Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

Dobro.Dakle, da sumiramo. McLaren to radi dzentlmenski i u vreme kad nije postojala ZVANICNA ZABRANA naredbi. Kad to uradi Ferrari, takodje dok jos ne postoji ZVANICNA ZABRANA naredbi, to vise nije ni strategija ni dzentlmenski vec lopovluk i prevara na stotine hiljada obozavalaca F1 i sportskog ferpleja diljem sveta. Btw, kad je najbolji svih vremena imao zagarantovanu titulu pustio je i Rubensu da pobedi nesto (ako se ne varam, Rubens je dobio 3 ili 4 trke te sezone). A Ferrari je na kraju imao tricavih 130 poena prednosti u poretku konstruktora :puke: Iskvareno i bolesno! Ali dobro, lako je kad si najomiljeniji tim u F1.Ferrari je Man Utd u F1. Eto ti sad.

Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

jbga, propustih <_< a sto je Vettel ovako popizdeo?
nije držao rastojanje iza sejfti kara (10 dužina vozila) pa morao na drive-through penalty.mihael smradina bio smradina ostao.
Link to comment

Vettel se izgleda trudi da na svakoj trci pronađe nov način kako da ne pobedi iako je najbrži. Potpuno neverovatno kako čovek izgleda ostaje bez titule u sezoni koja je po svemu trebala biti njegova. Biće užasmo zanimljivo do kraja - ako Vettel ne složi sve kockice u glavi (a ne deluje da je to ikako moguće), Webber bi lako mogao do titule, jer su Red Bullovi mnogo brži od konkurencije (doduše, brži su cele sezone i da nije raznoraznih okolnosti, mogli su imati po 50 poena prednosti u odnosu na Hamiltona i Alonsa).

Link to comment

Izgleda da je dobio +10 mesta na sledećoj trci. Ja nekako od njega i očekujem ovakve stvari, pa se nisam ni iznenadio nešto posebno.

Link to comment

Kazna je sasvim primerena. Najveca opasnost tu nije bio toliko zid ili sam manevar koji je prilicno uobicajen, i koji dosta cesto vidimo pre svega prilikom starta, vec cinjenica da se tu radilo o izlasku iz boksa i da je neko kojim slucajem tu izlazio i da recimo nije video signal na izlazu.Sto se tice samog manevra, uobicajeno i vec vidjeno i od drugih sampiona. Ovo je F1, adrenalin, testosteron i otvoreni racuni na i van staze.KlikPogledati negde od 1:34.Sto se tice Mercedesa, ocigledno je da su se vec prebacili na razvoj novog bolida. Zato i ovo eksperimentisanje sa setapovima itd. Mercedes kao tim je vec sada smanjio broj ljudi na nivo koji ce vaziti tek od 2012. cini mi se pa je jasno da moraju imaju jedan prioritet a to je ocigledno sledeca sezona.Sto se tice Fetela, steta ali njegova greska. Alonza nije mogao da zaobidje jer je Ferari tu brzi na pravcu.Baton je bio najvece razocarenje.

Edited by Anduril
Link to comment
Sto se tice samog manevra, uobicajeno i vec vidjeno i od drugih sampiona. Ovo je F1, adrenalin, testosteron i otvoreni racuni na i van staze.KlikPogledati negde od 1:34.
Da, Šumaherovi fanboiiis se u poslednjih par sati ubiše od dokazivanja kako je Senin pokret na Prosta bio 1) isti 2) gori 3) sličan nego ovo danas.Sva sreća pa ima dokonih ljudi kojih ne mrzi da im začepe usta, pa su pravili i analize baš tog upoređivanjaprostsenna1.pngprostsenna2.pngi ovo danas...973157.jpgNebo i zemlja, no šta sve čitam po F1 forumima, ne bi me čudilo da bi neki ljudi krivili Rubensa i da su ga sakupljali u delovima sa desnog zida.Predivno je što se nemačko đubre vratilo. Predivno. U bar pola trka ove sezone je više puta podvukao o kakvom se ljigavcu radi. Što je još lepše, sad to uglavnom radi u borbama za dvanaestu poziciju.
Link to comment

Ocigledno je to stvar simpatija i emocionalnog odnosa sta moze a sta ne moze da se uporedjuje. Guranje prema zidu moze da se yporedjuje po mom misljenju ali ovo guranje van bele linije recimo ne moze. No, mislim bolje da ne nastavljam jer nemam volju za dalju diskusiju o nemackom djubretu, ljigavcu itd.

Link to comment
Ocigledno je to stvar simpatija i emocionalnog odnosa sta moze a sta ne moze da se uporedjuje. Guranje prema zidu moze da se yporedjuje po mom misljenju ali ovo guranje van bele linije recimo ne moze.
Situacija je uporediva po samo jednom parametru:"Vozač u prednosti je u pokušaju preticanja na ciljnoj ravnini branio poziciju skrenuvši na desno"Pošto se vidi koliko je Prostu ostalo mesta, u poređenju sa time da je danas Barikelo bio sasvim izvan bele linije jer ga je tamo odgurao Mihael koji je bio sasvim na beloj liniji, da su Barikelu ostali santimetri od zida, i ono krucijalno - da bi Barikelo bez ikakve sumnje udario u zid da se on produžio samo 3-4 metra dalje, dva incidenta nisu čak ni slična osim po goreopisanoj situaciji, kamoli uporediva po intenzitetu.Bilo je slatko slušati Šumija kako daje izjavu Li Mekenzi nakon trke gde krivi Barikela za sve jer ovaj nije vozio sa leve strane.
Link to comment

Daleko od toga da bi ja krivio Barikela ili slicno. Kazna je sasvim primerena, kao sto rekoh. Medjutim, isto tako je besmisleno spekulisati sta bi bilo kad bi zid bio 3-4 metra duzi. Mozda bi Sumaher skrenuo opet levo kao sto je to uradi malo kasnije i ostavio mu mesta da se vrati na stazu. Zasto spekulisati da bi on sada nekog zakucao o zid i pokusati da ga maltene ubije kao da se radi o nekom ubici a ne o trkacu F1 koji ide uvek do limita u svemu sto radi? Mislim da se ceo slucaj prenaduvava i da ocigledno mnogo ljudi ne voli (ovo je blago receno) Sumahera iako on nije nista gori od nekih njegovih simpaticnijih sampionskih prethodnika. Tako je recimo na BBC-ju meni bilo strasno smesno kad su se nasli Baricelo, Kulthard i Jordan da komentarisu Sumahera a dobro je poznato kakvu istoriju oni imaju sa njim (setimo se samo Kultarda i njegovog kocenja/usporavanja usred kise na pravcu kad mu je Sumaher naleteo otpozadi - to je bilo takodje opasno) a o britanskim medijima da i ne govorim.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...