Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Pa ako sistem bude takav, onda si vec pokraden(posmatrajuci da se placa iz dzepa poreskih obveznika), jer ce biti besmisleni. Najveca usluga bi bila polomiti ih i iskazati "gradjansku neposlusnost" ako ce sluziti kao ukras nakon slatkih malverzacija. Nekima suvise radikalno i agresivno, ali je zapravo poprilicno nebitna stvar i potpuno divljacka. S kojom nemam nikakav problem, jer je ionako previse blaga.edit: takodje, razbijanje bi svakako bilo uzrocnoposledicno i ne moze se bas reci bez osnova. Hajde, pa nije nasilje bas uvek lose.
Do pre koliko se kukalo kako to ne moze da funkcionise, jer dok svako udje na prva vrata, pokaze kartu i validira se, prodje oho-ho. Sad kad ispada da mozes da udjes na prva, pokazes kartu vozacu na brzinu, overis je na bilo kom validatoru i time ne pravis guzvu, sad ni to ne valja. Najbolje bi bilo da se sprovede anketa da vidimo sta narod misli, pa da se takav sistem uvede. Ali ne, ne moze ni to, zato sto se Travolta iz Borce Grede izjasnio da je to sranje i da ne moze da uspe.Uzgred, i radnici u GSP-u su isti takvi seratori koji su u sve upuceni i sve znaju. Uopste me ne bi cudilo da oni to tako izmedju sebe pricaju sta ce da bude, a niko nema blage veze sta ce i kako napraviti. Tako da se ne obazirem mnogo na to sta oni pricaju.
Link to comment
http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Bus-plus-nije-Veliki-brat.lt.html
5. Ako se vozilo pokvari, da li će putnici morati da overavaju personalizovane karte u vozilu u koje će preći, odnosno da li su vlasnici nepersonalizovanih karata dužni da ponovo plate vožnju?- Preko specijalnih uređaja kontrolori će tačno znati u kojem vozilu je overena karta i imaće informaciju da je to vozilo ostalo u kvaru. Dakle, putnici neće morati da ponovo validiraju personalizovanu kartu, odnosno da plaćaju vožnju u drugom vozilu.
Ovim mi je delimično odgovoreno na nedoumicu. Ali mora da se doda i malo misterije.Fraza "Specijalni uređaji" me asocira na "Švedske TV detektore" :)
4. Da li će karte moći da se overavaju samo dokje vozilo na početnom terminalu, odnosno na stanici, ili će to moći da se učini i u toku vožnje?– Formalno, karte će moći da se overe prinošenjem čitaču i kada vozilo krene iz stanice, ali valja znati da se rad validatora blokira već posle pređenih 80 metara. Od tog trenutka i kontrolori počinju proveru putnih isprava.
Očigledno ni sami ne znaju kako će da rade, jer medijima daju kontradiktorne informacije.=Neozbiljno.
2. Da li „bus plus” kartice važe i na noćnim linijama javnog saobraćaja?– Sistem „Bus plus” ne funkcioniše u noćnom saobraćaju. Sve te linije opslužuju isključivo privatni prevoznici, a oni na osnovu ugovora sa Gradskom upravom imaju pravo da do kraja 2012. godine naplaćuju karte u svojim autobusima.
Pederluk2
Link to comment
ja im mesecne karte necu kucati nek se ebu svi gradski poslanici.
Ali onda ces imati parce plastike koje ti nicemu ne koristi :isuse: Naime koliko sam razumeo idioti su smislili da kada ti "čekira" karticu , ako je nisi otkucao on je kao "blokira" i onda moras da je nosis na "odblokiranje".Opet oni su i smislili da validatori rade samo dok bus stoji u stanici , pa su to izgleda promenili...
Link to comment
Ali onda ces imati parce plastike koje ti nicemu ne koristi :isuse: Naime koliko sam razumeo idioti su smislili da kada ti "čekira" karticu , ako je nisi otkucao on je kao "blokira" i onda moras da je nosis na "odblokiranje".Opet oni su i smislili da validatori rade samo dok bus stoji u stanici , pa su to izgleda promenili...
jok, bice kazna 1500 din. imbecilnosti kraja nema.edit: pardon, doplatna karta. Edited by holden kolfild
Link to comment
5 dana X 2 karte X 4 nedelje X 60 dindzi = 2400 < cena mesecne karte za zaposlene
Meni kad je i ranije bila neka ovakva racunica, bez razmisljanja sam uzimao mesecnu markicu.Onda kad je bilo 10-20% ispod cene mesecne markice odluciivao sam se za pojedinacne karte.Jednostavno lakse mi da ekonomisem na dnevnom planu nego da dajem pare unapred.
Link to comment
jok, bice kazna 1500 din. imbecilnosti kraja nema.edit: pardon, doplatna karta.
Kontrola karata – vrši se tako što kontrolor na svoj uređaj prisloni kartice putnika. U ovom trenutku se vrše tri bazične provere: očitavanje kartice i provera njene validnosti, provera da li je na crnoj listi, te da li je izvršena validacija kartice u vozilu i kada. Kontrolor o svemu ovome dobija izveštaj koji se prikazuje na ekranu uređaja, kao i zvučnu signalizaciju.
Ako neces odma da platis ides na tu listu dok ne platis...
Link to comment
Meni kad je i ranije bila neka ovakva racunica, bez razmisljanja sam uzimao mesecnu markicu.Onda kad je bilo 10-20% ispod cene mesecne markice odluciivao sam se za pojedinacne karte.Jednostavno lakse mi da ekonomisem na dnevnom planu nego da dajem pare unapred.
A jel nije moguce na pers kartu uplatiti manji iznos od cene pretplate, pa to krckati za pojedinacne voznje? Ili za takvu rabotu mora da se kupi nepers karta?
Link to comment

Da li karta mora da bude delić sekunde u stanju mirovanja kada se prinosi validatoru? Šta sa putnicima koji boluju od Parkinsonove bolesti? Koliko su validatori senzitivni? Ako u gužvi nekog prislone uz validator a karta mu je u džepu košulje, da li će se čuti "ping"?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...