Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

mali off, danas je bila emisija o nekom krijumčaru dijamanata koji dolazi u Sijera Leone i kupuje dijamante od nekih ludaka koji masakriraju ljude na veliko, finansira ih, nabavlja im oružje..Njegov odgovor je isti, ja sam biznismen. Jebeš taj biznis, da li to znači da ako je nešto biznis sve dozvoljeno? A ovo danas defintivno nije dozvoljeno, čim je kažnjivo. Prvi korak je da uvedu neku drastičniju kaznu a ne ovu smejuriju od 100 hiljada.Inače retko praitm formulu ali sam danas video šta se desilo i nisam prebacio po završetku samo da bih čuo Masinu izjavu na kzš. Onakvo jedenje sopstvenih govana uživo se retko viđa. two girls one cup su dečica za njega.
:D za komparaciju.Ok, kaznjive su timske naredbe. Izgleda da su kaznjive samo ako se cuju preko radija. Steta sto se idioti nisu dogovorili pred utrku sta i kako. Kako bi onda kaznili Ferrari ako bi se Massa sklonio "sam od sebe"? Ili da je postojala sansa za jos jedan pitstop pa da tako zamene mesta i niko ne bi znao. Cak bi se verovatno kenjalo o tome da je Alonso odlicno odvozio onaj krug ili dva pred odlazak u boks i tako stekao prednost pred Massom, kao sto smo slusali bezbroj puta svih ovih godina.Sta cemo sa timskim naredbama koje su "ne napadaj timskog druga, cuvajte prvo i drugo mesto"? I to kvari show. Treba ukinuti to glupo pravilo i gotova prica.
Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije poređenje, samo sam danas već pročitao tu frazu to je biznis pa mi je zapala za oko. Kao da se time može sve opravdati. Što vodi upravo ovome što si naveo na kraju posta, ukidanju pravila.

Link to comment

Da, to sam napisao. Biznis sve opravdava.Ferrari godisnje slupa par stotina miliona dolara u taj sport. I sta sad, ne smeju da narede svom vozacu (kojeg bogato placaju) da pusti timskog kolegu koji jos ima nekakve sanse za titulu? Da im se opet desi na kraju sezone da zaostanu jedan poen? I tako izgube nekoliko miliona, a dobiju tapsanje po ramenu i nagradu za fer plej. Jebes to, prvo titula a posle radite sta hocete.

Link to comment

Masa nije zadovoljan drugim mestom. 'Imao je probleme sa tvrdim gumama' - kako su ga nonstop obavestavali preko timskog radia. Bljutavo, nema sta.

Da, to sam napisao. Biznis sve opravdava.Ferrari godisnje slupa par stotina miliona dolara u taj sport. I sta sad, ne smeju da narede svom vozacu (kojeg bogato placaju) da pusti timskog kolegu koji jos ima nekakve sanse za titulu? Da im se opet desi na kraju sezone da zaostanu jedan poen? I tako izgube nekoliko miliona, a dobiju tapsanje po ramenu i nagradu za fer plej. Jebes to, prvo titula a posle radite sta hocete.
Upravo obrnuto, nista ne opravdava los biznis.Formula 1 vec duze vreme ima kako krizu identiteta, tako i finansijsku(sponzorsku). Razlog ne lezi u losim vozacima vec u losim timovima, koji su zaboravili osnovno pitanje biznisa, ko je tu zbog koga (?)S druge strane, ako navijanje za neku ekipu (citaj, Ferari) podrazumeva razmisljanje o milionskim troskovima stucanim u razvoj tima i da se time opravdava nesportsko ponasanje, ja tu ne vidim ni zrno pameti.Sam Eklston trazi spektakl i sou biznis, jer je svestan da samo tako moze da dodje do novih sponzora i bogatih domacina trka. Ovakvim konstantnim gadostima se sece grana na kojoj se i cuci.edit: smejurija od kazne je samo lepi podsticaj da se nastavi sa testerisanjem. i to je biznis? Edited by Lancia
Link to comment

Dzizs, ajmo opet... Meni ovo sto je uradio Ferrari (a to rade svi) nije nesportski. Ili nista manje nesportski od ostalih primera koje sam vec naveo. Sad sto je trenutno protiv pravila, jebiga. Pravilo je glupavo, lako se moze zaobici, cesto se povredjuje a retko kaznjava. Sto se jucerasnjeg slucaja tice, zao mi je samo sto su uradili to na tako glup nacin i dali priliku moralnim cistunima da seru po njima. Inace je pobedio brzi vozac, pravda zadovoljena :)

