Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

zayebaše one što su prodavali markice na zelenjaku. a i one koji su koristili markice. odeš u neku kancelariju/činovnica ti donese na ruke je zamenjeno odlaskom "negde" i nadom da će aparat da ima tvoj JMBG u memoriji.
Pa ne ideš nigde, nego ti automatski dolazi na tvoju karticu. A da li je JMBG u memoriji™ nema veze sa nadom, već sa time da li je lenjo dupe izvolelo izvaditi karticu. Kod mene u školi od 110, njih 30 nije izvadilo karticu.
Link to comment
Pa ne ideš nigde, nego ti automatski dolazi na tvoju karticu. A da li je JMBG u memoriji™ nema veze sa nadom, već sa time da li je lenjo dupe izvolelo izvaditi karticu. Kod mene u školi od 110, njih 30 nije izvadilo karticu.
zahvaljujem. što ti je tehnologija! ostaše oni što su valjali markice bez posla. ili nisu?PS: šta je sa onih 30 u školi?
Link to comment
zahvaljujem. što ti je tehnologija! ostaše oni što su valjali markice bez posla. ili nisu?PS: šta je sa onih 30 u školi?
Ostaće bez plaćenog prevoza u februaru. S druge strane, zaposleni u državnim firmama koje nisu pod gradom, dobiće sumu novca i onda će sami uplaćivati sebi ili koristiti za gorivo. Interesatno je da grad ne dozvoljava da zaposleni idu kolima na posao.
Link to comment

Cekaj, meni nije jasan taj deo sa dodje na tvoju karticu?! Jedino ako 1. u mesecu neko pokupi sve kartice i dopuni ih, ne vidim kako obicna magnetna kartica moze daljinski da se dopuni, ili sam ja totalna plavusa... A ovo za grad nisam znala, mozda kao pokusaj apelovanja na svest da se ne dolazi kolima ako ne mora, a zbog ustede parking prostora i ne-zagadjivanja okoline?! Mada, posto ne verujem u njihove humane razloge pretpostavicu da je neki jako glup razlog u pitanju <_<

Link to comment
Cekaj, meni nije jasan taj deo sa dodje na tvoju karticu?! Jedino ako 1. u mesecu neko pokupi sve kartice i dopuni ih, ne vidim kako obicna magnetna kartica moze daljinski da se dopuni, ili sam ja totalna plavusa... A ovo za grad nisam znala, mozda kao pokusaj apelovanja na svest da se ne dolazi kolima ako ne mora, a zbog ustede parking prostora i ne-zagadjivanja okoline?! Mada, posto ne verujem u njihove humane razloge pretpostavicu da je neki jako glup razlog u pitanju <_<
s druge strane, u mojoj ulici, kod crkve, imaš rezervisana mesta za privatna kola činovnika ministarstva finansija. o resavskoj između birčaninove i nemanjine da i ne govorim.ovo sa dopunom može.
Link to comment
Cekaj, meni nije jasan taj deo sa dodje na tvoju karticu?! Jedino ako 1. u mesecu neko pokupi sve kartice i dopuni ih, ne vidim kako obicna magnetna kartica moze daljinski da se dopuni, ili sam ja totalna plavusa... A ovo za grad nisam znala, mozda kao pokusaj apelovanja na svest da se ne dolazi kolima ako ne mora, a zbog ustede parking prostora i ne-zagadjivanja okoline?! Mada, posto ne verujem u njihove humane razloge pretpostavicu da je neki jako glup razlog u pitanju <_<
Pa neće ih fizički dopunjavati, jednostavno na račun kartice ide uplata u svrhu mesečne pretplate na prevoz.
Link to comment

Da, ovo za dopunu sam upravo shvatila kad sam otkucala da mora da moze posto na istom principu funkcionise kartica banke, dobro ipak sam malo plavusa ;) Pa zato i kazem da ne znam koji im je motiv za nedolazenje na posao kolima kad uglavnom imaju rezervisana parking mesta kod svih institucija. Pre ce biti da je to neka prastara regulativa koju svi primenjuju a zaboravili su zasto...

Link to comment

Ne kapiram, ne postoje vise jednokratne karte? Sta ako neko udje u prevoz 2 puta godisnje, treba da se zajebava i vadi te kartice? Ili turisti npr, sta ce oni? Nisam bas ispratio pa ako moze bilo kakav uput, valjda ce kod vozaca bar moci da se uzme dranje karta...

Link to comment
Ne kapiram, ne postoje vise jednokratne karte? Sta ako neko udje u prevoz 2 puta godisnje, treba da se zajebava i vadi te kartice? Ili turisti npr, sta ce oni? Nisam bas ispratio pa ako moze bilo kakav uput, valjda ce kod vozaca bar moci da se uzme dranje karta...
papirne su fakticki jednokratne das 40 dindzi vise za do 10 voznji.
Link to comment
Ne kapiram, ne postoje vise jednokratne karte? Sta ako neko udje u prevoz 2 puta godisnje, treba da se zajebava i vadi te kartice? Ili turisti npr, sta ce oni? Nisam bas ispratio pa ako moze bilo kakav uput, valjda ce kod vozaca bar moci da se uzme dranje karta...
Imaš kod vozača za jednu vožnju...
Link to comment

Kupis na trafici plasticnu nepersonalizovanu i dopunjavas po potrebi. Vazi tri godine, dopunjavas je neograniceno puta. Ove papirne, obzirom da vaze samo tri meseca, su vise za one koji nisu iz BGa.

Link to comment
Mislim da ćeš morati da uzmeš i jednu nepresonalizovanu. Ne verujem da će persolizovana moći da se dopunjuje. A ovako će duplirati prodaju sveobukhvatnih BusPus kartica.
Hvala
Link to comment
A sta ako neko ima jos npr. 10 starih karata,moze samo da ih baci?
Da.Iako bi trebalo da bude da mozes da odes u GSP i zamenis ih za nepersonalizovanu sa kreditom za 6-10 voznji.
Link to comment

kazu da ako uhvate vlasnika personalizovane mesecnice da se vozi neoveren, nece biti kaznjavan novcano vec ce mu isprava biti blokirana na licu mesta i on ce morati da je aktivira odlaskom na neki salter u gradu. znaci kazna je jebavanje sa salterom

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...