Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

markica za zaposlene je 2680din (I zona), 3200din (II zona)
Nema više zona za mesečne pretplatnike (markice). "Zoniranje" se sada odnosi samo na pojedinačne karte...
Jedinstveni tarifni sistem za javni gradski prevoz od 1. januara »30. Decembar, Izvor : Studio BGradsko veće usvojilo je na današnoj sednici dopunjeni pravilnik o tarifnom sistemu u javnom linijskom prevozu putnika na teritoriji grada Beograda, koji predviđa istu cenu usluge i ukidanje druge zone od 1. januara 2012. godine.
E, da: lik iz lokalne trafike, earlier today kaže da mu sutra stiže sprava za dopunjavanje kartica i ove plastične i papirne kartice. Papirne koštaju 40kinti i mogu se dopuniti maximalnim iznosom od 600 kinti, odjednom ili iz par puta. Kad se dostigne limit, karticu u đubre pa kupi novu. Isto tako, ako istekne 3 meseca od kad si je kupio - kanta.Plastika se dopunjuje kol'ko hoćeš, traje tri godine.Nego, vidim malopre na B92 info da su rešili da se kartice validuju i u toku vožnje, dok se svi ne uvežbaju. Upozoravaju, međutim, pučanstvo, da neće biti moguće da se skače na validator kad uđe kontrola, jerbo čim oni uđu, validatori se gase. E sad, šta će biti (s kućom) kad kontrola uđe u pun dupli bus, validatori se pogase, dok oni pročešljaju po' busa - eto nas na sledećoj stanici. Ja uđem, prinesem kartu do aparata, a ono - prc!? Edited by historian
Link to comment
Nema više zona za mesečne pretplatnike (markice). "Zoniranje" se sada odnosi samo na pojedinačne karte...E, da: lik iz lokalne trafike, earlier today kaže da mu sutra stiže sprava za dopunjavanje kartica i ove plastične i papirne kartice. Papirne koštaju 40kinti i mogu se dopuniti maximalnim iznosom od 600 kinti, odjednom ili iz par puta. Kad se dostigne limit, karticu u đubre pa kupi novu. Isto tako, ako istekne 3 meseca od kad si je kupio - kanta.Plastika se dopunjuje kol'ko hoćeš, traje tri godine.Nego, vidim malopre na B92 info da su rešili da se kartice validuju i u toku vožnje, dok se svi ne uvežbaju. Upozoravaju, međutim, pučanstvo, da neće biti moguće da se skače na validator kad uđe kontrola, jerbo čim oni uđu, validatori se gase. E sad, šta će biti (s kućom) kad kontrola uđe u pun dupli bus, validatori se pogase, dok oni pročešljaju po' busa - eto nas na sledećoj stanici. Ja uđem, prinesem kartu do aparata, a ono - prc!?
Videćeš kada ulete momci sa kestenjastim kapicama :)))Ove papirne se onda ne isplate nikome osim turistima kojima treba kratkoročno neki manji broj karata, mada opet, 10 nije dovoljno, mogli su samo da ograniče na tri meseca te kartonske a da ne ograničavaju iznos.
Link to comment
Kupio sam danas plastičnu elektronsku nepersonalizovanu karticu od 250 dinara. Držeći karticu u ruci shvatio sam da to malo plastike otvara carstvo GSP-a, ulaz u hajtek japanske autobuse i španske tramvaje. U trenutku sam spoznao da mi to parče plastike omogućava da otputujem do Ritopeka, Boleča, Kaluđerice, Krnjače, Velikog Mokrog Luga, ali i Malog Mokrog Luga ...Verujte, zadrhtao sam ...
Kad smo kod trajvana, da li je do sada primećen ijedan Španac u kojem ima validatora?
Link to comment

Nije.Ne znam zašto odmah nisu instalirali te validatore.edit: danas sam se ukrcao na jednu sedmicu i bilo je validatora. Fakat nema mesta za stajanje na vratima kad je gužva (kao danas)

