Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

dobro da ti iz bus plusa nisu isli u norvesku pa da kenjaju kako karta za bus kosta 28 kruna. il u tokio.no pogledajte kakve divote dobijete u oslu za tu kintu:

Very often the subway, the buss, or the tram is delayed. Maybe you're on a tram and something happens with your tram and you get delayed.When such delays last more than 20 minutes, they will announce it and you have the right to use the guarantee. That means you can take a cab to get where you want and the public transport office will pay up to 500 NK.Important: you have to do document when and where this incident took place and you need a receive from the taxi driver. You'll have to fill in some form (unfortunately only in Norwegian yet) but ask the young people working at Narvesen or Seven Eleven ,and they'll help you translate the questionsif you don't live in Norway you have to state which bank you're using and other important facts. I can’t promise you, that you'll get your money back the immediately but I guess within a week depends on how much they have to do there.
Important: if you buy a day card or a flexi card on Saturday or Sundays you're allowed to bring four kids or dogs for free ( it doesn't have to be your own kids or dogs ) Cats go for free, but I don't know what about bringing a pig or a goat.
http://www.virtualtourist.com/travel/Europe/Norway/Oslo_Region/Oslo-214570/Transportation-Oslo-TG-C-1.html:(8 kruna za euro Edited by darling
Link to comment
Uvek mi je bio zanimljiv taj fenomen prevodnika prelaženja preko ulice. Čak i na pešačkim prelazima sa semaforom, stoji zeleno za pešake nekoliko sekundi, a svi stoje, i tek kad prvi krene, ostali krenu za njim. :D
des to video, u kojoj zemlji? iz mog iskustva krdo krene cim se kola zaustave, nebitno koje im je svetlo na semaforu.
Link to comment
des to video, u kojoj zemlji? iz mog iskustva krdo krene cim se kola zaustave, nebitno koje im je svetlo na semaforu.
primetio sam i ja ovo. često postoji jedan trenutak oklevanja, kao da se čeka društvena sankcija da se krene
Link to comment

To apsolutno vazi za crveno, ali ne za zeleno. Za zeleno vazi da ne gledaju svi u semafor zapeti kao puske da krenu, vec zveraju okolo. Onda jedan primeti i ostali krenu za njim.

