Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

A karta kod vozaca je 120... pa jos ako niste kupili karte na vreme, a na okolnih 5 kioska nema karti za prevoz (desilo mi se prosle jeseni), prinudjeni ste platiti pravi harac...

Link to comment
Išao ja ove subote:Odabrao ovaj Tempo na Adi, poneo flash sa 2 fotografije (žena i ja). Stao u red iza 100 ljudi, 1 šalter, smorio se nakon 10 minuta stajanja u mestu. Crv proradi i odem da priupitam da li ove moje dve fotke mogu ovako ili mora na papiru.Devojka kaže: mora na papiru.Cvrc.Izađem i krenem ka Šećerani tražeđi foto radnju. Nema.Popnem se na 37, dođem do Beograđanke, nađem foto radnju na Terazijama, vratim se do Beograđanke.Na III spratu 36 šaltera, pola zvrje prazni (dan posle dočeka SNG), nekoliko operatera/ki je čak dremalo sa druge strane stola.Završio za 5 minuta.Papirne fotografije koje sam doneo su skenirali.
E, super, valjda će se praznično raspoloženje nastaviti i sutra. A i penzosi su sigurno već izvadili svoj primerak.
Link to comment
E da kad smo vec kod GSPovog shvatanja ekonomije, jos jedan primer:Hocu da se prevezem od Cvetkove pijace do Dorcola.Mogu da sacekam tramvaj br. 5, sto je direktna linija, vodi me do Kalisa. To platim 50 din.Ili mogu da udjem u recimo tramvaj br. 6, pa izadjem kod Vuka, pa udjem u tramvaj br. 2 pa tako do Dorcola.To, medjutim, me kosta 100 din. Zasto? To je ista relacija! Isti broj kilometara!I jos onda dodje neko da me ubedjuje da kada bi imao vremensku kartu koja bi mi omogucila da presednem sa 6ice na 2ku, da bi to moralo da me kosta 250 dinara. Pa daj!
Baš to.A kada bi imao kartu koja je vremenski ograničena onda bi ušao u prvi prevoz koji naiđe ili onaj koji je prazniji. Ovako čovek mora da ide 5icom bez obzira da li ona kasni ili je duple puna. I time putnik u proseku 1. više čeka 2. pravi veću gužvu3. Popizdi jer smatra da je to nepravda i onda reši da im ne plaća dve karte tj. počne da se švercuje na jednoj liniji što se na kraju završi potpunim švercom
Link to comment
A stani bre CTale, šta će ti fotke, kad nigde ne piše da se donesu?
Zbog suprugine legitimacije (napravili su izuzetak, svako mora lično da dođe). Ona sa bebom kod kuće, pa mi je trebala njena fotka. A gde je njena, tu je i moja.
Link to comment

Dobre šale nikad dosta. Zaboga, 2013. i 2014. :isuse: Osvrnula bih se na tačku 6.14 Rekonstrukcija Beogradske i Starine Novaka. Za ovu drugu nisam sigurna, ali za Beogradsku znam 100 % da je rekonstruisana posle radova u Nemanjinoj. Kao dokaz može poslužiti da sada čovek može nekako da prođe trotoarima, jer su parkig mesta drugačije obeležena i ograđena, a i zbog radova na zameni šina bila je zatvorena za saobraćaj nekoliko meseci. Takođe, ranije je vožnja tramvajem kroz Beogradsku bila prilično klackava, ko je stajao u tramvaju mogao je da udara od jednog prozora do drugog. Znači, ta ulica je rekonstruisana, ali ne kvalitetno. Da zaključim BACANJE PARA.BusPlus nepersonalizovana je još uvek nevidljivo čudo, iako je prodaja trebalo da počne danas, još uvek je nigde nema. Mada sam videla i jedan kiosk sa nalepnicom. Tu mi je ljubazna teta rekla, sine, nisu nam doneli, a kada će, ne znamo.

Edited by Arkadija
Link to comment

Pa pise "sanacija tramvajske pruge" ne rekonstrukcija i iznos je 490 hiljada evra. A ako je beogradska rekonstruisana kada i Nemanjina, to je bilo sigurno pre 2004., zar ne? A ovo se predvidja za 2014., dakle vise od 10 godina kasnije. Dakle to su neki "manji" radovi, neko vece "redovno odrzavanje", bar tako lici po iznosu. Nije ful rekonstrukcija ulice kao sto je bilo na Bulevaru.

Link to comment

E da, akonto poredjenja Beograd - Stugart...sto nas vrli cova iz Busplusa nije uporedio sa, recimo, Sofijom? :fantom: Mnogo razumnije poredjenje, zar ne?Pa da pocnemo: Sofija ima metro. To je skuplje za odrzavanje nego sistem javnog prevoza bez metroa, i metro se jos uvek gradi, dakle ogromne se pare spucavaju u to...pa kako stoje s cenama?http://www.metropolitan.bg/bg/schedule/Karta za jedno putovanje, samo metroom, vazi 30 min: 1 lev ili oko 53 dinara.Karta za jedno putovanje sa jednim presedanjem, tj. metro + bus/tramvaj, vazi 60 min: 1,60 leva ili oko 86 dinara.Jednodnevna (24h) karta za sve vrste prevoza: 4 leva ili oko 213 dinara. I dalje jeftinije od Stutgarta :fantom: Petodnevna karta za sve vrste prevoza: 15 leva ili oko 800 din.Napomenimo opet, Sofija ima metro. I sve troskove vezane za isti. Beograd nema.

Link to comment

Jedu govna lopatom. U Briselu karta za jednu vožnju (30 min, za to vreme možeš 348927569 puta da presedaš metro/tramvaj/bus) 1,6 jura. 250 dinara. Imbecili.

Link to comment
Gradjanine, jel ti hoces da beograd bude kao Stutgart ili kao Sofija?
Radije bi pravi "teski" metro (Sofija) nego neki nabudzeni lakimetrotramvaj (Stutgart)...dakle, Sofija :P
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...