Jump to content
IGNORED

Žiga


harper lee

Recommended Posts

Ja se izvinjavam, tekst mora da izgleda ovako

Beograd -- Samouki graditelj narodnih instrumenata Josip Komljenović iz Bariča, stvorio je desetak novih duvačkih instrumenta, koji se koriste širom sveta.Napravio je novu frulu i patentirao :ziga: fon i jerkofon usavršavajući tradicionalni kaval i nei. Njegove instrumente koriste vrhunski muzičari, ali ih u Srbiji ne priznaju.Zainteresovao je najveće instrumentaliste na svetu ali mu nije pošlo za rukom da prve srpske instrumente izučavaju u muzičkim školama u Srbiji.Komljenović kaže da je sve počelo kada na fruli nije uspeo da odsvira „Turski marš“ ili „Svilen konac“ zbog raspona od dve oktave, pa je napravio frulu jedinstvenu u svetu.„Napravio sam ovu frulu koja svira 43 hromatski vezana tona, koja svira sedam malih kvota i svira iz dve tonaliteta pomerena za kvintu to u svetu nigde nije napravljeno“, objašnjava on.Inovacije iz baričke radionice ovog muzičkog zaljubljenika koji svira 16 instrumenata, su i dvojniice sa devet rupa, modifikovana okarina sa dva tonaliteta i potpuno novi izumi jerkofon i :ziga: fon nazvani po njegovim precima.:ziga: fon, nastao od iranskog neja i makedonsko- bugarskog kavala, otklonio je njihove nedostake i koristi sve tonove i obe tehnike.Na Josipovom :ziga: fonu svira najpoznatiji kavalista sveta Teodosi Spasov, prvak teheranske filharmonije, muzičari iz Francuske i Japana.Njega međutim, ne zanimaju novac i takmičenja već očuvanje muzičke baštine, zato je više svojih rukotvorina poklonio nego što ih je prodao.I mada mu i profesori i akademici poput Dimitrija Golemovića, Ljubomira Dimitrijevića ili Dejana Despića „skidaju kapu“ i podržavaju u nameri da se instrumenti, koji su nadmašili slične, u drugim zemljama uvedu u izučavanje u muzičkim školama, u Ministarstvu prosvete Srbije kao da nemaju sluha za njegove inovacije.„Oni su sve to poništili. Ne žele da uvedu to u muzičku školu nego kao- mi ćemo to uvesti ali u smuslu upoznavanja. Molim vas, šta sad tu imaa da se upoznaje kad cela Srbija zna za to, mnogi ljudi u svetu sviraju moje instrumente, a u Srbbiji su se u nekoliko gradova već odrzali koncerti“, kaže Komljenović.„Negiraju sve te doktore akademike, profesore i predsednika Republike koji je to podržao“, dodaje on.Odgovori ministra prosvete Željka Obradovića o izučavanju novih instrumenata na odseku za srpsko tradicionalno pevanje i sviranje rezultat su, rečeno je B92 u Ministarstvu, mišljenja Zavoda za unapređenje obrazovanja i vaspitanja nadležnog za planove i programe.Čekajući priznanje za svoja dostignuća ovaj muzički fanatik bez dana muzičke škole živi od plate elektirčara, ali ne odustaje od svojih snova.
Link to comment
ovo je hodočašće dragi moji...THE players have been given the morning off to visit to Beijing’s Forgotten City.Nikola Zigic appears to be something of a culture vulture on this trip. Wherever he goes the Serbian is seen snapping away on his iPhone and it’s no surprise to see the striker further filling his memory card at the 15th century complex.
kinezi kupuju liverpul, :ziga: kupuje kinu.:ziga:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...