Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

6 hours ago, Venom said:

Autobuske stanice po zapadnoj Evropi generalno izgledaju jadno zato što se slabije koriste. Mada možda će da se promeni ako se više ljudi dugoročno bude vozilo Flixom. Kratkoročno je već tako.

 

Bio sam skoro u Cirihu i izgleda ovako, mada je svejedno u centru pored železničke stanice i sve ti je na dohvat ruke. Ovo što rade kod nas gde je bus prevoz najvažniji je sramotno izdrkavanje. Ljudi (većina) moraju sami da se zapitaju koliko će da trpe.

  Hide contents

 

 

 

 

Imao sam žešću prepirku po tom pitanju jednom, zaključak je kako ja ne razumem sistem prevoza i kako totalno ima smisla i stručno je dokazano da medjugradski i internacionalni treba da ide na obod grada gde ih preuzima unutar gradski sistem i to sve super funkcioniše, smanjuje gužvu i šta sve ne, sistem dva prstena ili kako su rekli, i tu se nismo složili, na stranu što ima primera gde to funkcioniše i kada je centralno (mada je komentar tu da je to pravljeno kada to nije bio centar grada i šta sve ne...bulshit generalno), meni ovo nije fer uopšte i nema nikakvog smisla i još nisam čuo dobar argument za.

 

Primer koji sam koristio gde je centralno je Victoria Coach pored Victoria železničke u Londonu (i par stanica tuba ali to nije sportski uvoditi u priču) to je tipa 10tak minuta peške od Bakingemske palate i još desetak do dauning strita i westminstera, kako god uzmeš relativno centralno mesto.

 

Inače i u Pančevu hoće da pomere autobusku iz centra na obod, između deponije, buvljaka i glavne železničke stanice, isti princip, da ne idu busevi kroz "centar", inače se kladim da će da niknu zgrade tu...

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...