Link to comment

današnja politika najavljuje buspus i piše između ostalog i ovo

У Дирекцији за јавни превоз истичу да ће путници пре уласка у возило морати да припреме картице. Они тврде да ће чекирање трајати краће од секунде и уверавају да то неће изазивати застој.– Сваки возач ће на контролној табли моћи да укључи апарат за поништавање карата приликом уласка у станицу и да га блокира када затвори врата и крене возило. Сви путници, без обзира да ли су власници персонализованих картица или неперсонализоване карте, мораће да је овере на валидатору – објашњавају у Дирекцији за јавни превоз.
ali i ovo
Њихов оптимизам не деле и надлежни у ГСП-у. Они сматрају да ће чекање да сви путници овере карту сигурно доводити до великих гужви пре свега на станицама у центру града.– Највише проблема биће на Зеленом венцу, Славији и код Вуковог споменика где велики број путника чека превоз. Уколико апарат за поништавање карата буде радио само док возило мирује у станици, онда ће сигурно да се стварају гужве, а возач неће моћи да крене док сви не овере карте. То ће сигурно бити један од разлога што ће бити тешко испоштовати предвиђени ред вожње – наводе у ГСП-у.
e sad , u direkciji za javni prevoz sede ljudi koji se sigurno manje razumeju u problematiku od ljudi iz GSP. a biće kako oni (čitaj đilas u krajnjoj liniji) kažu.pa nemojte da za nepoštovanja reda vožnje, krkljanac rasprave u autobusima itede krivite GSP nego ove druge. Edited by djordje geprat
Link to comment
verovatno misle na one prolazne, koji izlaze iz tunela.
Tu ce biti zurka, i ovako je a ovo sa validatorima nece pomoci. A i na pocetnim, jeste da autobus stoji duze ali cim se vrata otvore uglavnom je stampedo za sedenje tako da vec zamisljam taj cirkus - zauzimanje mesta kesama i torbama pa varcanje do validatora, ili zauzimanje mesta bez validiranja pa kad dodje ljuCki validator rasprava, vec zamisljam tu predstavu...No, svakako nam ovo ne gine, bar kao eksperiment, imacemo licna iskustva za 20-tak dana...
Link to comment
Hit :lol:Znaci vozac ce da stoji na stanici dok se svi ne "validuju"? Vrh :isuse:A kako ce on to da prati?Ako su hteli da te zaustave da udjes bez karte, trebalo je da uvedu pravilo ulaska na prednja vrata, i cao - ovako ce se i onako stvarati ista guzva.
I o ovome se pričalo pre par dana. Ali čemu bi onda služili validatori kod svih vrata isuse.gif
Link to comment
Kakvo preseravanje ovo sa Stutgartom:uporedite koliko kostaju stvari u Stutgartu, a koliko u BGu, i kakav je standardElem, u Stutgartu, tacno, karta za prevoz kosta 2,60€, a u Beogradu je oko 0,54€, dakle karta u Stutgartu je 4,8 puta skuplja.Nego da vidimo drugi parametar - prosecnu platu. U Stutgartu je srednja (median) neto plata 2.400,00€, a u Beogradu je to 375,29€. Plata u Stutgartu je 6,4 puta veca.Dakle vece su im plate nego sto im je skuplji prevoz, drugim recima proporcionalno gledano prevoz je za lokalce skuplji u Beogradu.U Stutgartu je jedna karta za prevoz jednaka 0,108% mesecne neto plate.U Beogradu je jedna karta za prevoz jednaka 0,144% mesecno neto plate. Pa vi pogledajte koja je cifra veca. Plus, sto kaze taj iz Bus+-a, u Stutgartu je to sa presedanjem, a u Beogradu bez!Dakle dosta laganja i mazanja ociju sa tim "to kosta ispod evropskog proseka" i tako dalje. Uvek prica o evropskom proseku cena, a evropski prosek plata? Da ne govorimo o tome da u tom Stutgartu gde je skuplja karta postoji laki metro i to za grad od 600.000 stanovnika...dokle vise sa idiotskim poredjenjima kao izgovorima za domace gluposti!
dobro, prosecna plata malo ima veze sa troskovima prevoza, posto benzin kosta koliko kosta na svetskom trzistu, autobusi takodje, jedino su primanja zaposlenih znatno manja nego u nemackoj, aii ne verujem da to toliko smanjuje troskove poslovanja.po drugoj strani, da je u nemackoj i srbiji prevoz jednak procenat plate i srbija bi bila jedna od najbogatijih drzava na svetu. upravo to sto je siromasna, po definiciji znaci da ce za bilo sta prosecan gradjanin morati da plati veci procenat plate nego nemac, tako da je takvo poredjenje dosta besmisleno.
Link to comment

Aha, da.Pride što ne znam koliko u Študgartu država akciza zahvata (na primer) iz tog benzina, ali sumnjam da je procenat ogroman koliko i ovde.A ti ih pravdaj.Elem, danas prođoh pored beograđanke pa se setih da bi motao i ja da izvadim, pa uđoh. Dosta ljudi ali mnogo i šaltera, pa ide jako brzo.Personal, po naglasku bih rekao iz unutrašnjosti (s naglaskom na "a"), naučen samo da repetituje nabubano o "preko 800 prodajnih mesta", popustu na ovo i ono, ali neinformisan da odgovori skoro ni na jedno pitanje.Sliku iz stare lične karte "ne može da skenira zbog rupica" te me slikaše k'o robijaša, smrknutog, neispavanog (posle 2 nedelje prekovremenog posla), pa završih i to.E sad, javio sam se na važan tel.poziv te sam zbrzao potpisivanje neka dva lista za koja sam mislio da su primerci ugovora ili nečeg sličnog, i da ću dobiti jedan primerak za sebe, pa ću ga naknadno proučiti. Kakogod, ne dobih ništa osim ružnog sebe na plastičnoj kartici, i tek se u troli pola sata kasnije setih da niasm dobio ništa drugo.Okrenem kol-centar i tu me druga provincijalka otkači "i niste rebali ništa da dobijete da ponesete jer ste potpisali samo zahtev i saglasnost da vam se šalju reklamni sms-ovi".Inače, veoma cenim svoj mir i privatnost, a sad sam se dobrovoljno prijavio.Kretenčina.Ima li ko ideju kako to da opozovem?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...