Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

UNAPRED SE IZVINJAVAM ŠTO OVO PIŠEM VELIKIM SLOVIMA, KAO DA SE DEREM, ALI JA STVARNO VIČEM JER SE RADI O EKSKLUZIVNOJ INFORMACIJI KOJU UPRAVO DONOSIM SA UŽARENOG BEOGRADSKOG ASFALTA!MNOGI KIOSCI SU DANAS OKAČILI LOGO BUS PLUSA I SUTRA NA TRAFIKAMA POČINJE PRODAJA DIGITALNIH NEPERSONALIZOVANIH AUTOBUSKIH KARATA! TO JE INFORMACIJA OD SAMIH TRAFIKANATA, ODNOSNO PRODAVACA KOJI RADE U TRAFIKAMA, KIOSCIMA ...DAKLE, TRAŽITE NA ŠOFERŠAJBNAMA TRAFIKA OKAČEN LOGO BUS PLUSA I VEĆ SUTRA OBEZBEDITE SVOJ PRIMERAK DIGITALNIH NEPERSONALIZOVANIH AUTOBUSKIH KARTICA. IMA DVE VRSTE, KOŠTAJU 250 DINARA, DOPUNJAVAJU SE KAO KREDIT ZA PRIPEJD MOBILNE TELEFONE ... SREĆNO!

Link to comment
UNAPRED SE IZVINJAVAM ŠTO OVO PIŠEM VELIKIM SLOVIMA, KAO DA SE DEREM, ALI JA STVARNO VIČEM JER SE RADI O EKSKLUZIVNOJ INFORMACIJI KOJU UPRAVO DONOSIM SA UŽARENOG BEOGRADSKOG ASFALTA!MNOGI KIOSCI SU DANAS OKAČILI LOGO BUS PLUSA I SUTRA NA TRAFIKAMA POČINJE PRODAJA DIGITALNIH NEPERSONALIZOVANIH AUTOBUSKIH KARATA! TO JE INFORMACIJA OD SAMIH TRAFIKANATA, ODNOSNO PRODAVACA KOJI RADE U TRAFIKAMA, KIOSCIMA ...DAKLE, TRAŽITE NA ŠOFERŠAJBNAMA TRAFIKA OKAČEN LOGO BUS PLUSA I VEĆ SUTRA OBEZBEDITE SVOJ PRIMERAK DIGITALNIH NEPERSONALIZOVANIH AUTOBUSKIH KARTICA. IMA DVE VRSTE, KOŠTAJU 250 DINARA, DOPUNJAVAJU SE KAO KREDIT ZA PRIPEJD MOBILNE TELEFONE ... SREĆNO!
ja sam skeptik. možda prekosutra.ona druga je, kažu, papirna i košta 40 dinara. i vredi tri meseca. koliko sranja na malom prostoru.
Link to comment
ja sam skeptik. možda prekosutra.ona druga je, kažu, papirna i košta 40 dinara. i vredi tri meseca. koliko sranja na malom prostoru.
U pravu si, moja greška, pošto sam se fokusirao na ovu plastičnu digitalnu nepersonalizovanu autobusku kartu. Ona košta 250 dindži i može neograničeno da se puni kreditom, za razliku od ove papirne ...Pojedinačna vožnja i dalje košta 60 dinara, osim kada se kupuje kod vozača, onda je 120 dindži ...
Link to comment
U pravu si, moja greška, pošto sam se fokusirao na ovu plastičnu digitalnu nepersonalizovanu autobusku kartu. Ona košta 250 dindži i može neograničeno da se puni kreditom, za razliku od ove papirne ...
traje 2 godine i može da se dopuni sa max. 500 dindži kredita (max 8 karata). nije mi jasno zašto ne bih napunila sa recimo 3000 din. i trošila to 2 meseca? ja osam karata trošim za pet do sedam dana (ako se ne švercujem).
Link to comment
traje 2 godine i može da se dopuni sa max. 500 dindži kredita (max 8 karata). nije mi jasno zašto ne bih napunila sa recimo 3000 din. i trošila to 2 meseca? ja osam karata trošim za pet do sedam dana (ako se ne švercujem).
Ja sam rekao za plastične nepersonalizovane da nemaju limit, papirne imaju limit do 500 dindži ..."http://www.busplus.rs/page-karta-kupovina-nepersonalizovanih.phpKorisnik može kupiti novu nepersonalizovanu karticu na jednom od preko 800 prodajnih mesta širom grada. Kupljena kartica je prazna; da bi je koristili za prevoz neophodno je na nju smestiti određenu količinu "elektronskog novca" kojim će se plaćati prevoz. Za određeni novčani iznos može iskoristiti određen broj vožnji, dok se taj iznos ne potroši.Plastična nepersonalizovana kartica se može dopuniti neograničeni broj puta i u neograničenom iznosu. Papirna nepersonalizovana kartica se može dopuniti neograničeni broj puta do maksimalnog iznosa od 500 dinara. Način dopune kartice pogledajte ovde."
Link to comment
Ne, ne. U onom uputstvu piše da se ta plastična može dopunjavati neograničenim iznosom. Mislim da je prvobitno bilo to pravilo o 500 pa su promenili.
e, lepo su se setili. inače, jutros uđem u 55 (cvetkova pijaca-železnik) i u njoj kontrola, a u životu nisam videla kontrolu u pedespetici. sad ćemo mi lepo da vidimo kako je bilo dedovima 500 godina pod turcima.
Link to comment

Mene već hvata slatka jeza. Zamišljam taj prvi ulazak sa novom karticom, izvadiš plastiku, kao da ti je kreditna kartica, kao gospodin čovek približiš validatoru, čuješ prijatan zvuk odobravanja i preplavi te osećaj zadovoljstva što si uradio jednu legalnu stvar. Zamisliš koliko ljudi je radilo na ovom novom konceptu da bi mi sad uživali blagodeti novih tehnologija ...A naročito me uzbuđuje činjenica da će se na validatoru očitavati preostali iznos kredita nakon overe karte ...

Edited by stoka
Link to comment

Da li postoji mogućnost da jedan korisnik kartice overi vožnju za dve osobe to jest duplu vožnju, npr. za sebe i gosta iz inostranstva koji je tu samo na jedan dan i treba mu bukvalno jedna ili dve vožnje?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...