Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Turska firma (Kentkart) je uvela sistem o svom trosku, a dobijace % od prodatih karata.GSP ce se finansirati od prodatih karata (svog dela) i iz budzeta, naravno

Link to comment
To je papir koji se naknadno potpisuje, a prvi papir je saglasnost sa uslovima korišćenja i zahtev za izdavanje, tražio sam kopiju toga jer stoji moj potpis, a svako mora da bude obavešten o uslovima korišćenja (kojih nema nigde na sajtu). Ne razumem kako su mogli da stave saglasnost i zahtev za izdavanjem na isti papir, za prvo bi trebalo da imaš kopiju, za drugo ne.Sad ono što ne znaš pošto nemaš papir - moraš da odeš na taj šalter i podneseš zahtev za povlačenje podataka koje će da unište posle osam dana.
Potpisao sam 2 papira: zahtev i saglasnost, a nisam dobio kopiju nijednog od njih.Pisao sam im noćas (znam da će mi odgovoriti za ne manje od 10 dana) a i zvaću ih ili svratiti u ponedeljak/utorak.
Link to comment
Zar nisu i distribuciju karta i kontrolu (konktrolore :D) "izdvojili/izbacili" iz GSP-a
Ovo je i meni u secanju. Ali moraju imati i neki udeo Telekom, Tempo i Erste banka, ne bi tek tako sa njima dogovorili izdavanje kartica...Ali kakva je fenomenalna ideja davati Turcima na neodredjeni period procenat od prodaje karata, a minus finansirati iz budzeta. Ovo je generalno delimicna privatizacija GSP-a, vrlo moguce da ce uslediti i potpuna u narednom periodu.
Link to comment

Naplatu i kontrolu vrsi APEX SOLUTION TECHNOLOGY DOO BEOGRADhttp://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPublicSite/Public/Enterprise/BasicData.aspx?BusinessEntityId=2667204&RegistryCode=20514841&rnd=1892312476Apex su osnovali turski Kentkart i domaci Lanushttp://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPublicSite/Public/Enterprise/BasicData.aspx?BusinessEntityId=1478757&RegistryCode=20298693&rnd=1770574493http://www.lanus.rs/

Edited by ExicPL
Link to comment

Pa ideja i nije losa sama po sebi. Izmestili su izdavanje karata i kontrolu van GSPa, sto znaci da ce na tome ostvariti odredjene ustede. Obzirom da Turci rade na %, sigurno je da ce se potruditi da smanje sverc, tj povecaju prodaju karata cime ce i GSP ostvariti vece prihode. A prevoz se dotira iz gradskog budzeta kako god da okrenes. E sad, kako ce to u praksi izgledati...

Link to comment
Ovo je i meni u secanju. Ali moraju imati i neki udeo Telekom, Tempo i Erste banka, ne bi tek tako sa njima dogovorili izdavanje kartica...
Koliko vidim, Erste banka im je davale neke kredite i po tom osnovu imaju zalozno pravo na 100% udela u drustvu (za nekih 3 miliona evra kredita).
Link to comment
Pa predvidjaju da ce biti manje svercovanja.
Da, ali ušteda od manje švercovanja će biti prelivena Turcima.Cenim da će gsp imati neveliko smanjenje gubitaka.A zatim sledi drugi čin dark plana koji predviđam: Postepeno ili momentalno drastično poskupljenje prevoza za nekih 100-150% u odnosu na sadašnje stanje stvari, bilo poskupljenjem pers&nepers karata, bilo ograničavanjem njihovog važenja (ponovo uvođenje zona, ograničenje ili posebno plaćanje vožnje noću i vikendom, ograničavanje broja vožnji po peronalizovanoj karti... svako bi vrlo lako smislio bar 10 načina).
Link to comment
Da, ali ušteda od manje švercovanja će biti prelivena Turcima.Cenim da će gsp imati neveliko smanjenje gubitaka.A zatim sledi drugi čin dark plana koji predviđam: Postepeno ili momentalno drastično poskupljenje prevoza za nekih 100-150% u odnosu na sadašnje stanje stvari, bilo poskupljenjem pers&nepers karata, bilo ograničavanjem njihovog važenja (ponovo uvođenje zona, ograničenje ili posebno plaćanje vožnje noću i vikendom, ograničavanje broja vožnji po peronalizovanoj karti... svako bi vrlo lako smislio bar 10 načina).
Kada su u pitanju poskupljenja kod nas, ništa nije isključeno. Pravdaće činjenicom da se moramo prilagoditi cenama u Študgartu i EU, te da je cena nafte na svetskom tržištu diktirala poskupljenje.No, ništa se to neće dogoditi pre izbora na proleće.
Link to comment
Ovo je i meni u secanju. Ali moraju imati i neki udeo Telekom, Tempo i Erste banka, ne bi tek tako sa njima dogovorili izdavanje kartica...Ali kakva je fenomenalna ideja davati Turcima na neodredjeni period procenat od prodaje karata, a minus finansirati iz budzeta. Ovo je generalno delimicna privatizacija GSP-a, vrlo moguce da ce uslediti i potpuna u narednom periodu.
pa, da se MUP prijavio na tender, em bi se kartice pravile kao i lične karte, na istom mestu, em bi policajci-kontrolori imali ovlašćenje za legitimisanje, em bi taj procenat od karata poboljšao "materijalni status policije"šalim se. možda turci dignu ruke od svega kada budu skontali efikasnost pravosuđa u srbalja po pitanju naplate "doplatnih karata"
Link to comment
Potpisao sam 2 papira: zahtev i saglasnost, a nisam dobio kopiju nijednog od njih.Pisao sam im noćas (znam da će mi odgovoriti za ne manje od 10 dana) a i zvaću ih ili svratiti u ponedeljak/utorak.
O? Ja sam potpisivao jedan, izgleda da su u međuvremenu otkrili da su radili pomalo neispravno
Link to comment
... te me slikaše k'o robijaša, smrknutog, neispavanog (posle 2 nedelje prekovremenog posla), pa završih i to.
Ja sam otišla nepripremljena (u obaveštenju je pisalo da zaposleni treba da ponesu samo ličnu kartu), šešir mi je upropastio frizuru, a na licu mesta saznajem da će da me slikaju. Pitam se koliko sam bila izbezumljena, pa me je ljubazni izdavač fotografisao 4 puta kako bih na kartici za prevoz izgledala zadovoljavajuće.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...