Edited by CTale
Link to comment

Ja sam ih video bar u 2 različita komada prekjuče. :unsure: I to su nekako uspeli da zakamufliraju kablove (nije onako ko u ostatku vozila), što je za svaku pohvalu.Jedini problem je što su zauzeli i ono malo dela šipke na ulazu, pa tek sad neće imati za šta da se uhvati u toku vožnje. :Hail:

Link to comment
Deset najčešćih pitanja o Bus Plus kartama - sa odgovorimaAutor: Goran Svilar 19.01.2012. - 13:09 Mnogo je nedoumica u vezi sa uvođenjem novog sistema naplate karata u gradskom prevozu. Da li će aparat za poništavanje skidati kredit sa karata dok putnik stoji blizu njega, da li nova kartica može da se validira dok je u torbi ili novčaniku kao i zašto putnici koji su platili mesečnu kartu moraju da je čekiraju kad uđu u vozilo.Za vas smo pripremili odgovore na 10 najčešćih pitanja koje putnici postavljaju u vezi sa novim sistemom: 1. Kupim mesečnu kartu, ne stignem da je čekiram, a uđe kontrola. Da li će me kazniti i ako sam unapred platio za mesec dana vožnje?Prema Pravilniku o tarifnom sistemu u javnom linijskom prevozu putnika na teritoriji grada Beograda svi putnici koji koriste personalizovane i nepersonalizovane kartice moraju da ih overavaju pri ulasku u vozilo. Overa kartica služi da bi se prikupili podaci o opterećenosti linija i optimalizaciji gradskog prevoza, a sve u cilju da građani imaju veći konfor i bezbednost. 2. Zašto ne mogu da validiram kartu dok je vozilo u pokretu?Nova odluka je da će validacija ili ti potvrđivanje plaćanja moći da se radi i nakon što je vozilo krenulo iz stanice. 3. Kako mogu da proverim koliko mi je preostalo kredita na kartici?Na bilo kom prodajnom mestu prodavac može da očita koliko je kredita preostalo na kartici. Takođe, prilikom potvrđivanja u autobusu na ekranima novih uređaja pojavljuje se cifra koja pokazuje preostali iznos na računu. 4. Da li mogu da poništim kartu iz torbe ili novčanika?Da. Slično kao i sa karticama koje se koriste kod prijavljivanja pri dolasku na posao u velikom broju firmi. Važno je samo prisloniti novčanik ili torbu na aparat u vozilu a da je karta čekirana znaće se po zvuku iz aparata. 5. Da li su korisnici usluga praćeni na bilo koji način?Korišćenje novih kartica je u skladu sa Zakonom o zaštiti podataka o ličnosti. Nema govora o bilo kakvom praćenju korisnika kartica. 6. Da li mora da se dođe lično za novu kartu?Sve punoletne osobe moraju da dođu lično i potpišu zahtev, dok za maloletnike to rade roditelji, odnosno staratelji. 7. U slučaju da se vozilo pokvari, da li će putnici koji su se već jednom čekirali morati da plaćaju (da se čekiraju) još jednom za vožnju u drugom vozilu? Ne, jer će kontrolori imati informaciju o broju vozila koje je ostalo u kvaru i te karte koje su čekirane u tom vozilu važiće u drugom. 8. Zašto je potrebno da stariji od 65 godina vade novu kartu kada ionako imaju besplatan prevoz?Stariji od 65 godina su i do sada imali povlastice koje uvođenjem novog sistema moraju da se promene jer se menja i tehnologija. Oni će, kao i do sada, morati za novu godišnju markicu da plate 400 dinara. 9. Putnica je do sada koristila očevu markicu. Da li će tako moći i posle 1. februara?Nakon puštanja novog sistema u rad neće više biti markica, pa ni njihove prodaje na ulicama ili davanja drugim osobama. 10. Kako da platim vožnju u drugoj zoni?Ukoliko putnik želi da ide u drugu zonu, na validatoru mora da pritisne opciju 2 za zonu i onda overi karticu.
Link to comment
Jel mogu ljudi u Srbiji jednom da se nadju na nekakvoj sredini necega, sto nece biti gomila histerije i besmislica? Niti je tacno da 'ceo svet ulazi na prednja', niti se moze sa 100% sigurnosti tvrditi da to ne bi funkcionisalo u BG-u, dok se ne proba (mada verovatno ne bi), niti treba da se razbijaju validatori, jer ti se nesto ne svidja. Mogu da shvatim da je neko toliko iznerviran svime, pa da nece da plati kartu i pljuje GSP na svakom koraku (deo ispunjavam i sam), ali bas dotle ici da se nesto lomi i zagovara lomljenje necega, sto ce ionako delimicno taj sto lomi da plati... ne shvatam.GSP je katastrofa, ali ovoliko sitnog kenjkanja stvarno nema nigde.
Pa ako sistem bude takav, onda si vec pokraden(posmatrajuci da se placa iz dzepa poreskih obveznika), jer ce biti besmisleni. Najveca usluga bi bila polomiti ih i iskazati "gradjansku neposlusnost" ako ce sluziti kao ukras nakon slatkih malverzacija. Nekima suvise radikalno i agresivno, ali je zapravo poprilicno nebitna stvar i potpuno divljacka. S kojom nemam nikakav problem, jer je ionako previse blaga.edit: takodje, razbijanje bi svakako bilo uzrocnoposledicno i ne moze se bas reci bez osnova. Hajde, pa nije nasilje bas uvek lose. Edited by casperbgd
Link to comment
Pa ako sistem bude takav, onda si vec pokraden(posmatrajuci da se placa iz dzepa poreskih obveznika), jer ce biti besmisleni. Najveca usluga bi bila polomiti ih i iskazati "gradjansku neposlusnost" ako ce sluziti kao ukras nakon slatkih malverzacija. Nekima suvise radikalno i agresivno, ali je zapravo poprilicno nebitna stvar i potpuno divljacka. S kojom nemam nikakav problem, jer je ionako previse blaga.edit: takodje, razbijanje bi svakako bilo uzrocnoposledicno i ne moze se bas reci bez osnova. Hajde, pa nije nasilje bas uvek lose.
sećate se onih malih narandžastih spravica u koje su se ubacivale "pantljičare". syebane su ubacivanjem novčića, spajalica, šibica......... mašta radi svašta
Link to comment

