Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

+1. U potpunosti.Nezgodno je kad se napuni, ne može da se prođe.
zg varijanta sedista u tom tipu tramvaja je mnogo prakticnija: samo po jedno sediste sa svake strane a ne po dva. dovoljno mesta za stajanje i hodanje prema vratima. ova bg varijanta kao da je pravljena za, ne znam, zenevu ili takav neki grad a ne za bg.
Link to comment

Na moj upit od 16. oktobra za uvođenje vremenskih karata odgovor mi je stigao juče, dakle posle 2 i po meseca!

Hvala sto ste nam se obratili. Uvodjenjem novog sistema za pracenje i kontrolu vozila Direkcija za javni prevoz raspolagace parametrima na osnovu kojih ce planirati mrezu linija i u odnosu na to formirati i nove vrste karata.
Link to comment

Naravno, odgovor je da nema odgovora. Ali između redova se može pročitati: "pravićemo statistiku koliko ljudi menjaju prevoze kada se voze (jer oni koji imaju markicu treba stalno da se čekiraju, pa lepo možemo da vidimo kuda i kada se čovek vozi), pa možda osmislimo i neku novu liniju i eventualo i nove vrste karata".

Link to comment

jesam ja.sve normalno do III bulevara, tu skrece desno ka buvljaku pa levo u Jurija Gagarina pa na most i nema stanice sve do Topcidera... tu sidjoh.

Link to comment

Samo da pohvalim genijalce koji su smislili da brdo/padinu i nbg preko novog mosta povezu minibusom na 20 min, koji ide do romvila. Jasno mi je da ce se to menajti, ali koliki idiot treba da budes pa da u startu ne pretpostavis da je to apsolutno nedovoljno, pogotovo u ovom preiodu dkada most sluzi i kao turisticka atrakcija

