Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Bogami su pre 20-ak godina i te kako muštrali srednjoškolce, ne znam kad se to promenilo pa su postali zaštićena vrsta. 
dominantni narativ medju ridzama (poshto problem sluzbenog obracanja maloletnim osobama definitivno progoreva mozak) je bio da migranti se voze besplatno, a nasha deca. toliko moze da se obradi bez pregorevanja.

sent from my not bubamoto

  • Hvala 1
Link to comment
On 16. 4. 2023. at 11:24, slepa živana said:

a jel se seća neko da se na početku ta firma koja je uvela busplus zvala apex? kako je došlo do promene imena?

ja sam tada radila u poslovnoj zgradi u kojoj je bio i taj apex. na puš pauzama sam upoznavala njihove programere, a sećam se i ovog save iz viđenja... verovatno im je bio neki šef.  

ja imam utisak da oni nisu nestali...

pogledaj u dno busplus web stranice

https://www2.busplus.rs/lt/pocetna

random guglanja:

Apex Solution Technology d.o.o.

https://www.privredni-imenik.com/Imenik/APEX-SOLUTION-TECHNOLOGY-65030

Edited by pt 2.0
  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Koja je procedura za izdavanje personalizovane karte i uzimanje mesecne pretplate tj markice?

Odeš na jednu od lokacija koje prave personalizovane kartice (npr. Staklenac na Trgu republike), platiš 250 dindži, pokažeš im važeću ličnu kartu, slikaju te, urade ti plastičnu karticu u roku od odmah (mislim da možeš tu odmah da kupiś i “markicu”).

Markice kupuješ na kioscima.

Personalizovana kartica ima ograničeno trajanje (3 godine ili tako nešto), pa se mora obnavljati po istom postupku.

Edited by pt 2.0
  • Hvala 1
Link to comment

I onda ubedim birokratiju svoje firme da treba da mi uplacuju markicu umesto sto mi daju lovu za prevoz.  :D

 

A sve to tek kad Sapica pokrene novi sistem naplate...

 

Hvala

Edited by Milosh76
Link to comment
Just now, Milosh76 said:

I onda ubedim birokratiju svoje firme da treba da mi uplacuju markicu umesto sto mi daju lovu za prevoz.  :D

 

Hvala

Pa i meni daju lovu za markicu… Nakon što im dokažem da sam je kupila, i nakon što mi procentualno odbiju evt dane odmora/bolovanja tog meseca.

Negde se vodi spisak u odnosu na prijavljene adrese iz dosijea na koju markicu imamo pravo, i to nam se uplati 1x mesečno, retroaktivno.

  • +1 1
Link to comment
Koja je procedura za izdavanje personalizovane karte i uzimanje mesecne pretplate tj markice?

Bio je BusPlus u kancelarijama na NBG tamo ona zgrada gde je Lukoil valjda.
Brzo se to završi...



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ja to završavam u Beogađanki, uzmeš broj i sedneš ko čovek, brzo ide. Usput možeš da ošacuješ konfekciju.

Sve firme bi trebalo da uplaćuju novac za prevoz, samo što mnogi izvode akrobacije sa obračunom pa npr. u imaš  iznos plate koji si dogovorio umanjen za 3275, a onda odvojenu stavku novca za prevoz. Slično i topli obrok.

Za markice za povlašćene kategorije sada bi trebalo dosta ređe da se ide u BusPlus poslovnice, npr.podatke o nezaposlenima  povlače iz nsz i ne moraš da nosiš potvrdu  na tri meseca. 

 

Link to comment
Ako će stvarno neki novi sistem, ima li smisla sad vaditi stare markice, hoće li važiti?
1. maj za nekih nedelju dana, zna li se šta? :fantom:

Onaj ludak kad je predstavljao "novi" sistem je rekao da će personalizovane važiti do kraja godine.
E sad koliko mu je verovati...



....shiit has hit the fan.
  • Hvala 1
Link to comment
Gde ima spisak tih radova u Zemunu?
Imam neka posla...



....shiit has hit the fan.
mislish glavna? pa nema spisak, ima najava radova sa proshirenjem, pazi sad, i kolovoza i trotoara u 5 dimenziju. i trajce predvidjeno 240 dana. tako da ne morash da zurish :hihi:

a mi ostali cemo postat zgodni :rolleyes:

sent from my not bubamoto

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...