Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Dva detalja primećena ovih dana:- na nekim trolejbuskim linijama napred stoji obaveštenje: "Vozilo sa asistentom kontrolorom". I stvarno: unutra je neko ko ima kolor prsluk sa natpisom na leđima "Asistent kontrolor" i pregleda "putne isprave" blink.gif- "novi" tramvaji nemaju validatore, i čini mi se da je pitanje kada će ih uopšte dobiti.Jutros, staje 75 na stanicu "Šest kaplara", vrata se otvaraju i sa stanice u bus stiže urlik glasom R. Ferari: "Ulazi kOoontrolAaaa" Hail.gif

Edited by CTale
Link to comment
Dva detalja primećena ovih dana:- na nekim trolejbuskim linijama napred stoji obaveštenje: "Vozilo sa asistentom kontrolorom". I stvarno: unutra je neko ko ima kolor prsluk sa natpisom na leđima "Asistent kontrolor" i pregleda "putne isprave" blink.gif
Kome uopšte ti asistenti asistiraju?
Link to comment
Daboviću, ne pričam o tom "pravničkom" domenu problema, nego mi je čudno da nakon što fasuješ kaznu moraš da napustiš vozilo. Jedan jedini put kada mi je kontrolor napisao kaznu video sam da na kazni stoji da tog dana mogu da se vozim GSPom koliko god želim. Naravno, nastavio sam vožnju, nisam morao da izlazim iz autobusa.
pa to i pricam bre! bear with me. poenta je da ti koristis uslugu preduzeca. ukoliko ti tu uslugu ne platis, ti si u obligacionom sporu sa GSP-om, jel tako, tako. doplatna karta ti omogucava da, po znatno visoj ceni, i dalje koristis uslugu. so far so good. medjutim, ako ti napisu opomenu, a posle toga te izbace, sta je sad to? u mojoj glavi to je kazna, a ne doplatna karta, posto prekidas zapocetu voznju iako si se prijemom opomene obavezao da ces je platiti. preduzeca nisu drzava pa da mogu da globe ljude.imam jednu opomenu kod sebe, lepo pise da mora da se napusti vozilo. mislim da bi im trebale nekakve kuke i testere da me izvuku iz vozila posto su mi napisali opomenu, a srecom ni ne pokusavaju da sprovedu tu glupost.
Link to comment
pa to i pricam bre! bear with me. poenta je da ti koristis uslugu preduzeca. ukoliko ti tu uslugu ne platis, ti si u obligacionom sporu sa GSP-om, jel tako, tako. doplatna karta ti omogucava da, po znatno visoj ceni, i dalje koristis uslugu. so far so good. medjutim, ako ti napisu opomenu, a posle toga te izbace, sta je sad to? u mojoj glavi to je kazna, a ne doplatna karta, posto prekidas zapocetu voznju iako si se prijemom opomene obavezao da ces je platiti. preduzeca nisu drzava pa da mogu da globe ljude.imam jednu opomenu kod sebe, lepo pise da mora da se napusti vozilo. mislim da bi im trebale nekakve kuke i testere da me izvuku iz vozila posto su mi napisali opomenu, a srecom ni ne pokusavaju da sprovedu tu glupost.
Nisam znao da to stoji na opomeni. Ako je tako, onda mi se čini da si u pravu. Doplatna karta bi bila svaka karta koja bi ti omogućila nastavak vožnje. Sećam se da sam pre otprilike 6 godina imao neku tu kaznu/doplatnu kartu i da sam nastavio vožnju bez ikakvih problema.
Link to comment
Meni ništa nije jasno. Prvo mi nije jasno kakav benefit imaju građani od novog sistema za naplaćivanje karata, ako on neće direktno ili indirektno uticati na poboljšanje saobraćaja, neće iskoreniti samovolju i bahatost vozača, neodgovornost dispečera, neće oprati vozila koja su toliko prljava da je to ponižavajuće; neće se uvesti jednodnevna, trodnevna, nedeljna ili jednosatna karta... Ne razumem zašto se onda samo menja način na koji ćemo plaćati, verifikovati kartu, kad će jedini benifit imati firma koja uvodi tu aparaturu (i koja tek na 15 dana pre isteka roka otvara 10 novih šaltera za menjanje personalizovanih kartica i time tera ljude da se ponižavaju čekajući satima da im se odradi nešto što ne idu u njihovu korist), a takođe će svoju sreću naći i svaki vozač i dispečer, jer se ništa neće promeniti sa njihove strane.
Ništa od svega toga. Ono što će se međutim postići, ako zaista validatori u vozilima budu blokirani po ulasku kontrolora, značajno će povećati naplatu, na ovaj ili onaj način.
Link to comment
Eee, kukacete vi za zlatnim vremenima gradske vlasti cestitoga Sepeoa i privatnih prevoznika iz Bijelog Polja. Udjes, das kondukteru 3 dinara i uzivas.
A i kupovina je bila mnogo laksa, imao si na svakom cosku po 3 trafike koje su zadovoljavale sve tvoje potrebe. Hrana, kozmetika, igracke, novine, pa i odeca - sve sto treba. A ne ko sad, da moras da se cimas cak do tamo nekog Usca ili Delta necega...Inace, kada smo kod trafika: bio sam u Borci prosle subote. Nisam sreo shermana, ali zato sam naleteo na trafiku koja prodaje ikone :lol: duh cestitoga sepeoa i dalje zivi! U Borci!
Link to comment

i, koji je falus krasni svrha uvođenja ovih mašina? pare koje dobiju zbog povećane naplate daće na popravku/zamenu validatora.besplatan prevoz, finansiran iz gradskog budžeta uz povećanje PDV u BGD je najjeftinije rešenje.