Link to comment
Samo da pohvalim genijalce koji su smislili da brdo/padinu i nbg preko novog mosta povezu minibusom na 20 min, koji ide do romvila. Jasno mi je da ce se to menajti, ali koliki idiot treba da budes pa da u startu ne pretpostavis da je to apsolutno nedovoljno, pogotovo u ovom preiodu dkada most sluzi i kao turisticka atrakcija
Znaci to vec radi?
Link to comment
jesam ja.sve normalno do III bulevara, tu skrece desno ka buvljaku pa levo u Jurija Gagarina pa na most i nema stanice sve do Topcidera... tu sidjoh.
Jesi li ti imao nevidjenu srecu ili me namerno nisi upozorio? ;) Daklem,Usao sam kod Uradi Sam u drugu 94-ku (jer sam prvu propustio zbog biomed-efekta).Jedva stojim na vratima , a u busu sve penzosi ili pred penzijom i bodre jedni druge kako ce da se setaju i gde ce da sidju.Jedna baba je jos od te stanice stalno zapitkivala :Stano jel ovde silazimo?Ja u sebi:Gde bre ovde majke ti pa jel imas ti predstavu gde si uopste?Nekako dodjosmo do buvljaka onda krenu istovar uglavnom veselih baba, a meni nesto sumnjivo, malo ih je izaslo.Kad onda jedan glasno objasni drugaru ratnom, a i nama:Eeeee nisam ja veverica ja cu da prodjem mostom sa busem. a peske da se vartim i onda mogu i na 95!!!!Inace moram da primetim da mnoooogo veliki debil moras da budes da iz 45-og bloka ides u razgledanje mosta sa busom 94 kad si mogao lepo tramvajem?I krenusmo preko mosta, brze smo se popeli nego sto sam ocekivao...Inace fasciniran sam brojem ludaka koji se parkiraju u traci blizoj ogradi ka reci i izlaze da se slikaju...Jel to za ove blagdane suspendovan zakon o saobracaju na teritoriji mosta?A onda krece zabava:Ovi magovi taktike i strategije shvataju da se most "produzava" u nadvoznjake i da tu nema stanice i da je prva sledeca ko zna gde mozda skroz kod milosevog konaka, krenulo je zapomaganje, grebanje na vrata itd.Inace taj silazak je izgleda usko grlo bas smo mileli...Zabava nevidjena, isprazni se bus na prvoj posle mosta mi lagano nastavismo ka drajzerovoj u pohodu na Miljakovac.Inace nisam bas siguran da je ovo najbolje resenje sto se tice same linije, ali mislim da im je marketinski imperativ bio da bar jedna linija ide tim mostom.Mislim cak da su 88 i 89 mnogo bolje resenje da sibaju preko tog mosta , ali mozda silazak se mosta nije zavrsen, ne znam...
Link to comment
Naravno, odgovor je da nema odgovora. Ali između redova se može pročitati: "pravićemo statistiku koliko ljudi menjaju prevoze kada se voze (jer oni koji imaju markicu treba stalno da se čekiraju, pa lepo možemo da vidimo kuda i kada se čovek vozi), pa možda osmislimo i neku novu liniju i eventualo i nove vrste karata".
Dajem pare da neće osmisliti nijednu novu liniju osim možda jedne + što će par postojećih korigovati pa da idu preko Faraonskog mosta, već da će među prvim potezima za nekih plafon godinu i po dana biti smanjenje neograničenosti markice tako da važi recimo 120-150 vožnji mesečno.
Link to comment
Dajem pare da neće osmisliti nijednu novu liniju osim možda jedne + što će par postojećih korigovati pa da idu preko Faraonskog mosta, već da će među prvim potezima za nekih plafon godinu i po dana biti smanjenje neograničenosti markice tako da važi recimo 120-150 vožnji mesečno.
bez nocu, bez vikendom i max 4 presedanja dnevno. recimo. mozda u stvari vec posle 20h da ne vazi, sta ima da se vozaju vecherom, radno vreme je do 20, uz punu zaposlenost proizvodnih kapaciteta.
Link to comment
Uđoh danas u Španac™.Prvi utisak vrlo povoljan. Sve je izgledalo fenomenalno. wub.gif A onda sedoh. sad.gif Tad sam pozdravio i majku i oca i ostatak familije onom koji je došao na genijalnu ideju da izabere model za kinesko tržište. Spakovali su 4 reda sedišta. angry.gif Tramvaji se nečujno i brzo kreću. Lepo izgledaju. Utisak kvari samo sitnica da u njima ne može da se sedi. Naravno nema baš mesta za stajanje(nisu ni predviđeni da se stoji u njima).Posle iz Španca™ uđoh u Švajcarc™. Ako idioti ne prošire sedišta(naravno moraće da izbace jedan red) ostaće nam lepi, a neupotrebljivi tramvaji. Tramvaji koje smo dobili na poklon biće za vozanje, a ovi koje smo kupili za gledanje.
Nema sad mesta žalopojkama! Kad se samo setim koliko se javnost uznemirila kada je neko pustio buvu da ćemo kupiti tramvaje od Rvata. Koji bi to udarac bio za srbski ponos - kupiti od Rvata tramvaje sa šoferšajbnom u obliku latiničnog slova "U"! Tako smo umesto novih i funkcionalnih rvatskih, kupili polovne švajcarske i nefunkcionalne španske tramvaje ...
Link to comment
kupili polovne švajcarske i nefunkcionalne španske tramvaje ...
Deder ne preteruj. Prvo, polovne svajcarske nismo kupili vec dobili na poklon. Dakle dosli su za dzabe. I takvi kakvi su, 100 puta su bolji od mnogo mladjih ,,katica''.Drugo, glupo je reci da su novi tramvaji "nefunkcionalni". Funkcionalni su, jeste imaju odredjene nedostatke, ali to i dalje ne menja cinjenicu da su to najbolja vozila javnog prevoza koja su se ikada - ikada - koristila u Beogradu. Bolje vozilo GSP nikad nije video - nikad. Koliko su tesna sedista ili prolaz izmedju istih i koliko ima rukohvata nisu jedini parametetri koji odlucuju da li je tramvaj funkcionalan ili nije.Ono sto sad treba da se desi je da se dovoljno ljudi zali na ta tri nedostatka kako bi u dolazecim tramvajima bili ispravljeni. Dakle#1 vise rukohvata#2 vise mesta za stajanja eliminacijom jednog reda sedista#3 malo sira sedistaTramvaja je doslo do sada valjda 7 komada, naruceno je 30, ima vremena da se te stvari isprave bar u onih 15ak primeraka koji ce poslednji stici.
Link to comment
Ono sto sad treba da se desi je da se dovoljno ljudi zali na ta tri nedostatka kako bi u dolazecim tramvajima bili ispravljeni. Dakle#1 vise rukohvata#2 vise mesta za stajanja eliminacijom jednog reda sedista#3 malo sira sedista
To sve već imaju tramvaji koji voze po Zagrebu, a ne verujem da su Španci voljni da urade te izmene a da to ne ukalkulišu u novu, višu cenu ... Mogli smo od Hrvata da pazarimo jeftinije tramvaje a kupili smo skuplje od Španaca, gde je tu zdravorazumska logika? Beograd nam preplaviše "Ideje" hrvatskog tajkuna Todorića, uskoro će i Merkator, koji je takođe jako prisutan na srpskom tržištu, biti hrvatski, a samo oko hrvatskih tramvaja digla se tolika prašina ...
Link to comment

Taj hrvatski tramvaj nije kupio niko osim grada Zagreba - bio je npr. na probi u Helsinkiju i dobio negativnu ocenu. Spanci su svoje tramvaje prodali na sve strane i i dalje prodaju.Rekoh - te tri stvari koje sam nabrojao nisu jedine po kojim se odlucuje da li je neki tramvaj dobar ili nije, daleko od toga. Za hrvatski tramvaj je bilo primedbi npr. da je jako los na uzbrdicama i nizbrdicama i da bi bio koristan fakticki samo po NBG (jer je pravljen u principu speficicno za Zagreb koji ima drugaciju geografiju od Beograda) a vrlo los u eksploataciji na 'staroj' strani grada. Takodje verujem da su spanski tramvaji kvalitetniji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...