Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

onaj text to speech sistem mi izgleda kao da je delo Informatike, može da se čuje na sajtu rtv.rs gde čita vesti. Moram da kažem da su odradili dobar posao (pogotvu za jedan domaći proizvod), u pojedinim vestima kao da je prirodan glas. Doduše, na validatorima smulja neke stanice i mogli bi da podese akcentuaciju, ali dobro.

Link to comment
ako se ovo uvede, ponovo ću da redovno pazarim mesečne "markice"!!Koliko kasni, toliko % manje plćaš kartu!Uvesti validatore i na stanici i tako da se zna koliko čekamo!!
Beleži se kašnjenje, ali ne znam šta obavezuje vozača da ne kasni ako su takvi saobraćajni uslovi.Tek da će putniku biti nešto nadoknađeno - zaboravi.
Link to comment

Da, da, sve će to da bude brže i funkcionalnije, kako da ne! Otkada znam za sebe, nijedna gradska vlast nije rešila pitanje zastoja u špicu u Takovskoj ulici, kada se ide prema gradu, i to onaj deo između Cvijićeve i Hilandarske.Tu stvarno treba nauka da bi se izbegla situacija da se taj deo ulice pređe za manje od 15-20 minuta, koliko sada treba u špicu.1) treba samo skloniti par suvišnih semafora, ili2) ostaviti semafore, ali sa trepćućim žutim svetlom, ili3) menjati dužinu zelenog svetla na semaforima u zavisnosti od frekvencije saobraćaja ...

Edited by stoka
Link to comment
onaj text to speech sistem mi izgleda kao da je delo Informatike, može da se čuje na sajtu rtv.rs gde čita vesti. Moram da kažem da su odradili dobar posao (pogotvu za jedan domaći proizvod), u pojedinim vestima kao da je prirodan glas. Doduše, na validatorima smulja neke stanice i mogli bi da podese akcentuaciju, ali dobro.
Glas vrlo podseća na Draganu Marković-Kaucki, onomad voditeljku na dvestadvojci i povremenu učesnicu Indexovog radio-pozorišta iz najblistavijih dana, to jest dok je Neša Radulović još bio živ.
Link to comment
Drugarica juce bila u GSP da plati kaznu,rekli su joj da ce markice/stare karte najverovatnije vaziti i u Februaru.
Nešto mi reče žena da je rečeno danas na Studiju B, šatro, "da se ljudi priviknu, u februaru će moći i onako i ovako" :wub:
Link to comment
http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest/februar-mesec-za-uhodavanje-sa-bus-plus-kartama/27168.phtml
Ipak, prvih mesec dana od uvođenja sistema kontrolori će zbog grešaka u overavanju samo upozoravati putnike, da bi se navikli na novi sistem - sličan onima koji već postoje u Istanbulu, Londonu, Amsterdamu.U početku, karte će biti overavane i tokom vožnje - ne samo kada je autobus na stajalištu, a ukoliko neko ne stigne da overi svoju karticu kontrolori će ih samo opominjati, a kasnije i kažnjavati.Dosadašnje, papirne kartice i automati GSP-a od 1. februara neće važiti.
Link to comment

Ako imam personalizovanu karticu da li moram da je koristim samo kao mesecnu markicu do sada?Da li se moze neki mesec, kad ti se ne isplati uzimati "mesecna markica", da se dopuni kešom i da se onda skida cena karte kao i kod nepersonalizovanih?Ili cu morati za te potrebe da uzimam posebno i nepersonalizovanu, bilo plastičnu ili papirnu?

Edited by deeps
Link to comment
Ako imam personalizovanu karticu da li moram da je koristim samo kao mesecnu markicu do sada?Da li se moze neki mesec, kad ti se ne isplati uzimati "mesecna markica", da se dopuni kešom i da se onda skida cena karte kao i kod nepersonalizovanih?Ili cu morati za te potrebe da uzimam posebno i nepersonalizovanu, bilo plastičnu ili papirnu?
Mislim da ćeš morati da uzmeš i jednu nepresonalizovanu. Ne verujem da će persolizovana moći da se dopunjuje. A ovako će duplirati prodaju sveobukhvatnih BusPus kartica.
Link to comment

i dalje mi nije jasno zbog čega vlasnici personalizovanih karata moraju da je prinose validatoru.jutros me priupita gospođa šta je predviđeno za slučaj kada je firma kupovala markice i delila zaposlenima. rekoh da nemam pojma. vi?

Link to comment
i dalje mi nije jasno zbog čega vlasnici personalizovanih karata moraju da je prinose validatoru.jutros me priupita gospođa šta je predviđeno za slučaj kada je firma kupovala markice i delila zaposlenima. rekoh da nemam pojma. vi?
Firma dobija predračun na osnovu JMBG zaposlenih, čiji spisak šalje u busplus. Onda busplus šalje predračun i firma to uplati npr. od 25-30/31. tekućeg meseca i kad dođe 1. zaposlenom se produžuje važeća kartica.
Link to comment
Firma dobija predračun na osnovu JMBG zaposlenih, čiji spisak šalje u busplus. Onda busplus šalje predračun i firma to uplati npr. od 25-30/31. tekućeg meseca i kad dođe 1. zaposlenom se produžuje važeća kartica.
zayebaše one što su prodavali markice na zelenjaku. a i one koji su koristili markice. odeš u neku kancelariju/činovnica ti donese na ruke je zamenjeno odlaskom "negde" i nadom da će aparat da ima tvoj JMBG u memoriji.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...