Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

3 hours ago, djordje geprat said:

jbg, ja se sećam konduktera u lejlandima. izdignuto sedište kod zadnjih vrata uz "vi, druže niste kupili kartu", "sredina malo napred", tarife koje su važile do slavije jedna, dalje posle slavije druga.

A tramvaja sa drvenim sedištima i vozača koji upravlja nekom ručicom koja se vrti levo desno?

  • +1 4
Link to comment

bila je dugacka rucica sa divnim drvenim uglacanim drzacem,taman za dlan, a zajedno s njom se pomerala metalna strelicica, u suprotnom smeru. i culo se kad okrece tamo-vamo, kao da preskace neki zubac.

kod zadnjih vrata je sedeo kondukter u uniformi zelenog zuba i "cepao karte". male, bledo zelene. imao blokcic s perforacijom na sredini - pola njemu, pola tebi. ispred njega udubljeni metalni pladanj, uvek je na njemu bilo malo sitnine za vracanje kusura.

* secanja iz sestice.

 

poz

  • +1 4
  • Wub 2
Link to comment
14 hours ago, djordje geprat said:

jbg, ja se sećam konduktera u lejlandima. izdignuto sedište kod zadnjih vrata uz "vi, druže niste kupili kartu", "sredina malo napred", tarife koje su važile do slavije jedna, dalje posle slavije druga.

Ja se sećam tih sedišta na zadnjim vratima po busevima, ali se ne sećam da je bilo koduktera.

Link to comment

Ja se sećam kako je čika Miti Tramvajdžiji uginuo konj kod Oficirskog doma u smeru ka Kalemegdanu, pa je plakao kao kiša. 

  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment
Ja se sećam kako je čika Miti Tramvajdžiji uginuo konj kod Oficirskog doma u smeru ka Kalemegdanu, pa je plakao kao kiša. 

Nikad više nije bio isti čovek....



....shiit has hit the fan.
Link to comment
31 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ja se sećam kako je čika Miti Tramvajdžiji uginuo konj kod Oficirskog doma u smeru ka Kalemegdanu, pa je plakao kao kiša. 

Jel otišao konj u kobasice ili je sahranjen kao počasni građanin ?

Link to comment

kad smo kod prisećanja

 

verovatno se sećate početka uvođenja privatnika u gradski prevoz. bilo je dozvoljeno da i putnički, međugradski autobusi učestvuju u tome. i, jednom me zapadne da uđem u takav koji je u dnu imao okrugli sto i sedišta oko njega. bilo mi baš čudno. vozio sam se od zelenog venca preko save.

Edited by djordje geprat
  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment

Ah secanja... u neko slicno vreme je SPO preuzeo BG i toliko zasrao taj mandat da su sebi unakazili buducnost, vise nikad nisu bili bitan faktor na politickoj sceni. 

  • +1 2
Link to comment

Vesa Komtrejd dobio posao od 1.8M evra +PDV za posao provajdera za naplatu prevozne usluge u gradskom prevozu [emoji23]

„U skladu sa konkursnom dokumentacijom za predmetnu javnu nabavku, ugovor o javnoj nabavci zaključuje se na procenjenu vrednost, koja iznosi 217,2 miliona dinara, bez PDV, a prema jediničnim cenama/procentu navedenim u obrascu strukture ponuđene cene“, navodi se u Odluci.

https://n1info.rs/biznis/beograd-dodelio-komtrejdu-posao-od-18-miliona-evra-za-gradski-prevoz/

Link to comment

Svi ali svi tenderi za IT sistem integratore su namesteni, samo je pitanje kojoj firmi. Ironija je da je ljudstvo uglavnom dobro obuceno u ovim firmama tako da ne mora da znaci da ce biti raspad sistema.

  • +1 3
Link to comment

Ako sam dobro razumeo to bi trebalo da bude veza izmedju SMS-a kojim platis i njihovog racuna. Sad sta ce taj sistem da radi tacno to se ne razumem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...