenzije da bude turistička meka, zašto najave stanica nisu i na engleskom?! Najava stanica samo na srpskom mi pomalo nema smisla jer Beograđani mogu da se snađu i bez tih obaveštenja, a slučajni namernici iz ostatka Srbije snaći se kao i do sad, tako što će u autobusu pitati vozača ili druge putnike ...4) Meni su čak i ti nazivi stanica iz nekog drugog vremena, zastareli su. Tako, na primer, da li znate kako se zove stanica kod TC "UŠĆE"? Zove se "Šest kaplara" (?!) Zar ne bi bilo bolje, zbog prepoznatljivosti, da se ta stanica jednostavno zove TC "UŠĆE", a ne da nosi naziv iz vremena kada je tu bila samo poljana pa nije bilo prepoznatljivih objekata? I još nešto o ličnoj drami kroz koju ovih dana prolaze mnogi savesni Beograđani. Na kioscima se više ne prodaju one stare karte za pojedinačnu vožnju, a s obzirom da još nije krenuo novi sistem naplate, prinuđeni su da krše zakon i da se sa jedinom preostalom neponištenom kartom voze u autobusu pored automata. Građani koji redovno plaćaju sve svoje račune prinuđeni su da se "švercuju" protivno svojoj volji ...
ta stanica i jeste kod 6 kaplara bivsa kod ck ne postoji vise. to svercovanje im je bas tesko palo:)
Link to comment
Ovde na Slaviji, u GSP-u u Deligradskoj lepo stoji obaveštenje kako "Nema Bus Plus kartica".Čoveče, kako su se oni precenili, pa nisu ištancovali te kartice za mesta na kojima ljudi vade iste. Čoveče.
Jedan od razloga ovolike guzve u Beogradjanki je to je ceo Beograd pohrlio na nekoliko lokacija za izdavanje zato sto se kartice vise ne vade na vecini mesta gde su ranije mogle da se izvade, sto se protivi svim zakonima logike. Edited by Evropejac
Link to comment
ta stanica i jeste kod 6 kaplara bivsa kod ck ne postoji vise.
Ali većina ne silazi na toj stanici da bi išla u Šest kaplara već da bi otišla u TC "UŠĆE". U svetu se imena stanica daju po nekom prepoznatljivom objektu, a ako nema baš ničega, onda po ulici ...
Link to comment
Prve primedbe oko validatora:1) uopšte se ne čuju najave stanica, osim ako niste kod validatora, motor autobusa je glasniji, zvuk je kao iz policijske motorole ... 2) ženski glas govori na kojoj je autobus stanici i najavljuje sledeću stanicu. Zar ne bi bilo pametnije, kao što je svuda u svetu gde funkcionišu slični zvučni sistemi, da se sledeća stanica najavljuje upravo tim rečima. Na primer: "SLEDEĆA STANICA je Brankov most", a ne samo "Brankov most"?3) Gde god sam putovao po Evropi, za snalaženje u prevozu mi je od presudne važnosti bilo to što su u autobusu, tramvaju ili metrou, pored najave na maternjem bile i najave na engleskom jeziku. Ako se Beograd već predstavlja kao metropola i ima pretenzije da bude turistička meka, zašto najave stanica nisu i na engleskom?! Najava stanica samo na srpskom mi pomalo nema smisla jer Beograđani mogu da se snađu i bez tih obaveštenja, a slučajni namernici iz ostatka Srbije snaći se kao i do sad, tako što će u autobusu pitati vozača ili druge putnike ...4) Meni su čak i ti nazivi stanica iz nekog drugog vremena, zastareli su. Tako, na primer, da li znate kako se zove stanica kod TC "UŠĆE"? Zove se "Šest kaplara" (?!) Zar ne bi bilo bolje, zbog prepoznatljivosti, da se ta stanica jednostavno zove TC "UŠĆE", a ne da nosi naziv iz vremena kada je tu bila samo poljana pa nije bilo prepoznatljivih objekata? I još nešto o ličnoj drami kroz koju ovih dana prolaze mnogi savesni Beograđani. Na kioscima se više ne prodaju one stare karte za pojedinačnu vožnju, a s obzirom da još nije krenuo novi sistem naplate, prinuđeni su da krše zakon i da se sa jedinom preostalom neponištenom kartom voze u autobusu pored automata. Građani koji redovno plaćaju sve svoje račune prinuđeni su da se "švercuju" protivno svojoj volji ...
Nisi bio u parizu :lol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...