Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Evo u gradicu u kojem sad zivim - provincijskog tipa, dakle nesto kao Novi Sad, s tim sto se ljudi ne bese od depresije sto tamo zive - ulazi se na prednja. Ali ne uvek, na nekim stanicama gde postoji mnogo linija, bus stoji po par minuta i ulazis gde hoces. Najblizi grad u okolini, negde tri puta veci - a ima i tramvaj, tako da se poredjenja s Beogradom sama namecu™ - ulazis gde hoces.
Naseobine Turaka i prekodunavskih Srba trenutno ne ubrajam u civilizaciju.
Link to comment
Dakle ako ti je ranije bilo isplativo da imas markicu (a ako ides svaki dan prevozom na posao i moras da presedas, onda jeste), uzmes personalizovanu.Ako si se ranije vozio na papirne pojedinance karte, uzmes nepersonalizovanu.
e, to mene muci. ne znam da li je isplativo ovo ili ono, jer ne znam sta koliko kosta, posto jaaaaaako dugo nisam koristio gsp. daklem, da konkretizujem; idem na posao 4-5 dana u nedelji, ne presedam. da li se u mom slucaju pravi neka znacajna usteda sa perso-jebeno-nalizovanom kartom, ili mi je ok vulgaris kartica koju dopunjavam na kioksu? pomozite ubogom, ne da mi se guglati.
Link to comment
e, to mene muci. ne znam da li je isplativo ovo ili ono, jer ne znam sta koliko kosta, posto jaaaaaako dugo nisam koristio gsp. daklem, da konkretizujem; idem na posao 4-5 dana u nedelji, ne presedam. da li se u mom slucaju pravi neka znacajna usteda sa perso-jebeno-nalizovanom kartom, ili mi je ok vulgaris kartica koju dopunjavam na kioksu? pomozite ubogom, ne da mi se guglati.
5 dana X 2 karte X 4 nedelje X 60 dindzi = 2400 < cena mesecne karte za zaposlene
Link to comment

Pa sa dve karte dnevno, na mesec dana si egal. Isto te kostaju pojedninacne karte i mesecna markica za zaposlene. Ako se vozis busom i van posla, to je vec druga stvar

Link to comment

Kupio sam danas plastičnu elektronsku nepersonalizovanu karticu od 250 dinara. Držeći karticu u ruci shvatio sam da to malo plastike otvara carstvo GSP-a, ulaz u hajtek japanske autobuse i španske tramvaje. U trenutku sam spoznao da mi to parče plastike omogućava da otputujem do Ritopeka, Boleča, Kaluđerice, Krnjače, Velikog Mokrog Luga, ali i Malog Mokrog Luga ...Verujte, zadrhtao sam ...

Link to comment
5 dana X 2 karte X 4 nedelje X 60 dindzi = 2400 < cena mesecne karte za zaposlene
Pa sa dve karte dnevno, na mesec dana si egal. Isto te kostaju pojedninacne karte i mesecna markica za zaposlene. Ako se vozis busom i van posla, to je vec druga stvar
hvala, dje culi, dje ne culi. meni bilo logicno da je karta koju platis mesec dana unapred jeftinija. obicna it is.
Link to comment
hvala, dje culi, dje ne culi. meni bilo logicno da je karta koju platis mesec dana unapred jeftinija. obicna it is.
Pa zahvaljujuci GSPovom debilnom sistemu, to ti zavisi od toga presedas li ili ne presedas.Inace razni gradovi raznu logiku primenjuju.U Torontu npr. (bar bese tako), ako putujes samo dvaput dnevno 5 puta nedeljno (naravno tamo uz jednu kartu mozes da presedas koliko oces puta) stedis neke novce u odnosu na mesecnu - isplati ti se tek ako tipa bar svaki 2. dan koristis prevoz bar 3 puta dnevno ili ako koristis i vikendom.U Cirihu je druga prica - tu ti mesecna karta kosta kao otprilike da se 10 dana (dakle 2 radne nedelje, ako ne koristis prevoz vikendom) vozis na pojedinacne karte. Pa je usteda poprilicna kada platis unapred. Takodje mozes da kupis godisnju kartu, koja kosta kao 9 mesecnih.Ne treba navoditi da mislim da je drugi sistem bolji
Link to comment

Nosis tefter i olovku, pa vodis evidenciju :P Izadje na displeju uredjaja koliko ti je ostalo. Na primer uplatis tih 2500, cekiras kartu i izbaci ti da je preostali iznos 2440 dinara (a baba iza tebe komentarise "ova omladina puna para, a moja penzija nikakva")

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...