Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Dakle, manje od 10 dana pre uvođenja novog sistema još uvek ne znamo kako će on zapravo funkcionisati. Ne pada mi na pamet nijedan smislen razlog zašto se nepersonalizovane karte ne bi izdavale makar u poslednje dve nedelje decembra. Kad već nije tako, bilo bi logično da se uvede neki prelazni period tokom kog bi se mogle koristiti i stare karte. Naravno, to niko ne pominje.Haos, sve u svemu. Mada ne znam zašto sam očekivao bilo šta drugo.

Link to comment
ne znam da li ih ima u svim trolama, ja ih primećujem u 22ki
ja koristim često 22-ku. taj asistent kontrolor je u stvari kao kontrola koja nikad ne izlazi iz vozila, samo ne smara. sedi pored vozača, i jednom u toku linije (od kruševačke do centra) digne dupe i pita za kartu. uvek je oprostio nemanje karata. nikad legitimisanje, nikad izbacivanje. samo kratko "moraćete da napustite vozilo", i neosvrtanje posle toga (pa niko nije ni napustio).
Link to comment
Stare GSP povlastice važiće i u januaru
'esam rek'o :lol:
Da, pretpostavio sam da asistiraju ljudima u kolicima. Ne znam samo koliko je racionalno da taj asistent provodi radno vreme u autobusu u koji uđe dnevno, šta znam, jedna osoba u kolicima. Racionalnije jeda se ta njegova dnevnica iskoristi za plaćanje personalnog asistenta jedne osobe u kolicima, ali to su već sada detalji.
Ja video par njih kako pomazu grupu invalida u kolicima da udju u novi tramvaj, na stanici kod sredacke...i to je zadrzalo tramvaj minut duze na stanici, pa je neka baba koja je sedela skroz napred 15 puta uznemireno ponavljala sta se desava? zasto ne idemo? zasto nismo krenuli? o cemu se radi? Edited by hazard
Link to comment
Nešto je definitivno moralo da se preduzme. Maločas sam gledao undercover kontrolore u akciji, sirota žena se svojski namučila dok je našla putnika sa kartom. Interesantno, svi putnici su u džepu imali "kartu za nedajbože", tako da niko nije platio kaznu.
Ali sta ce se to promeniti sada? Kontrolor je odjebavan sada, bice odjebavan i kad ovaj "sistem" stupi na snagu. Mozda u pocetku bude malo pipavo, ali ubrzo ce sve da se vrati na staro.Mnogo bitniji problem ce biti obavezno otkucavanje onih sa personalizovanim kartama. Pa je l su svesni oni koliko ce vremena u spicu biti potrebno da se svi otkucaju? Zasto bi morali da se otkucavaju oni koji su vec platili voznju za naredni mesec, sta im to znaci? Da ne pricamo o nezadovoljstvu onih sa tim mesecnim markicama koji ce kao debili da cekaju u redu da se otkucaju na validatoru dok neko bez karte bude prolazio pored njih i zauzimao mesta za sedenje. Jedino sto iz ove odluke moze da se zakljuci je da ce se nakon nekog vremena ici na to da ne vrede sve voznje isto, i to se otprilike poklapa sa onim da se ukidaju zone, samo sto ce na kraju ispasti da cemo placati kartu za drugu, a ne za prvu zonu. Edited by Evropejac
Link to comment
Da ne pricamo o nezadovoljstvu onih sa tim mesecnim markicama koji ce kao debili da cekaju u redu da se otkucaju na validatoru dok neko bez karte bude prolazio pored njih i zauzimao mesta za sedenje.
O da! Svaki dan čekam bus u Birčaninovoj, na početnoj stanici. Tu se svi grabe za sedište. Nikome neće padati na pamet da se registruje pri ulazu. Edited by pacey defender
Link to comment
O da! Svaki dan čekam bus u Birčaninovoj, na početnoj stanici. Tu se svi grabe za sedište. Nikome neće padati na pamet da se registruje pri ulazu.
Isto je i na Zelenjaku. Ne znam koliko mi se puta desilo da budem bukvalno jedina osoba koja otkuca kartu na početnoj stanici. :mellow: Znamo svi da je naplata nikakva, ali isto tako se posle svake novine u načinu rada kontrolora naplata u prvom periodu povećavala, a korisnici usluge nisu videli nikakvu korist od toga.Suština Bus Plusa je valjda bila da se ljudima nešto olakša, a ne da se već ionako dovoljno stresna vožnja GSP-om učini još komplikovanijom.
Link to comment

A koji će fazon biti sa pojedinačnim kartama? Ja se vozim GSP-om veoma retko, ali ponekad uzmem i tu kartu pa me interesuje da li će postojati pojedinačne ili će se uzimati ta neka na dopunu ili kako već?