Link to comment
Stare GSP povlastice važiće i u januaruOdštampajMake font size smaller Make font size default Make font size larger 22. decembar 2011. 09:49 > 10:01Nove “bus plus” kartice građani će moći da izvade i do kraja januara, a da pritom ne plate kaznu ako ih tokom prvog meseca nove godine kontrolori uhvate sa starom povlasticom u gradskom prevozu.Arhivska fotografijaTakvu odluku Direkcija za javni prevoz doneće do kraja ove nedelje, piše “24 sata.”Do sada je izdato više od 270.000 novih elektronskih personalizovanih kartica, što je skoro dve trećine od rekordnih 400.000 povlastica koliko je godišnje GSP „Beograd” imao u poslednjoj deceniji prošlog veka. Ipak, zbog velikih gužvi ispred prodajnih mesta rok za zamenu biće verovatno produžen za mesec dana.Trenutno u gradu radi ukupno 38 šaltera na kojima se mogu izvaditi ove kartice, a do kraja nedelje trebalo bi da se taj broj poveća barem za deset novih lokacija."Juče smo otvorili 11 novih šaltera s tim što su zatvorena prodajna mesta u filijalama Erste banke u Jurija Gagarina, Trešnjinog cveta i Save Mašković, kao i MTS-ovi šalteri u Požeškoj i na Trgu Nikole Pašića. Sva oprema iz tih zatvorenih prodajnih mesta biće preseljena na nove lokacije na kojima će šalteri proraditi do kraja nedelje. Svakoga dana se u proseku izda oko 5.500 personalizovanih kartica, a zaključno sa utorkom izdato je 269.390", rekli su za list u "Bus plusu."Prodaja nepersonalizovanih "bus plus" kartica trebalo bi da počne početkom sledeće godine kada se očekuje da će u vozilima gradskog prevoza proraditi novi, elektronski sistem naplate vožnje.
Link to comment
Kome uopšte ti asistenti asistiraju?
u trolama sam do sada samo nekoliko videla kako asistiraju: par puta putniku u invalidskim kolicima i onima sa bebećim kolicima. tada je trola bila poluprazna pa su ovi sa kolicima i mogli da udju na srednja vrata, a kada je puna asistenti samo povećavaju gužvu. inače su tu već nekoliko meseci.edit: šteta što su ideju uvodjenja elekronskih karata koja bi zaista mogla poboljšati prevoz (da bude fleksibilnije i jednostavnije) tako glupo konkretizovali/realizovali da se premetnulo u suprotnost: haotično, komplikovano, besmisleno... Edited by Lucia
Link to comment
u trolama sam do sada samo nekoliko videla kako asistiraju: par puta putniku u invalidskim kolicima i onima sa bebećim kolicima. tada je trola bila poluprazna pa su ovi sa kolicima i mogli da udju na srednja vrata, a kada je puna asistenti samo povećavaju gužvu. inače su tu već nekoliko meseci.
Da, pretpostavio sam da asistiraju ljudima u kolicima. Ne znam samo koliko je racionalno da taj asistent provodi radno vreme u autobusu u koji uđe dnevno, šta znam, jedna osoba u kolicima. Racionalnije jeda se ta njegova dnevnica iskoristi za plaćanje personalnog asistenta jedne osobe u kolicima, ali to su već sada detalji.
Link to comment

ne znam da li ih ima u svim trolama, ja ih primećujem u 22ki - pa sam pomislila da na toj liniji možda ima neka ustanova za invalide (a wild guess) - koje sam opet videla samo par puta. ali trolom i ostalim prevozima idem retko pa nisam pouzdana za statističke procene.edit: slažem se pacey da bi bilo racionalnijih varijanti: napr. da se u GSP call centre-u može dogovoriti potrebna asistencija (gde i kada)

Edited by Lucia
Link to comment
:donkey:kako bre papirne karte ? one neće imati čip ili ... ? kako misle da traju tri meseca, zar to ne zavisi od broja uplaćenih vožnji ? koji su kreteni ograničili da se najviše može uplatiti 9 vožnji ?kako se uplaćuje na papirne karte - teta na kiosku mi napiše 9 recki a vozač hemijskom precrtava jednu po jednu ?
kada sam zivela u njujorku metro karta je bila papirna kartica za magnetnom trakom koja se provlacila kroz automat. verovatno isto tako moze da bude papirna karta sa cipom ili sta je vec potrebno za ovaj mehanizam. isto tako u londonu ako imas papirnu kartu za voz, mozes da zajedno platis i metro, i mozes da provuces kroz stall u metrou, sto znaci da ima u sebi neku memoriju. Edited by rajka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...