Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Drugi problem koji nije samo nova BAS, ali se i nje tiče: šta kad sruše Savski most, a zaglavi se tramvaj preko Ade iz ko zna kog razloga? 

 

Tramvajski saobraćaj staje, a idu 7, 9 i 11 ka centru, odnosno 13 ka jugu. Hajde za jug ostaju 85 i 89 - mada je i to nedovoljno - ali šta sa trasom ka gradu? 

 

Prebaciće sigurno neku liniju - 51 garantovano - ali opet nedovoljno za kolaps koji će nastati. A realno je da se jednom u nekoliko dana zaustavi tramvajska mreža iz ko zna kog razloga.

 

Sve ovo je težak kolaps u najavi. Rušenje mosta, izmeštanje BAS-a, silovanje ljudi koji dolaze s juga, haos na Padini koji će se povećati kad Čović nazida i uzeli stanare, pa još na to i zidanje BW ka Adi...

 

I sve to da bi ubacili još nekoliko zgrada na prostoru BAS, malo im bilo sve ovo. I pade mi na pamet ova privremeno izmeštena okretnica na Zelenjaku - nema teorije da i nju ne sklone ako ostanu na vlasti još pet godina. To je ionako na novoj granici BW, skloniće je i nazidati tu nešto, neće trepnuti.

  • +1 3
Link to comment

Imaju, ali mislim da sve ovo nije daleko od cirkusa koji onemogućava normalno funkcionisanje grada i to nije nešto što mogu da ispinuju.

 

Na sve to, prigradski prevoz neće morati obilaznicom, oni mogu direktno u Beograd. 

 

Ljudima koji žive u južnom delu grada će biti lakše da siđu u nekoj Ostružnici i hvataju 92 ili 511 ili šta već ide do Ade nego da se dogegaju do nove BAS pa odatle opet preko mosta i pored Ade.

 

I da makar hoće da poprave onu bananu ka Brdu, godinama je ne koriste vozila gradskog prevoza bez ikakvog objašnjenja zašto.

Edited by Malvo
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, jms_uk said:

Sta ce biti sa busevima koji dolaze iz Obrenovca, Umke i generalno sa te strane? Hoce li i oni ici na NBG?

 

ne bi bilo lose da oni ulaze u beograd preko kovina

  • Haha 4
Link to comment

Napredujemo svakim danom. Vec imamo cene kao u americkim megalopolisima, sada polako krecemo da imamo i guzve kao u njima. Kako rece ono Sapic, to sto imamo beskucnike je znak da smo postali ozbiljan grad? :s_w:

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, đorđe geprat said:

ako misliš da će da nateraju

 

Ne mislim ja ništa, tako piše, a sve što si naveo posle mi je potpuno jasno, zato i ostavih prvi post.

Da je malčice grđe rešenje, tipa da ih teraju da se isključuju kod Orlovače, pa preko Vidikovca i pored šumarskog spuštaju na novi most, rekao bih da se sjajno zajebavaju. Ovako nisam siguran da li je moguće da je neko toliko glup.

 

A sve zbog toga što međugradski staje na Autokomandi. Što verovatno znači da sledi izgradnja nekog sranja na onoj poljani do petlje ili tako nešto.

 

Već su načinili najveći urbanistički zločin nad Beogradom ikad oduzevši mu železničku stanicu, sada će polako da sklone mostove, tramvaje i autobuse da ne bi smetali Beograđanima iz stanova, zgrada i naselja koje će oni da naprave.

  • +1 2
Link to comment

Ne verujem da će usmeravati međugradske autobuse na petlju Ostružnica, pa Obrenovački, Ada, Most na Adi. Tu bi došlo do potpunog kolapsau trajanju od 6 do 9 ujutru sigurno, bukvalno svakog dana uključujući i nedelju. Znajući njih, oni će da ih teraju da idu skroz okolo, do autoputa Beograd-Šid, pa da sa te strane uđu u Beograd i priđu novoj autobuskoj stanici.

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, spettacollo said:

Ne verujem da će usmeravati međugradske autobuse na petlju Ostružnica, pa Obrenovački, Ada, Most na Adi. Tu bi došlo do potpunog kolapsau trajanju od 6 do 9 ujutru sigurno, bukvalno svakog dana uključujući i nedelju. Znajući njih, oni će da ih teraju da idu skroz okolo, do autoputa Beograd-Šid, pa da sa te strane uđu u Beograd i priđu novoj autobuskoj stanici.

neće, ima se petlja kojom se vozla šalju do kružnog toka ka tošinom bunaru, ledinama, bloku 45.

 

nego, imam ideju. da se predloži ganguli da aktivira remont pokretnih stepenica kod vuka. em će da se ugradi em će da nas yebe sa zavrtanjem ušiju. kad je bal nek jebal.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, spettacollo said:

Znajući njih, oni će da ih teraju da idu skroz okolo, do autoputa Beograd-Šid, pa da sa te strane uđu u Beograd i priđu novoj autobuskoj stanici.

 

Molim te da im ne daješ još Boldrikovskih ideja :laugh: Sad sam gledao na mapi, to je nekih 32km više, a vremenski pola sata minimum, i to bez ikakve gužve. Pride bukvalno ništa nisi uradio, osim što si dodatni saobraćaj premestio na suprotni, i u ovom slučaju jedini smer ulaza u BG.

U stvari, u pravu si - ovo je najgore i stoga jedino pravo rešenje za ove morone.

  • +1 3
Link to comment
On 27. 7. 2024. at 19:43, Shan Jan said:

Jebi narod, 

 

Eh lako je tebi kad ti se otvorile otvorile karte s funkcijom :sad2:

 

On 27. 7. 2024. at 7:47, Milosh76 said:

Ne znam na koju bi drugu temu ovo postavio...

 

Sci-fi? :)

 

  • +1 1
Link to comment

neko ovde napisa da je razlog inicijative min.fin. da se spreči ulazak u autobus mimo BAS i plaćanja stanične takse. dalije moguće da je to razlog?

Link to comment

Stanje BG voza poslednjih 10-ak dana. Pri tome recimo zadnja dva dana otkažu sve jutarnje polaske iz Lazarevca, recimo.

 

image.thumb.png.dca1ea6f8f5b262ed91450a2a61f17c7.png

Edited by spettacollo
  • Hvala 2
  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...