Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Već je bilo negde (ovde?). Navodno će kontrolor "deaktivirati" mesečnu kartu koja nije prošla pored validatora, karta može da se ponovo aktivira ali za to treba da gubiš vreme i ideš negde da bi ti je ponovo aktivirali.
Zašto jednostavno kad može komplikovano.Ali dobro, čuvaju se radna mesta u GSPu. Verovatno je novom sistematizacijom predviđeno novo radno mesto samostalni referent za reaktiviranje kartica, ili samo reaktivator kartica.
Link to comment
biće gužvi i dugog stajanja na stanicama
Ili će kontrolor biti brutalno ignorisan od strane putnika u autobusu.Da podsetim, mislim na istog onog kontrolora što mu firma nije uplaćivala doprinose.
Link to comment
Na početnim stanicama obično krene stampedo kada se otvore vrata autobusa jer ljudi žele da zauzmu sedište. Sumnjam da će ovo zaživeti. Ne zato što ljudi vole da igraju suprotno pravilima već zbog toga što je pravilo nefunkcionalno.
Njanjao sam o ovome sto puta, ali uspeli su i da me zadive inovacijom...
Važno je da će validatori za očitvanje karata raditi samo dok je vozilo na stanici, a ne i tokom vožnje.
I to nece praviti guzvu?Majko mila....
Link to comment

I šta kada validatori na prednjim vratima ne rade, pa moraš da se guraš do srednjih, a po pravilu treba da se izlazi na srednja.I šta koga bole tuki ukoliko imam mesečnu kartu, a nisam je overio. Ako kontrolor već određenim aparatom može da vidi da sam ja uplatio svoju markicu za taj mesec, šta ga briga da li sam overio na validatoru ili ne.

Link to comment

Ne može da vidi kontrolor svojim aparatom da li si uplatio, on može da vidi samo da li si uspešno validiran. A validator može da vidi da li si uplatio... Pa ako nisi validiran, a imaš mesečnu, on je zablokira, pa ne možeš da se validiraš dok ne odblokiraš negde nekako. Mislim, tako su bar kao zamislili.Hajde čitajte unazad, da se ne ponavljamo. :D

Link to comment
I šta kada validatori na prednjim vratima ne rade, pa moraš da se guraš do srednjih, a po pravilu treba da se izlazi na srednja.I šta koga bole tuki ukoliko imam mesečnu kartu, a nisam je overio. Ako kontrolor već određenim aparatom može da vidi da sam ja uplatio svoju markicu za taj mesec, šta ga briga da li sam overio na validatoru ili ne.
ne. rekli su da validator vidi da li si uplatio, a kontrolor vidi dali si validovao na validatoru, ali ne i da li si uplatio. sad, naravno, to moze da se grana u razne kombinacije, ali nije neophodno. sushtina je valjda da imash mesechnu, i da se ne otkucash i da te onda ridza drnda da ti se uzme josh para...da ne bude zabune. stvarno nemam protiv ni da se sistem modernizuje ni da se karte placaju. nema sta da kenjam, placam je (preduzece je placa) svakog meseca uredno. al kako su krenuli, ne sluti na dobro. verovatno sto je, da kazem, neki deo toga u startu 'neposhten' (mada tog, jelda, nema u biznisu, ali bi valjalo da ima ako je drzavin javni biznis), pre svega prema korisnicima, samo mi josh nije jasno koji tachno. budemo videli.
Link to comment
Ne može da vidi kontrolor svojim aparatom da li si uplatio, on može da vidi samo da li si uspešno validiran. A validator može da vidi da li si uplatio... Pa ako nisi validiran, a imaš mesečnu, on je zablokira, pa ne možeš da se validiraš dok ne odblokiraš negde nekako. Mislim, tako su bar kao zamislili.
:lol: presmešnočuj ne može, ono, 21.vek, više čak ne mogu ni da zamislim da nešto ne može.
Link to comment
:lol: presmešnočuj ne može, ono, 21.vek, više čak ne mogu ni da zamislim da nešto ne može.
pa napravljeno je da ne moze. ochigledno. ti se ne kucash, a on vidi da imash markicu, i onda pochinje beskrajna rasprava o tome da li treba da ti blokira sokocalo. ovako, on ne vidi da imash markicu, i onda pochinje beskrajna rasprava o tome da li treba da ti blokira sokocalo. samo sa manje argumenata na tvojoj/mojoj strani. jednostavno.
Link to comment
pa napravljeno je da ne moze.
pa ništa, znam kako će se razvijati stvar.u poslednjih godinu dana videla sam više tuča u gradskom prevozu, nego u 20 godina ranije sve zajedno. zapravo do pre jedno godinu dana nikad nisam videla tuču u prevozu, a vozila sam se 100x više, u 100x punijim busevima.
Link to comment
Ili će kontrolor biti brutalno ignorisan od strane putnika u autobusu.Da podsetim, mislim na istog onog kontrolora što mu firma nije uplaćivala doprinose.
Tu ce biti veselja...Pisali smo vec o ovome, firma koja je vlasnik BusPlus licence je raspisala konkurs za kontrolore, dakle oni ce i da rade kontrolu ne ovi iz GSP-a, mada to je verovatno neki cirkus.Nije da je prvi put...
Link to comment

Hit :lol:Znaci vozac ce da stoji na stanici dok se svi ne "validuju"? Vrh :isuse:A kako ce on to da prati?Ako su hteli da te zaustave da udjes bez karte, trebalo je da uvedu pravilo ulaska na prednja vrata, i cao - ovako ce se i onako stvarati ista guzva.

Edited by hazard
Link to comment
Hit :lol:Znaci vozac ce da stoji na stanici dok se svi ne "validuju"? Vrh :isuse:A kako ce on to da prati?
Već mogu da zamislim pokliče Majstoreeeee, staniiiii posle svake stanice. Stvarno mi nije jasno ko je uspeo da smisli ovako retardirano pravilo. Mada, možda to prođe kao i ona priča o ukidanju druge zone.
Link to comment
priča o ukidanju druge zone.
Svota novca koja će biti skinuta sa nepersonalizovane beskontaktne smart kartice zavisi od zona kroz koje putnik prolazi.
Jel' shvatio neko kako radi ovaj SF? Uđem u recimo 611 na štajgi, kontaktiramtm karticu, a validator mi pročita moždani talas i zaključi dal' idem do Sremčice, ili silazim kod Sajma? :blink:
Link to comment
Jel' shvatio neko kako radi ovaj SF? Uđem u recimo 611 na štajgi, kontaktiramtm karticu, a validator mi pročita moždani talas i zaključi dal' idem do Sremčice, ili silazim kod Sajma? :blink:
pa birash zonu na 'taster' i onda se validujesh. pisalo na novinama.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...