Link to comment
Press konferencija nakon trkeDa se naježi čovek koliko je neprijatno.
Fernando, you said after Valencia that the race had been manipulated in favour of Lewis. Those words seem a bit hollow now. Where will this victory rank in your career, is it up there with Singapore 2008?
:lolol:
Link to comment
Q. (Miran Alisic, Korpmedia) I have a question for Sebastian. I think you had some not similar but close situations with Mark as well. Do you feel proud that what has happened at Ferrari today hasn’t happened in your team?SV: Don’t you have another question maybe? Yeah, maybe they should have crashed. I don’t know, I haven’t seen the incident. I was too far back. I always saw them going into the hairpin when I was coming out of turn five, so I don’t know what you’re all talking about. I can guess but I don’t know. For sure my advice would not be it’s better to crash because also then you get a lot of questions that you have to answer so… Yeah, for me I was focusing on my own race and trying to do my thing, trying to stay close enough, trying to get closer, trying to put them under pressure. It didn’t work, so I’m not pleased with that. No matter who you race, it’s always difficult in Formula One to pass people and sometimes you have to take a lot of risk. When you don’t have to race your team-mate, you’re racing for the team, both of you, both drivers and on the other hand everyone looks for his own advantage. We had a couple of situations this year in our team, so it’s quite a comedy that we are not in focus at this stage but life changes quickly, so… It’s never wise to say anything that you might regret. Maybe in a week’s time. I’m happy where we are now, as a team. Again, I can only repeat that from the outside there was more of a fuss made than there was inside. I can assure you that Mark and myself are always looking to do our best but on top of that, I think we understood many times this year that the team is the main priority and we are racing for the team, in the end. We don’t get our cheque from you guys, we get it from the team. I think that’s something we always have to respect.
To je to.
Link to comment

U jebem ti sisu, kakva dokolica :DNisam ispratio - Ferari dobio kaznu (koliko?), ali Alonsu ostao P1 i bodovi? Pa kakva je sad to besmislica?

Link to comment

Evo šta je rekao Stefano Domenicali neposredno posle trke:

