Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Da li postoji mogućnost da jedan korisnik kartice overi™ vožnju za dve osobe to jest duplu vožnju, npr. za sebe i gosta iz inostranstva koji je tu samo na jedan dan i treba mu bukvalno jedna ili dve vožnje?
Jednostavno dva puta validuješ kartu - približiš, overiš, udaljiš, ponovo približiš, overiš ...
Link to comment
Da, upravo na to sam mislio. Ali ridžovani će to uvažavati i moći da provere?
Bez problema! Registrovaće da ste sa kartice umesto uobičajenih 60, skinuli 120 dindži ... Ukoliko se vozite u prvoj zoni, to se računa kao dve karte ...
Link to comment
Jednostavno dva puta validuješ kartu - približiš, overiš, udaljiš, ponovo približiš, overiš ...
Neuspešna validacija - ukoliko kartica nije validna ili je vreme izmedju prethodne validacije manje od minimalno definisanog validator se oglasava zvučnim signalom i na ekranu se ispisuje odgovarajuća poruka.'Nači ne radi "približiš, overiš, udaljiš, ponovo približiš, overiš"Ukoliko korisnik želi da obavi vožnju koja obuhvata Zonu 2 i/ili da plati kartu za više putnika, onda pre validacije na ekranu validatora najpre izabere opciju zone koju želi i/ili broj osoba pa tek onda overava (validira) karticu.
Link to comment
Neuspešna validacija - ukoliko kartica nije validna ili je vreme izmedju prethodne validacije manje od minimalno definisanog validator se oglasava zvučnim signalom i na ekranu se ispisuje odgovarajuća poruka.'Nači ne radi "približiš, overiš, udaljiš, ponovo približiš, overiš"Ukoliko korisnik želi da obavi vožnju koja obuhvata Zonu 2 i/ili da plati kartu za više putnika, onda pre validacije na ekranu validatora najpre izabere opciju zone koju želi i/ili broj osoba pa tek onda overava (validira) karticu.
To je potpun odgovor. Hvala ...
Link to comment
Jednostavno dva puta validuješ kartu - približiš, overiš, udaljiš, ponovo približiš, overiš ...
ja mislim da to neće moći. ovo što 'istorijan kaže bliže mi je pameti autora busplusa. no, videćemo. to je inače i moj problem. kada sa ženom idem negde.
Link to comment
Ukoliko korisnik želi da obavi vožnju koja obuhvata Zonu 2 i/ili da plati kartu za više putnika, onda pre validacije na ekranu validatora najpre izabere opciju zone koju želi i/ili broj osoba pa tek onda overava (validira) karticu.
OK, to rešava moju dilemu ali me nekako ostavlja u nedoumici zbog čega kod nas sve mora da bude tako predivno retardirano. X puta sam se u poseti drugim zemljama vozio na karticu svog domaćina pomoću najobičnije ponovljene radnje očitavanja. Ali ne - u Srbiji sve mora da bude drugačije i avangardno.
Link to comment
'Nači ne radi "približiš, overiš, udaljiš, ponovo približiš, overiš"Ukoliko korisnik želi da obavi vožnju koja obuhvata Zonu 2 i/ili da plati kartu za više putnika, onda pre validacije na ekranu validatora najpre izabere opciju zone koju želi i/ili broj osoba pa tek onda overava (validira) karticu.
'Nači, približim, overim, izaberem opciju za Zonu 2 i kartu za 2 putnika, udaljim i gledam kako sledeći putnik plaća vožnju kao da je u Štutgartu :wicked:
Specifičnosti validacije nepersonalizovanih karaticaGotovo čitav postupak validacije karata isti je i za personalizovane i za nepersonalizovane kartice. Kod nepersonalizovanih kartica postoji samo nekoliko specifičnosti i to: Odabir zone i broja osoba pre prinošenja kartice validatoru – u cilju olakšane validacije, a imajući u vidu da se najveći broj vožnji realizuje u Zoni 1, validator će sa kartice skinuti iznos cene za jednu vožnju u Zoni 1 za jednog putnika. Ukoliko korisnik želi da obavi vožnju koja obuhvata Zonu 2 i/ili da plati kartu za više putnika, onda pre validacije na ekranu validatora najpre izabere opciju zone koju želi i/ili broj osoba pa tek onda overava (validira) karticu. Prinošenje kartice validatoru – u cilju validacije karte putnik postavlja karticu u zonu antene validatora koja je vidno označena na ekranu Provera validnosti kartice - validator proverava validnost karte (u crnim listama) i prethodnu validaciju Validacija - ako je kartica validna i ukoliko postoji dovoljna vrednost kredita na kartici obavlja se naplata (check in). Uspešna validacija i skidanje iznosa vožnje sa kartice - validator umanjuje iznos kredita na karti za cenu vožnje u skladu sa pripadajućom tarifom vrednost koja je upisana na karticu i na TFT LCD ekranu validatora prikazuje iznos koji se naplaćuje, kao i novo stanje na kartici. Validator zvučnim signalom i odgovarajućom porukom na ekranu obaveštava putnika o uspešnoj validaciji. Neuspešna validacija - ukoliko kartica nije validna ili je vreme izmedju prethodne validacije manje od minimalno definisanog ili preostali iznos novca na kartici nije dovoljan za plaćanje usluge validator se oglasava zvučnim signalom i na ekranu se ispisuje odgovarajuća poruka.Dokle god preostalo stanje na kartici dozvoljava, validator omogućava umanjenje iznosa vožnji.Najkraće vreme između dve validacije iste karte je konfigurabilno i moguće ga je definisati daljinskim putem iz OKC. Na taj način se sprečava da se karta validirana u vozilu slučajno validira više puta.