Link to comment
A koji će fazon biti sa pojedinačnim kartama? Ja se vozim GSP-om veoma retko, ali ponekad uzmem i tu kartu pa me interesuje da li će postojati pojedinačne ili će se uzimati ta neka na dopunu ili kako već?
pojedinacne u busu, a nepersonalizovane ce moci da se dopunjavaju...negde.
Link to comment
Čini mi se da je rečeno da se više neće prodavati na trafikama, samo u busu.
istina da ovde pise
Za putnike koji ne nabave karte u pretprodaji, odnosno pre početka putovanja, sistema omogućava prodaju karatu kod vozača. Prodaja karata obavlja se preko komandne table vozača, koja je opisana u narednom delu. Postupak prodaje karata kod vozača je sledeći: Korisnik ispostavlja zahtev za kupovinom karte. Vozač bira opciju za izdavanje karata na vozačkom panelu. Izbor tipa karte, zone i/ili relacije. Štampanje karte i plaćanje usluge.
al kontam da ta pretprodaja znaci trafika. suludo mi je da nije tako.
Pojedinačna karta će biti samo kod vozača i biće, valjda,120 dinara.
au, pa to su onda teske budale. Edited by holden kolfild
Link to comment

@holden: Pojedinačne ćeš moći samo uplatom na nepersonalizovanu, a kod vozača kupuješ tu skuplju, štampa ti je na licu mesta, kao u NS-u, samo sa svemirskog uređaja.Elem, nije žvaka za seljaka, a seljaci su i prosečan putnik i gramziva gamad koja ovako nakaradno uvodi nove karte. Ceo sistem odgovornosti za naplatu postavljen je jako neefikasno - tarifnu politiku određuje javno preduzeće zarobljeno u sedamdesetim, a burazerska privatna firma implementira taj prastari sistem koristeći tehnologiju sa kojom to predstavlja veći pain in the ass nego kompletno redefinisanje tarifne politike.Sada za švercovanje prave i efikasne protivmere praktično i ne postoje, deluješ zajebano i prosto te zaobiđu ili kažeš nešto tipa "majstor nije imao da mi vrati za hiljadu" i ćaozdravo, a ne vidim da će se to promeniti na bilo koji način u danima koji dolaze. Totalno traćenje vremena i truda, samo da bi se nečiji privatnik ugradio u celu strukturu. Sad mi žao što sam vadio novu karticu, komotno sam mogao da pređem na šverc.

Link to comment
Eh, moja drugarica iz srednjoškolske klupe je skupljala sve te silne privatničke karte za gradski prevoz. Nema više staaaarih privatnika.
joj, stare karte za prevoz!! Reci/pitaj drugaricu da ih skenira ili slika.... :wub:
Dva detalja primećena ovih dana:- na nekim trolejbuskim linijama napred stoji obaveštenje: "Vozilo sa asistentom kontrolorom". I stvarno: unutra je neko ko ima kolor prsluk sa natpisom na leđima "Asistent kontrolor" i pregleda "putne isprave" [
Kome uopšte ti asistenti asistiraju?
oni valjda kontrolišu i putnike i kontrolore
ja koristim često 22-ku. taj asistent kontrolor je u stvari kao kontrola koja nikad ne izlazi iz vozila, samo ne smara. sedi pored vozača, i jednom u toku linije (od kruševačke do centra) digne dupe i pita za kartu. uvek je oprostio nemanje karata. nikad legitimisanje, nikad izbacivanje. samo kratko "moraćete da napustite vozilo", i neosvrtanje posle toga (pa niko nije ni napustio).
vidiš dobro da znam, pošto uredno izbegavam da uđem u taj, kad se već švercujem da ne stvaram probleme ljudima!edit:a da (čista matematika)ako je karta 60rsd tj 120rsda limit za dopunu je 500rsdkako ću ikada da budem na nuli tj da imam tačan iznos za vožnju!Ili ću morati da računam koliko moram da dodam da bih imao za neku vožnju Edited by eye of the beholder
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...