Ne znam. Nije mi jasno. Ovo je raskrsnica kog GSPove garaze. Dal su crkle kocnice pa je sofer zaustavio pomocu drveta ili je bio pijan pojma nemam. Verovatno je bio prazan autobus jer bi valjda neki medij javio da se autobus zakucao u drvo da je bilo putnika.

Link to comment

Ovo je tačka koja me je obradovala jer me je uvek nerviralo to vaćarenje da umesto 1 moram da promenim 2 ili 3 prevoza zbog nekog kvara ili slično:

7. U slučaju da se vozilo pokvari, da li će putnici koji su se već jednom čekirali morati da plaćaju (da se čekiraju) još jednom za vožnju u drugom vozilu? Ne, jer će kontrolori imati informaciju o broju vozila koje je ostalo u kvaru i te karte koje su čekirane u tom vozilu važiće u drugom.
Samo me zanmima kako će se primenjivati u praksi.Ono, kao, rikne mreža za trole u Vojislava Ilića, kod ATŠ, i ja se popenjem u Bulevar i uđem u tramvaj npr.br.5, pa onda u bus 23, kako bih stigao do "Beograđanke".I onda će ridža kao da zna da se tamo negde pokvarila trola i da si morao da promeniš xyz prevoza jer nemaš alternativu.Ma da.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...