Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ako u gužvi nekog prislone uz validator a karta mu je u džepu košulje, da li će se čuti "ping"?
naravno da hoce. preporuka Mumbai Traffic Authority glasi da se, citiram, "RFID kartica u slucajevima pojacane utilizacije gradskog prometala treba drzati u cipeli ili vezana oko noznog clanka".
Link to comment
PITANJE: Da li tragovi nekih tekućina na kartici (vode, parfema, acetona, mokraće, sperme) mogu otežati validaciju?
tragovi alkohola u krvi donose blokadu kartice kad udje kontrola, a verovatno i dolazak interventne, jer je, jebiga, voznja u pripitom stanju akt antidrzavnog delovanja, sto smo u sredu videli u praksi. Aceton, mokraca i ostale tecnosti ce biti regulisane sledecom bezmislenom odlukom Grada
Link to comment

Jao, pa ovo može da štampa šta mu zadaš!"zamoljen da napusti vozilo prema pravilniku x jer se vozio u pijanom stanju""zamoljen da napusti prevozno sredstvo jer je ružio šinsko vozilo uvezeno iz Španije""GSP i Kentkart Vam čestitaju Božić/Novu Godinu/krsnu slavu""Oslobođen plaćanja karte zahvaljujući gradonačelniku gospodinu Draganu Đilasu""U toku vožnje vozilo se pokvatilo i ova karta se priznaje u svakom sledećem prevoznom sredstvu u narednih sat vremena"A možda ujedno mogu da štampaju i karte za koncert Zdravka Čolića, za redovne platiše markica personalizovanih!Mogućnosti su beskrajne :s_w:

Edited by Kelt
Link to comment

Imam busplus kartonku, sa tri karte uzeo, eksperimentalno, prineo uključenom validatoru u 16-tici večeras, on me iskuliro i pokazao mi samo reklamu gde se mogu uzeti kartice, ja njega isto, načinio sam bona fide pokušaj plaćanja prevoza, po pravilima autostoperskog vodiča od mene dosta.

Link to comment
on me iskuliro i pokazao mi samo reklamu gde se mogu uzeti kartice, ja njega isto
:lolol:i treba postepeno graditi odnose s mašinama, isto kao i sa ljudima.
Link to comment

Stvar izgleda interesantno

Ono što se zna je da je sistem izradila turska firma Kentkart, čije usluge upotrebljavaju i korisnici gradskog prevoza u Dohi, Amanu, ali i Prizrenu. Ništa ne bi bilo čudno da pored imena grada ne stoji – Republika Kosovo! I u Skoplju su probali da uvedu ovaj sistem, ali je on propao za kratko vreme. “Moja karta”, makedonska verzija Bus plusa, trebalo je da počne da se koristi u svim autobusima gradskog prevoza, ali je instalirana samo kod privatnika. Ipak, oni se nisu dugo radovali, pošto sistem naplate nije profunkcionisao. Iako se na zvaničnoj internet prezentaciji Kentkarta nalazi i sajt “Moje karte”, taj link vodi ka nepostojećoj strani! Sistem propao i u Prizrenu Jedina veza samozvane Republike Kosovo i Kent karta je to što je sistem bio implementiran u Prizrenu, kaže Perović za S media portal i objašnjava:- Ovaj sistem je bio uveden u 200 autobusa u Prizrenu, ali to više ne funkcioniše jer je bilo malo ljudi da bi bilo isplativo. Ona, međutim, nije mogla da objasni zbog čega je ovaj sistem nije funkcionisao u Makedoniji, gde je posle kratkog vremena propao.Zanimljiv je podatak da je Kentkart sistem automatske naplate uveo samo u autobuse privatnih prevoznika i u Damasku i Amanu. Ko je vlasnik? Vlasnička struktura firmi Lanus i Apex Solutions nalazi se pod velom tajne. Kao menadžer se navodi Veljko Vlahović, sin bivšeg ministra Aleksandra Vlahovića. Zanimljivo je to da je Lanus d.o.o. 2008. pripojio firmu PHT International, koja je tada bila u vlasništvu Radeta Terzića, bivšeg tužioca, smenjenog u operaciji “Sablja”. Drugi vlasnik firme PHT International je Tahir Hasanović, nekadašnji visoki funkcioner Nove demokratije, a sada sekretar Regularne masonske lože Srbije.

Edited by kapetanm
Link to comment

zaboravili su da pomenu da Kentkart sistem u Izmiru (4 miliona stanovnika) funkcionise odlicno. a sto se tice Kosova, ne vidim sta drugo mogu da stave na sajt - Serbian province of Kosovo? malo mi je tekst mutan.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Au, pa zar pipci svetskih gospodara zadiru i u polje javnog transporta u zemljama zadnjeg sveta, izgleda da je svaki novac njima ugodan, pa i naši bedni dinari po srednjem kursu NBS :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Au, pa zar pipci svetskih gospodara zadiru i u polje javnog transporta u zemljama zadnjeg sveta, izgleda da je svaki novac njima ugodan, pa i naši bedni dinari po srednjem kursu NBS :lol: :lol: :lol:
culi ti da je dinar cenjena valuta tako mi Blummberga, svetog vraca Krleta i Sapera mu i placenih oglasa.
Link to comment
Imam busplus kartonku, sa tri karte uzeo, eksperimentalno, prineo uključenom validatoru u 16-tici večeras, on me iskuliro i pokazao mi samo reklamu gde se mogu uzeti kartice, ja njega isto, načinio sam bona fide pokušaj plaćanja prevoza, po pravilima autostoperskog vodiča od mene dosta.
Ja sam prekjuče hteo da kupim plastikaru i ljubazna prodavačica mi reče da validatori izlaze iz hibernacije 1. februara.
Link to comment
Vlasnička struktura firmi Lanus i Apex Solutions nalazi se pod velom tajne. Kao menadžer se navodi Veljko Vlahović, sin bivšeg ministra Aleksandra Vlahovića.
Koliko ja znam, Vlahovic ima 2 sina, Milosa i Vojislava, obojicu poznajem iz skole, tako da mu ovo nije sin sigurno...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...