Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Možda i ne znaju tačan broj putnika na svakoj liniji ali apsolutno mi je neverovatno da niko od nadležnih ne zna da je, recimo, linija 59 potpuna katastrofa u vreme špica, i to već godinama.No, hajde da vidimo, možda ovaj novi sistem donese neki napredak.
Čisto sumnjam da će da se promeni bitno pošto im fali autobusa pa fali, ali sad barem postoji osnov za egzaktne podatke. Ma, ionako je sve ovo uvod u javno-privatno partnerstvo.
Link to comment

Oni nek akaju mene-putnika koliko hoće, može im se, a ja ću kako budem znao i umeo da se provlačim.Nikad, ali nikad se nisu zayebali pa kad smisle i uvedu neko novo izlišno čudo da kažu, evo sad je bolje, kvalitetnije i jeftinije.Jeftinije - nikad. Uvek bude skuplje.Bolje i kvalitetnije - biće jednog dana kad prebrojimo putnike.Pa šta im znači što je neku liniju ušlo ukupno 1000 ljudi (od prve do poslednje stanice) kad nemaju pojma koliko ih je i gde izašlo da bi provalili (kao, ne znaju posle 30 godina analiziranja) u kojim reonima i kuje vreme je najviše putnika.

A za ovo mogu da me poljube tamo gde sunce ne izlazi (tekst se odnosi na stare "zumbalice", ali sigurno tako rezonuju i za ovo sranje):

Situacija 1: Pokvareni automati nisu spasAko ste ušli u autobus i uredno hteli da poništite kartu u automatu, sigurno vas obraduje ako on nije u funkciji. Savest vam je mirna - imali ste dobru nameru, a ko im je kriv što su im automati pokvareni.Ali to vas neće spasiti od plaćanja kazne kaže Slavica Stefanović, portparol GSP-a. - Pošto imamo primitivne aparate za poništavanje karata često se desi da građani gurnu novčić u automat kako bi se vozili za džabe. Oni ujutru izađu svi ispravni, ali već do devet sati neko to uspe da pokvari – kaže Stefanović. Kako napominje, u vozilu ima četiri automata i nikada se ne dešava da su svi pokvareni? - Putnici mogu da se „prošetaju“ do drugog automata, ako je (kojim slučajem) gužva, mogu nekome dati kartu da im poništi – objašnjava naša sagovonica.
Jes hau jes nou. Da sam hteo da šetam ne bih ni ulazio u prevoz, niti imam nameru da ikom "dajem kartu"

