Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

personalizovane vaze ceo mesec, sve je isto kao do sada, samo sto moras da se chekiras na ulazu (ne skida pare, nego je to zbog informacije o broju putnika na konkretnoj liniji)
Ok, hvala.
..može jedino da ti se desi da ako slučajno uhvatiš isti bus u povratku neće da te validira (ako mu je validator sludjen u prostoru i vremenu)
U ovo sumnjam. Verovatno će na okretnici vozač na početku nove ture pritisnuti "start" za početak beleženja i "stop"na kraju ture.To mi je nekako logično, pošto bi tako dobili precizan info kada i na kojoj liniji je najveća gužva.
Link to comment

Danas vozac 83ke u kojoj se keva vozila upozoravao gradjane da od prvog februara pocinje ulazak samo na prednja vrata. Ne znam da li siri dezinformacije ili bilo sta slicno, da li je jos neko cuo ovu (dez)informaciju od vozaca danas? Ugradili su validatore na sipkama pored svih vrata, rado cu ih sam izlupati ako se zaista bude ulazilo samo na prednja. Jebem im mater u svakom slucaju.

Edited by casperbgd
Link to comment
U ovo sumnjam. Verovatno će na okretnici vozač na početku nove ture pritisnuti "start" za početak beleženja i "stop"na kraju ture.To mi je nekako logično, pošto bi tako dobili precizan info kada i na kojoj liniji je najveća gužva.
zašto bi vozač na okretnici svaki put ručno radio start/stop ako validator zna svoju gps poziciju (na osnovu koje ispisuje naziv stanice kojoj se približava i ostale info)?busplus off/ pre neki mesec pitala sam asistenta u jednoj od onih trola sa displejem zašto ne podese vreme i datum (nego najčešće odstupa poprilično, kao i smer kretanja - čemu inače ti displeji ako ne daju tačne podatke), rekao je da je to komplikovano, vozači ne umeju, nego kad(ako) to urade u garaži posebni stručnjaci!?
Link to comment

Ne bih se ja puno oslanjao na GPS. Neki su (stranci) sletali s' puta zbog toga.A logično mi je jer su ionako popunjvali vreme polaska i dolaska na okretnicu.Ovako bi sa jednim klikom dobili automatki upis, vreme ukupnog puta i broj otkucanih karata (prevezenih putnika).

Link to comment
@Oxymoron: volela bih da vidim kako pripremaš svoju karticu na stanici i kako je u busu vraćaš na mesto. ili ćeš nekako sa karticom u gaćama da pridješ validatoru :lol:
"Moguće nelagodnosti prilikom korišćenja validatora planiramo da minimizujemo akcijskom prodajom prigodnog donjeg veša za frekventne putnike u sklopu BusPlus benefit programa", izjavila je PR BusPlusa, Mila Naguzić.Dakle, izgledaću totalno gospodski, kao i uvek. -_-

Boxer-briefs-pockets.jpg

Link to comment
Onomad su bile da se kupe neke gace sa dzepom, bas za takve stvari. Sad ne znam da li je dzep bio unutrasnji ili spoljasnji.
sockg.jpgOvo ti je svakako najsigurnija varijanta. Ne vidim u kojoj verziji gužve bi ti se gležanj podigao u visini validatora. Osim ukoliko nisi balerina koja je odlučila da se razgiba u špagu baš na šipki od autobusa.
Link to comment
Danas vozac 83ke u kojoj se keva vozila upozoravao gradjane da od prvog februara pocinje ulazak samo na prednja vrata. Ne znam da li siri dezinformacije ili bilo sta slicno, da li je jos neko cuo ovu (dez)informaciju od vozaca danas? Ugradili su validatore na sipkama pored svih vrata, rado cu ih sam izlupati ako se zaista bude ulazilo samo na prednja. Jebem im mater u svakom slucaju.
Zašto i sa kojim pravom? Ceo svet ulazi na prednja vrata, a izlazi na zadnja.
Link to comment

Teško mi je da povjerujem da su baš tolike budale da omoguće ulazak samo na prva vrata nakon što su ugradili validatore na svim vratima. Kako ja to vidim, nevezano za validatore, najoptimalnije riješenje bi bilo kada bi se ulazilo na neparnim, a izlazilo na parnim vratima.

Link to comment

Jel mogu ljudi u Srbiji jednom da se nadju na nekakvoj sredini necega, sto nece biti gomila histerije i besmislica? Niti je tacno da 'ceo svet ulazi na prednja', niti se moze sa 100% sigurnosti tvrditi da to ne bi funkcionisalo u BG-u, dok se ne proba (mada verovatno ne bi), niti treba da se razbijaju validatori, jer ti se nesto ne svidja. Mogu da shvatim da je neko toliko iznerviran svime, pa da nece da plati kartu i pljuje GSP na svakom koraku (deo ispunjavam i sam), ali bas dotle ici da se nesto lomi i zagovara lomljenje necega, sto ce ionako delimicno taj sto lomi da plati... ne shvatam.GSP je katastrofa, ali ovoliko sitnog kenjkanja stvarno nema nigde.

Link to comment
Jel mogu ljudi u Srbiji jednom da se nadju na nekakvoj sredini necega, sto nece biti gomila histerije i besmislica? Niti je tacno da 'ceo svet ulazi na prednja', niti se moze sa 100% sigurnosti tvrditi da to ne bi funkcionisalo u BG-u, dok se ne proba (mada verovatno ne bi), niti treba da se razbijaju validatori, jer ti se nesto ne svidja. Mogu da shvatim da je neko toliko iznerviran svime, pa da nece da plati kartu i pljuje GSP na svakom koraku (deo ispunjavam i sam), ali bas dotle ici da se nesto lomi i zagovara lomljenje necega, sto ce ionako delimicno taj sto lomi da plati... ne shvatam.GSP je katastrofa, ali ovoliko sitnog kenjkanja stvarno nema nigde.
Dobro, hteo sam reći ceo civilizovan svet na prednja, barbari na ostala...
Link to comment

Evo u gradicu u kojem sad zivim - provincijskog tipa, dakle nesto kao Novi Sad, s tim sto se ljudi ne bese od depresije sto tamo zive - ulazi se na prednja. Ali ne uvek, na nekim stanicama gde postoji mnogo linija, bus stoji po par minuta i ulazis gde hoces. Najblizi grad u okolini, negde tri puta veci - a ima i tramvaj, tako da se poredjenja s Beogradom sama namecu - ulazis gde hoces.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...