Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

Bilo mi cudno kad sam sredinom devedesetih ucio fudbal s kaseta, prvo sto sam gledao je Zvezda 90/91, a onda i Italia 90 i USA 94.

Svi zabari su i dalje bili face, novi™ su bili Albertini, Del Piero, Sinjori i Ravaneli, ali samo Tota, Serene i Zenge iz te ekipe nije bilo nigde

Pored zivih Van Bastena, Linekera, Romarija, Stoickova, Batistute, i debelog Ronalda - zlatne kopacke budu Toto, Salenko i najmanji wtf - Suker

Kod jednog gola (valjda protiv Argentine u polufinalu) je cak i komentator rekao da je kao poslednji igrac upao na spisak. Andrea bladi Karnevale je poceo turnir kao devetka

Unlikely heroes, sustina staaaaaaarog fudbala 

Link to comment

RiP Toto

 

Čovek je potpuno neplanirano zaludeo celu Italiju u trenutku kada je ona bila najzaluđenija fudbalom ikada. 
Velika legenda.

  • +1 4
Link to comment
Just now, Ratamahatta said:

Kod jednog gola (valjda protiv Argentine u polufinalu) je cak i komentator rekao da je kao poslednji igrac upao na spisak. Andrea bladi Karnevale je poceo turnir kao devetka

Unlikely heroes, sustina staaaaaaarog fudbala 


Bukvalno debitovao za seniorski tim par meseci pre turnira, otišao kao zamena i brzo upao u prvu postavu, ostalo je istorija.

 

 

  • +1 1
Link to comment

U bre :sad:

 

Moje najranije fudbalsko secanje, Italija 90., mali ja i otac mi pokusavamo da gledamo utakmicu na nekom bangavom televizoru na kome slika treperi, i Toto postize drugi gol protiv ne znam koga bese, ruke visoko u vazduhu...

 

RIP Toto

Link to comment

Suzama je zalio svaki dat gol na mundijalu, plakao je ceo palermo, i njegova stara nona... Dao je golcinu urugvajcima u osmini

 

 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, MocaVukotic said:

Suzama je zalio svaki dat gol na mundijalu, plakao je ceo palermo, i njegova stara nona... Dao je golcinu urugvajcima u osmini

 

 


:hail:
Sicilijanac.

 

Link to comment

Ostala mi je urezana ta recenica, kako svi placu u Palermu

Imali smo strasne komentatore tada

 

Kao mali sam mislio da je neka mafija poslala svog coveka da daje golove, samo na tom prvenstvu i da se posle vrati kuci i da bude u Palermu sa familijom

 

 

  • +1 3
  • Haha 3
Link to comment

Posle kratkih konsultacija sa ocem i guglom :D ustanovio sam da je ipak bio prvi gol taj koga se secam. Dakle, verovatno prvi gol koji sam u zivotu video je gol glavom Skilacija protiv Urugvaja

 

 

 

Link to comment

Ne volim te plačipička priče, niti su mi ikad bili jasni tužni postovi za poznatim ličnostima

Ali eto, valjda došao red i na mene

 

Prvo Svetsko kojeg se sećam (nepunih 7 godina)

Prvi album sa sličicama.

Prvi igrač čije ime sam uzvikivao nakon gola na fudbalu sa ostalom decom

Nemam pojma kakva mu je karijera bila.

Ne sećam se posle te Italije '90 ni gde je igrao, a ni kako je izgledao

On se samo pojavio iznenada, i isto tako čudesno nestao

 

Ali bilo mi je tad kao detetu toliko moćno da se razderem posle gola

"TOTOOOOO SKILAAAAĆIIIIIIIII"

 

 

Posle došla povezanost sa Italijom na mnogo načina

 

Un vеro siciliano conosce la fame, conosce l'onore e sapi chi vo' diri

 

  • +1 3
Link to comment

Euforija i vrhunac detinjstva, popunjen zajednicki album nas tri drugara, samo ostaje steta sto nismo upali u to polufinale ali realno nije neuspeh ni to 5. mesto sa takvim sastavima u zavrsnici. Sve utakmice Italije mislim u Rimu sem polufinala u Napulju... 

Link to comment

Svaka slicnost Zenge i Bate Gasica je sasvim slucajna

Ispuco je loptu u kosmos protiv Urugvaja, kakav tipicno zabarski gol ni iz cega i kakav panj od urugvajskog golmana. I kako je Donadoni patosirao Bonera :laugh:

Ali i Toto je pravi fox in the box, kakav jebeni lesinar i kako ga jebeno sere™ da mu uvek dodje lopta, uvek sam mrzeo takve igrace osim Panceva

Telo vodoinstalatera i predatorski instinkt Marijane Mateus, cudesan turnir za njega, mislim da su samo jos Badjo, Serena i Djanini uvalili po 1, sve ostalo on

Edited by Ratamahatta
Link to comment
2 hours ago, Ratamahatta said:

Svaka slicnost Zenge i Bate Gasica je sasvim slucajna

Ispuco je loptu u kosmos protiv Urugvaja, kakav tipicno zabarski gol ni iz cega i kakav panj od urugvajskog golmana. I kako je Donadoni patosirao Bonera :laugh:

Ali i Toto je pravi fox in the box, kakav jebeni lesinar i kako ga jebeno sere™ da mu uvek dodje lopta, uvek sam mrzeo takve igrace osim Panceva

Telo vodoinstalatera i predatorski instinkt Marijane Mateus, cudesan turnir za njega, mislim da su samo jos Badjo, Serena i Djanini uvalili po 1, sve ostalo on

 

Nesrećni Inzagi stariji verovatno legitimno ima goru tehniku od pola ljudi koji su se upisali ovde na topik, a mlađi brat mu je bio kudikamo gori (teško je zamisliti ali tako je) mada istini za volju makar deluje kao jako dobar trener.

Bilo nekad, danas bi igrali za neki fabrički tim najverovatnije (mada na Lukakua je bačeno otprilike pola milijarde evra u transferima, nikad se ne zna).

  • -1 1
Link to comment

Ma lako je baciti downvote, nikakav problem. Zanima me koliko trenutno ima špiceva kalibra i profila 1 Inzagija u vrhunskim timovima? Nažalost slabo gledam fudbal zadnjih par godina, ali ovako napamet bi se usudio reći da je cifra negde oko nule. Mislim i Kristijano Ronaldo 2014 godina i posle se donekle uklapa u ovaj opis (osim što kod njega nije problem manjak tehnike nego svesno fokusiranje na golove pošto su jedine stvari koje ga u suštini zanimaju individualne nagrade a skontao je da utakmice ionako slabo ko više gleda a ljudi prate fudbal preko livescore) ali on je makar davao 55-60 golova po sezoni pa su ga trpeli na kraju dana.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...