Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ma ne pričam o tome. Mada se u kol centre valjda zapošljavaju ljudi razgovetnog glasa i dikcije, jer treba neko i da ih razume...Svejedno, pisao sam im jer ne želim spam poruke.Sad se setih nečega.Ako će validatori da rade samo dok bus stoji, to znači da nisu razradili onu početnu ideju da kad dođe ridža, registruje se i svi validatori se blokiraju do kraja pretresa. Ili sistem ne može da radi kao što su zamislili ili su im ridžovani malo preglupi za tu modernu tehniku...Veselim se pomisli koliko će karata greškom blokirati i poništiti umesto očitati, zbog svog neznanja i manjkavosti sotvera i hardvera, kad sve započne, a ne verujem da će početi ni prvog februara.Pitao sam i neke trafikante, kažu da ništa još nisu dobili kako će i čime da prodaju nepersonalizovane karte, dopune za njih i buduće "markice". Sve se plašim da će da za 2 nedelje prorade svih tih "preko 800 naplatnih mesta".

Link to comment

Kaže mi keva danas da je čula na STB da nepersonalifakinzovane karte, pairne i plastične, kreću po trafikama od 16.01.U mojih 5 trafika u kraju - niko pojma nema o tome.

Link to comment

jel zna neko na shta liche ti validatori koje ce nositi ridzhe? kol'ko je to? ako je dovoljno veliko da zamjetish ridzhe na stanici, kad se otvore vrata od busa ti uchukash karticu...

Link to comment
Okrenem kol-centar i tu me druga provincijalka otkači "i niste rebali ništa da dobijete da ponesete jer ste potpisali samo zahtev i saglasnost da vam se šalju reklamni sms-ovi".
To je papir koji se naknadno potpisuje, a prvi papir je saglasnost sa uslovima korišćenja i zahtev za izdavanje, tražio sam kopiju toga jer stoji moj potpis, a svako mora da bude obavešten o uslovima korišćenja (kojih nema nigde na sajtu). Ne razumem kako su mogli da stave saglasnost i zahtev za izdavanjem na isti papir, za prvo bi trebalo da imaš kopiju, za drugo ne.Sad ono što ne znaš pošto nemaš papir - moraš da odeš na taj šalter i podneseš zahtev za povlačenje podataka koje će da unište posle osam dana.
Link to comment

Izgleda da će, ipak, validatori da rade i tokom vožnje. Možda je neko shvatio da disciplina u Srba ne postoji, a i da bi u roku od 2 dana ostali bez opreme po autobusima, pa su se prizvali pameti.Glede, nepersonalizovanih, i ja sam čula i pročitala da prodaja počinje na kioscima od 16.01. i kad sam pitala prodavačicu na Slaviji, samo me belo pogledala, tako da ne znam šta da mislim o ovoj organizaciji prodaje. Računam da kiosci treba da dobiju te dve vrste nepersonalizovanih kartica, zatim neki aparat za dopunu koji nekako mora da bude povezan sa nečim, ako to nije danas u subotu dostavljeno na prodajnna mesta širom Beograda, onda ne verujem da to mogu da postignu za samo jedan dan.

Link to comment

Moze neko da me podseti u cijem vlasnistvu je BusPlus? I na koji nacin GSP misli da se finansira?edit: Da li je u vlasnistvu Telekoma, Erste banke i Tempa ili nekoga drugog?

Edited by casperbgd
Link to comment

na njihovom sajtu pise Uvođenje BusPlus sistema rezultat je odluke grada Beograda – Direkcije za javni prevoz i javnog konkursa koji je tim povodom raspisan.Najbolju ponudu je dao međunarodni konzorcijum koji predvodi kompanija Apex Solution Technology d.o.o, sa kojim je Direkcija potpisala ugovor.http://www.busplus.rs/odoh sad da istazujem apex. al prvo da primetim da na ruskom caru vise ne dominiraju slova ruski car, nego pise apex club. da l su to ti isti?!http://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPublicSite/Public/Enterprise/BusinessNames.aspx?BusinessEntityId=2667204&RegistryCode=20514841&rnd=715185309

Edited by darling
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...