Link to comment
Kome si pisao i da li su ti nešto odgovorili? Cenim da nisu ali ajde da pitam pošto sam i ja bio zatečen da potpisujem nešto i ne dobijem primerak za sebe.
Pisao:sent.jpgOdgovor stigao:in.jpgZahtev koji im sutra popunjen i skeniran šaljem:zahtev.jpgE, da:Koliko vožnji je tih 500 dindži?8,333333?Pa jel nisu konji mogli da ture limit 600d? Edited by ion
Link to comment
'Nači, približim, overim, izaberem opciju za Zonu 2 i kartu za 2 putnika, udaljim i gledam kako sledeći putnik plaća vožnju kao da je u Štutgartu :wicked:
znači, moćno!elem, ion-e, hvala ti na ovome, pratim tvoj primer!
Link to comment
'Nači, približim, overim, izaberem opciju za Zonu 2 i kartu za 2 putnika, udaljim i gledam kako sledeći putnik plaća vožnju kao da je u Štutgartu :wicked:

 

ček, valjda se posle validacije tvoje karte resetuje tvoj izbor i vraća na početno 1 za 1
Link to comment
Da li postoji mogućnost da jedan korisnik kartice overi vožnju za dve osobe
E ovo i mene zanima, samo što izgleda niko nije video moje pitanje pre par strana :)Hm, a stvarno nisu mogli da dozvole da bude prosto dva puta "ping", nego mora sve nešto ultra tehnološki napredno...
Link to comment
E ovo i mene zanima, samo što izgleda niko nije video moje pitanje pre par strana :)Hm, a stvarno nisu mogli da dozvole da bude prosto dva puta "ping", nego mora sve nešto ultra tehnološki napredno...
U Ljubljani to radi tako što se kaže majstoru da overavaš za dve osobe, pa on nešto čvakne na svom sokoćalu i onda validiraš. Agrameri imaju validator kod svakih vrata, ali i dalje koriste i stare papirne kartice koje se overavaju ubacivanjem u donji deo validatora koji ima matrični štampač.
Link to comment
'Nači, približim, overim, izaberem opciju za Zonu 2 i kartu za 2 putnika, udaljim i gledam kako sledeći putnik plaća vožnju kao da je u Štutgartu :wicked:
valjda će se pri jednoj overi odmah skinuti cena za dve ili već koliko si karta izabrao na validatoru (uz jedan ping), sledeći putnik nema ništa sa tobom
Hm, a stvarno nisu mogli da dozvole da bude prosto dva puta "ping", nego mora sve nešto ultra tehnološki napredno...
možda su očekivali da će se neko vaditi da je čuo koji ping više (pa umesto tri platio dve karte)?ili možda očekuju grupne vožnje od 3+ pa da ubrzaju postupak validacije u tim redjim slučajevima (i uspore u onim češćim, samo dve osobe na jedan busplus)?glupe pretpostavke, ali pratim line of thought busplus genijalaca.
Link to comment
Neuspešna validacija - ukoliko kartica nije validna ili je vreme izmedju prethodne validacije manje od minimalno definisanog validator se oglasava zvučnim signalom i na ekranu se ispisuje odgovarajuća poruka.'Nači ne radi "približiš, overiš, udaljiš, ponovo približiš, overiš"Ukoliko korisnik želi da obavi vožnju koja obuhvata Zonu 2 i/ili da plati kartu za više putnika, onda pre validacije na ekranu validatora najpre izabere opciju zone koju želi i/ili broj osoba pa tek onda overava (validira) karticu.
čekaj, a koliko je to minimalno vreme? OK da postoji, da ne bi greškom skinuo više nego što treba, ali valjda se meri sekundama tj. dovoljno da ruka ode dole, malkice zadrška, pa nazad gore. time bi ti bilo na volju da dva puta pinguješ ili da biraš 2 na vallidatoru pa u jednom cugu platiš.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...