Link to comment
da bi imali evidenciju koliko ljudi ulazi u vozilo na nekoj liniji. Meni bi svanulo kad bi se neko setio da ne moju liniju ubaci dupli autobus, a za to nemaju osnova jer nemaju broj koliko ljudi je koristi u kom periodu.
ne zezaj. pa, postoje lakši načini za to. i bolji za putnike. ne služe putnici da popud zamorčadi GSP eksperimentiše sa intervalima i brojem autobusa. neko napisa, blokiraju karticu, imaš plaćenu markicu, može da ti je blokira milion puta, mislim da možeš da se voziš sa zauvek blokiranom kartom. samo uplatiš za markicu. i, na osnovu čega da je oduzmu? eventualno. odustaće se od toga.kažite mi vii koji se često vozite. koliki je procenat ulazećih koji sada poništava kartu? veći/manji od 10%? da dodam još toliko, onih koji se švercuju, može?ako može, ona je objektivno potrebno da samo 20% ulazećih priđe Spravi. ostali, juriš na mesta. Edited by djordje geprat
Link to comment
i dalje mi nije jasno čemu prinošenje personalizovane karte? ako kontrola dođe, videće da li je uplaćena mesečna naknada. ovako samo prave gužvu kod ulaza.
Mislim da smo pisali o tome tj. da je neko imao info.Naime validatori u busevima imaju pristup bazi podataka, da li si platio markicu.Aparat kod kontrolora ima samo mogucnost da proveri da li si se validirao :blink: :blink: :blink:
Link to comment
Kao sto je neko pre lepo primetio zasto bi isao da odblokiras karticu svaki put kada ce biti dovoljno da to uradis na kraju meseca?Jednostavno kaznu ti ne mogu naplatiti a kada ti odblokiraju na kraju meseca lepo uplatis za sledeci i teras dalje.
Pa to je ekvivalent sa kaznama za povlastice...Kad dodjes da izvadis novu povlasticu sledece godine oni ti traze da prvo platis kazne.Da li ti mogu naplatiti kaznu?Pa dao si sve podatke kada si vadio personalizovanu, zar ne?A i ko zna sta si potpisao u onom ugovoru?
Link to comment
Pa to je ekvivalent sa kaznama za povlastice...Kad dodjes da izvadis novu povlasticu sledece godine oni ti traze da prvo platis kazne.Da li ti mogu naplatiti kaznu?Pa dao si sve podatke kada si vadio personalizovanu, zar ne?A i ko zna sta si potpisao u onom ugovoru?
Pa da ali npr ti dodjes pred kraj marta da uplatis za april. Blokirali su ti uredno placenu mesecnu karticu 10.03 i jos su ti iskucali 3 kazne do kraja meseca. Doneses im te kazne sve iskucane u martu sa sve karticom koja ima placen taj isti mart. I na osnovu cega onda da ti naplate kaznu?
Link to comment
Pa da ali npr ti dodjes pred kraj marta da uplatis za april. Blokirali su ti uredno placenu mesecnu karticu 10.03 i jos su ti iskucali 3 kazne do kraja meseca. Doneses im te kazne sve iskucane u martu sa sve karticom koja ima placen taj isti mart. I na osnovu cega onda da ti naplate kaznu?
Pa na osnovu napisanih kazni koje si ti doneo ;) .OK ti hoces da uplatis markicu za april, a oni kazu:Ne moze dok ne platite prosle kazne.Naravno ti se okrenes i odes, ali ostajes u bazi podataka, i kada god budes hteo da uplatis markicu neces moci jer ti je kartica blokirana.Pri tome dao si dovoljno podataka prilikom potpisivanja ugovora kad si vadio personalizovanu karticu.Naravno moguce da te je bas briga za buduce akcije koje mogu uslediti od strane firme koja je vlasnik BusPlus sistema...
Link to comment
Pa na osnovu napisanih kazni koje si ti doneo ;) .OK ti hoces da uplatis markicu za april, a oni kazu:Ne moze dok ne platite prosle kazne.Naravno ti se okrenes i odes, ali ostajes u bazi podataka, i kada god budes hteo da uplatis markicu neces moci jer ti je kartica blokirana.Pri tome dao si dovoljno podataka prilikom potpisivanja ugovora kad si vadio personalizovanu karticu.Naravno moguce da te je bas briga za buduce akcije koje mogu uslediti od strane firme koja je vlasnik BusPlus sistema...
Izvini ja nisam korisnik usluga firme BusPlus vec GSB. Tako i ovo kao Infostan izmisljotina da se marnu pare od sistema.
Link to comment
Pa na osnovu napisanih kazni koje si ti doneo ;) .OK ti hoces da uplatis markicu za april, a oni kazu:Ne moze dok ne platite prosle kazne.Naravno ti se okrenes i odes, ali ostajes u bazi podataka, i kada god budes hteo da uplatis markicu neces moci jer ti je kartica blokirana.Pri tome dao si dovoljno podataka prilikom potpisivanja ugovora kad si vadio personalizovanu karticu.Naravno moguce da te je bas briga za buduce akcije koje mogu uslediti od strane firme koja je vlasnik BusPlus sistema...
Pa da ali ti si doneo kazne za mart kao i svoju BusPlus karticu koja na sebi ima evidentiranu uplatu za mesec mart. Nemoguce je da imas kazne za mesec koji si uplatio.
Link to comment
Mislim da smo pisali o tome tj. da je neko imao info.Naime validatori u busevima imaju pristup bazi podataka, da li si platio markicu.Aparat kod kontrolora ima samo mogucnost da proveri da li si se validirao :blink: :blink: :blink:
ček, pisano je i da kontrolor, kada ustanovi da si platio markicu, blokira karticu a ne piše kaznu. znači, može da proveri validnost.
Link to comment
Pa to je ekvivalent sa kaznama za povlastice...Kad dodjes da izvadis novu povlasticu sledece godine oni ti traze da prvo platis kazne.Da li ti mogu naplatiti kaznu?Pa dao si sve podatke kada si vadio personalizovanu, zar ne?A i ko zna sta si potpisao u onom ugovoru?
sad sam zbunjen. platio si markicu, karta je validna, zbog nečega je nisi prineo aparatu. dolazi kontrolor, čita da je nisi prineo tamo gde treba, blokira je. kakva kazna sada?
Link to comment
sad sam zbunjen. platio si markicu, karta je validna, zbog nečega je nisi prineo aparatu. dolazi kontrolor, čita da je nisi prineo tamo gde treba, blokira je. kakva kazna sada?
To je kazna sto si glasao za LDP i DS. Porez na glupost. Simple. On su izglasali takav pravilnik za ko zna ciji interes, sad mogu da ti prate kretanje u kontrolnom centru kao u najgroznijim antiutopijskim filmovima.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...