Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

6 hours ago, dunja said:

edit: @Arkadija

 

Ma oni ne znaju gde udaraju, prošla sam pored Pristaništa danas i zvanične table za međunarodnu biciklusticku rutu, na kojoj su ima i smajli :blink:

 

IMG_20240927_132330.jpg

 

Pokušavam da provalim šta nije u redu sa tablom...?

Link to comment
2 minutes ago, JozoMujica said:

 

Pokušavam da provalim šta nije u redu sa tablom...?

 

ima :) na kraju drugog reda

i na srpskoj i na engleskoj verziji (ima dve table)

 

namćor sam, smeta mi kad je tabla srećna :hihi:

  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, dunja said:

 

ima :) na kraju drugog reda

i na srpskoj i na engleskoj verziji (ima dve table)

 

namćor sam, smeta mi kad je tabla srećna :hihi:

 

Pa dobro, ok je smajli u kompletu sa željom za vetar u leđa. :)

Link to comment

Krajnje simpatično, slažem se. Kad pomislim na strane bicikliste koji stižu u Beograd, ne mogu da se otmem utisku da taj koji je odgovoran za emotikon ima jak smisao za humor.

Link to comment
11 minutes ago, dunja said:

Krajnje simpatično, slažem se. Kad pomislim na strane bicikliste koji stižu u Beograd, ne mogu da se otmem utisku da taj koji je odgovoran za emotikon ima jak smisao za humor.


ta eurovelo trasa kroz Srbiju, i postavljanje putokaza, je delo biciklističkih entuzijasta, nema tu mnogo "državnog" mešanja
na svakoj od onih malih tabli-putokaza je u donjem delu, dvojezično, ispisan citat ili prigodna fraza, uvek različito, restoranskog kvaliteta
 

  • Hvala 1
Link to comment

I bg voz su uspeli da sjebu i pretvore u lutriju, tako da ni mali broj srećnika koji je mogao da ga koristi, neće moći da izbegne pakao od ponedeljka.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
22 minutes ago, barfly said:

I bg voz su uspeli da sjebu i pretvore u lutriju, tako da ni mali broj srećnika koji je mogao da ga koristi, neće moći da izbegne pakao od ponedeljka.

Šta se tu dešava, može neki detalj? Frau ga koristi od pre 2 nedelje (Prokop<->Munze), reče da je poslednjih par dana prilično random stizao.

Link to comment
5 minutes ago, papapavle said:

Šta se tu dešava, može neki detalj? Frau ga koristi od pre 2 nedelje (Prokop<->Munze), reče da je poslednjih par dana prilično random stizao.

 

Pa imaš sreće ako kasni 10-15 minuta. Često se dešava i da se ne pojavi, a ne kažu sa razglasa ranije da je otkazan, nego tek pošto si ga čekao 10 minuta.

Ljudi su shvatili da gube previše vremena na to njihovo bajanje da li će da dođe ili ne, pa su se vratili na autobuse i tramvaje.

Link to comment
On 26. 9. 2024. at 17:56, SNARC said:

Ovakvu stanicu, koja koristi nadvoznjak kao zastitu od kise, video sam u Becu pre 10-15 godina..Tu dolaze i odatle odlaze busevi sa istocnoevropskom i balkanskom gologuzijom...

 

Gologuzan prisutan! Doduše samo sam je 2X koristio.

 

Stoji, zaista stanica izgleda kao da si već na Balkanu, s tom tananom razlikom što je stanica U3 bukvalno iznad iste.

Link to comment

Autobuske stanice po zapadnoj Evropi generalno izgledaju jadno zato što se slabije koriste. Mada možda će da se promeni ako se više ljudi dugoročno bude vozilo Flixom. Kratkoročno je već tako.

 

Bio sam skoro u Cirihu i izgleda ovako, mada je svejedno u centru pored železničke stanice i sve ti je na dohvat ruke. Ovo što rade kod nas gde je bus prevoz najvažniji je sramotno izdrkavanje. Ljudi (većina) moraju sami da se zapitaju koliko će da trpe.

 

Spoiler

0WWhHThUK-rB2wlntWv1SZ.jpg?op=ocroped&va

 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...