Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Obrazlaženje je odlično:
"Naručilac je na osnovu informacija koje su mu postale poznate u toku sprovođenja postupka javne nabavke – Implementacija rešenja za monitoring i obračun u javnom prevozu – kroz pitanja i sugestije zainteresovanih lica u postupku javne nabavke dostavljenih putem Portala javnih nabavki, došao do saznanja da postoji mogućnost iznalaženja alternativnih, boljih i drugačijih rešenja kojima bi se efikasnije obavljao monitoring i obračun u javnom prevozu u Beogradu", navodi se u оdluci o obustavi, prenosi eKapija.



....shiit has hit the fan.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

samo da se ne dosete Vesićeve fantastične ideje da svaka firma umesto da isplaćuje radnicima prevoz, plati gradu direktno...taman im ne trebaju ni validatori ni kontrola, lepo svi plaćaju pa ko ti kriv što imaš auto.

Edited by igoraki
  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Milosh76 said:

takozvanu Pantljicaru :D

 

 

pantljicara.jpg?format=1000w

 

 

images?q=tbn:ANd9GcQCiY3vHAbP7YbcrXoUYQh

 

 

 

 

Bile i one sa 3x3 kružićima, pa sam uvek imao 3-4 poništene u novčaniku, da pokažem kontroli da sam poništio, a oni nisu toliko detaljno gledali da li se rupe poklapaju. :D

  • +1 1
Link to comment
49 minutes ago, igoraki said:

samo da se ne dosete Vesićeve fantastične ideje da svaka firma umesto da isplaćuje radnicima prevoz, plati gradu direktno...taman im ne trebaju ni validatori ni kontrola, lepo svi plaćaju pa ko ti kriv što imaš auto.

šta da ti kažem? moje zagovaranje besplatnog gradskog prevoza podrzumeva i ukidanje naknade za prevoz. ubeđen sam da bi to dovelo i do bržeg protoka vozila.

naravno, ovo bi dovelo do žestoke rasprave. stečena prava teško je ukinuti.

Link to comment
51 minutes ago, napadaj said:

 

 

Bile i one sa 3x3 kružićima, pa sam uvek imao 3-4 poništene u novčaniku, da pokažem kontroli da sam poništio, a oni nisu toliko detaljno gledali da li se rupe poklapaju. :D


BCC9C46A-8E77-4683-8A2A-8719A2DF3FF8.thumb.jpeg.ce3c9a139e48ccb214f2e7f5ca9a45cc.jpeg
 

Еее старо добро време пре дигитализације (допрепаргодинатм)

 

Мада и даље су у употреби у ноћним кад узимаш од возача :D

  • +1 4
Link to comment

jbg, ja se sećam konduktera u lejlandima. izdignuto sedište kod zadnjih vrata uz "vi, druže niste kupili kartu", "sredina malo napred", tarife koje su važile do slavije jedna, dalje posle slavije druga.

  • +1 3
  • Wub 2
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

 

 

Bile i one sa 3x3 kružićima, pa sam uvek imao 3-4 poništene u novčaniku, da pokažem kontroli da sam poništio, a oni nisu toliko detaljno gledali da li se rupe poklapaju. :D

 

20 minutes ago, johan nagel said:


BCC9C46A-8E77-4683-8A2A-8719A2DF3FF8.thumb.jpeg.ce3c9a139e48ccb214f2e7f5ca9a45cc.jpeg
 

Еее старо добро време пре дигитализације (допрепаргодинатм)

 

Мада и даље су у употреби у ноћним кад узимаш од возача :D

 

Te su bile kasnije...na obicnom papiru, ove "pantljicare" su bile neki karton, pa moras da presavijes...

 

 

  • +1 2
Link to comment

Šta ovo znači u prevodu, odustaje se od uvodjenja novog sistema i ostaje postojeći, odlaže se, ili smišljaju nešto novo? :unsure:

Edited by mraki
Link to comment
12 minutes ago, mraki said:

Šta ovo znači u prevodu, odustaje se od uvodjenja novog sistema i ostaje postojeći, odlaže se, ili smišljaju nešto novo? :unsure:

prva varijanta je nezamisliva. nema odustajanja

druga je verovatna uz modifikaciju prvobitne na osnovu  saznanja dobijenih od građana

treća, ako je bude, biće još luđa od prethodne.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...