Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Kao sto je neko pre lepo primetio zasto bi isao da odblokiras karticu svaki put kada ce biti dovoljno da to uradis na kraju meseca?Jednostavno kaznu ti ne mogu naplatiti a kada ti odblokiraju na kraju meseca lepo uplatis za sledeci i teras dalje.

Link to comment

a ako kontrolorima umesto da pružiš karticu na blokiranje, samo je pokažeš uz slip koji se dobija kao računa da je na karticu uplaćeno koliko treba? možda bi se tako izbegla i ta mesečna gnjavaža?inače, mislim da je pametno nositi taj slip (na njemu su sve info uklj. i broj busplus kartice) u slučaju da je validator pokvaren ili da se sama kartica nekako ošteti.

Link to comment
inače, mislim da je pametno nositi taj slip (na njemu su sve info uklj. i broj busplus kartice) u slučaju da je validator pokvaren ili da se sama kartica nekako ošteti.
ako je validator pokvaren, to stvarno nije stvar putnika. radi - poništavaš kartu, ne radi - nek ga poprave, a ti se vozi i gledaj svoja posla.
Link to comment
Kao sto je neko pre lepo primetio zasto bi isao da odblokiras karticu svaki put kada ce biti dovoljno da to uradis na kraju meseca?Jednostavno kaznu ti ne mogu naplatiti a kada ti odblokiraju na kraju meseca lepo uplatis za sledeci i teras dalje.
i dalje mi nije jasno čemu prinošenje personalizovane karte? ako kontrola dođe, videće da li je uplaćena mesečna naknada. ovako samo prave gužvu kod ulaza.
Link to comment
i dalje mi nije jasno čemu prinošenje personalizovane karte? ako kontrola dođe, videće da li je uplaćena mesečna naknada. ovako samo prave gužvu kod ulaza.
da bi imali evidenciju koliko ljudi ulazi u vozilo na nekoj liniji. Meni bi svanulo kad bi se neko setio da ne moju liniju ubaci dupli autobus, a za to nemaju osnova jer nemaju broj koliko ljudi je koristi u kom periodu.
Link to comment

to je sasvim ok (i nadam se da je jedini razlog a ne zbog ograničenja kontrolorskog hardvera) ali to treba naglasiti kroz medije (zašto, koliko dugo itd) pa će putnici sa personalizovanim karticama imati dobar motiv da se čekiraju ma kakva gnjavaža to bilo. u mom slučaju to bi sada značilo: skini rukavice, prebaci kese u jednu ruku, skini ranac, otvori tašnicu sa novčanikom, izvuci novčanik i prinesi ga validatoru (nadam se da će kroz novčanik moći) pa u rukverc. ili da smislim alternativnu varijantu, da karticu nosim oko vrata kao klinci nekad ključeve od kuće?

Link to comment
da bi imali evidenciju koliko ljudi ulazi u vozilo na nekoj liniji. Meni bi svanulo kad bi se neko setio da ne moju liniju ubaci dupli autobus, a za to nemaju osnova jer nemaju broj koliko ljudi je koristi u kom periodu.
da, jadni oni, to se nikako nije moglo racunati bez ovih aparata. te su brojke, kolko ja kontam, jedan od osnovnih podataka kojima oni barataju. kolko puta sam video da na prvom sedistu iza vrata sedi po jedan omladinac i udara recke na svakoj stanici.
Link to comment
da, jadni oni, to se nikako nije moglo racunati bez ovih aparata. te su brojke, kolko ja kontam, jedan od osnovnih podataka kojima oni barataju. kolko puta sam video da na prvom sedistu iza vrata sedi po jedan omladinac i udara recke na svakoj stanici.
tako i mog brata u vojsci stavili na brdo da javi* kad prođe avion. Spremi karticu unapred i ne gunđaj.* siđe i pozove telefonom
Link to comment

Možda i ne znaju tačan broj putnika na svakoj liniji ali apsolutno mi je neverovatno da niko od nadležnih ne zna da je, recimo, linija 59 potpuna katastrofa u vreme špica, i to već godinama.No, hajde da vidimo, možda ovaj novi sistem donese neki napredak.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...