Q. Can you explain the team orders situation in Formula 1, and why this wasn't team orders?Stefano Domenicali: I don't know if I have to explain to you what are team orders. What I can say from my side is that if you are referring to the situation we have in mind, we gave an information to Felipe about what was the situation. Because we have already seen in the past that certain situations could not give the best result to the team. That was the information we wanted to give and we leave the drivers to understand and take notice of it in order to make sure the team, in terms of the global results, gets the best.Q. How is this different from Austria 2002?SD: Honestly, I don't know. What we said to him today was an information about the situation behind. That is what we said today.Q. Do you not think it was obvious that this was a call to Felipe to let Fernando pass?SD: That is what you say, I did not say that. But I have to repeat what I already said. There is nothing to add on top of what I said. The more that we have information or comments, it doesn't change the situation. Really it is, for sure, a shame that in a situation like today with a great performance everyone is focused on this thing. It is the most important thing again that we always consider the team interest as the best thing for us, at least. That is what I can say.Q. After so much politics and critics, can you really feel so happy after this 1-2 finish?SD: Yes, for sure I am very happy. I understand from your comments that of course I am not happy about the outcome of this great performance of the team because of the pressure that we have from the outside on this specific element. It is something that is part of the feeling that I have now, but I need really to keep up, as a first priority, that the team has done a great job and recovered a very difficult situation after three very, very heavy grands prix - so I am pleased for them. That is very important.Q. After today's situation, is it now clear that you have a number one and a number two driver?SD: No. No.Q. Why?SD: Because otherwise I would have said yes.Q. After today, do you think Felipe still has a chance to fight for the championship? If so, if they are together in the same situation, is it better for Felipe to give away to Fernando?SD: No. I can answer to you that Felipe, first of all, I am very happy with the performance that he did, no doubt. It is consequential to the answer I have just given, by the fact that Felipe will have the chance and for the benefit of the team he will push for the championship, no doubt at all. There is no 1-2.Q. You've been to the stewards. What did they want to ask you? And with this there will be controversy and bad feeling around your 1-2. Is there a way you could have handled it better?SD: The stewards wanted to understand the situation. But honestly, a way to handle it better? I don't think so. The situation started really from the fact that we wanted to make sure that we did not have any difficult situation between our drivers. This is what we want. We want to have the team as the best thing.Q. Not as a team principal but as a human being – was it the hardest race you ever had to watch?SD: No. I have done a lot of races and I have seen a lot of things happening. As a human being I was much more emotionally involved when we had difficult situations like with Felipe last year – that was in my knowledge the most difficult that I lived.Q. What would have been different today if you had let Massa win from Alonso?SD: I think that I didn't do anything. We just informed Felipe about the situation and that is it.
Meni ovo jako ljigavo, iako je jasno da ne može ništa drugačije da priča. Edited by Buck Naked
Link to comment
Eklston za dozvolu timskih naredbiZa Formulu 1 bi najbolje bilo da se ponovo dozvole timske naredbe i da navijači naviknu da ih očekuju, reči su čelnika šampionata Bernija Eklstona,Takve naredbe pokrenule su lavinu reakcija kada je Felipe Masa propustio timskog kolegu Fernanda Alonsa posle poruke iz boksa Ferarija.Timske naredbe su u Formuli 1 zabranjene posle dešavanja na Velikoj nagradi Austrije 2002. godine, kada su se u istim ulogama kao u nedelju našli Mihael Šumaher i Rubens Barikelo.Prvi čovek Formule 1, koji je uz šampionat od prve trke 1950. godine, ali ne sve vreme u istoj funkciji, izjavio je da bi to pravilo trebalo ukinuti.“Verujem da je ono što ljudi rade unutar tima i kako ga vode je samo na njima i niko ne bi trebalo da se meša”, istakao je Eklston.Bivši čelnik ekipe BAR i Benetona Dejvid Ričards, koji je takođe osvojio titule u reliju kao suvozač i šef tima, se slaže sa Eklstonom.“Mislim da postoje dobri argumenti za ukidanje pravila jer je to sasvim normalno u mnogim sportovima. U potpunosti bih razumeo dozvoljavanje naredbi i to bi verovatno bilo najbolje rešenje kada se sve uzme u obzir”, rekao je Ričards.“Ako se javno bude diskutovalo o tome i ako javnost shvate kako timovi u Formuli 1 funkcionišu, kao timovi sa dvojicom vozača, mislim da će sve biti u redu. Ali, to mora da se odradi na takav način, kao što pobednik trke “Tur d’Frans” ima tim oko sebe da bi uspeo da dođe do cilja”, dodao je Ričards.Posle nedeljne trke na stazi “Hokenhajm” pored navijača i mnogi kladioničari su se kladili da su dešavanja nepravedna i prema onima koji su uložili novac iz dobre volje.Bivši vozač Vilijamsa, Meklarena i Red Bula Dejvid Kultard, koji je nekoliko puta tokom karijere slušao naredbe tima, od kojih se mnogi najviše sećaju onih na trci u Australiji 1998. godine u svojoj kolumni za “Dejli Telegraf” je na pisao da je zabrana timskih naredbi krajnje smešna.“Znam da je ono što smo videli na “Hokenhajmu” u nedelju nepravedno prema mnogim navijačima, ali probudite se. Timske naredbe su normalne u Formuli 1. Oduvek su bile i uvek će biti”, naglasio je Kultard.Ferari je zbog dešavanja na trci u Nemačkoj već kažnjen sa 100.000 dolara, a tek treba da se nađe pred Svetskim savetom za auto-moto sport u Parizu. Još uvek nije određen datum, dok se ovogodišnji šampionat nastavlja već narednog vikenda na stazi “Hungaroring”.
Khm, a show? :PTo 1998., je l' to bilo ono kad im je Dennis rekao da imaju najbrzi bolid i da ne prave sranja pa su se ova dvojica dogovorili da onaj koji bude prvi nakon prvog zavoja treba da pobedi? I posle nakon greske Hakkinena ga je Coulthard sacekao i propustio. Da li je moguce da je 1 McLaren to radio? Cak 4 godine pre famozne VN Austrije i pobede Schumachera? Sta bi sa showom? :huh:
Link to comment

To je bila ocigledno strategija pre trke i nesto sto su se svi dogovorili da postuju pa kom opanci kom obojci, nije niko ostecen protiv svoje volje. Elem, posle ove izjave Eklestona jasno je ono sto vec svi znaju - da je Ferari omiljeno dete F1 pa treba i ocekivati prilagodjavanje pravila njihovim potrebama kada zatreba. Pogotovu sad kad su se vratili u borbu za titulu. Jeeeeee, napred Ferari, "jedina autenticna trkacka ekipa", najbolje bi bilo i kad bi se ostali timovi povukli pa se trkao samo Ferari, pa jos ako Domenikali odluci ko treba da bude prvi a ko drugi, ihhh, ima da se lepe ljudi za ekrane TV prijemnika. A da, drugi timovi su tu da piju kazne i placaju milione.

Edited by ducca
Link to comment

Hahahaha, dobro™.Dakle, ako se u timu sve dogovore pred trku onda je ok. Dennis kaze "ti prvi, ti drugi" to je sve zbog showa i to je to sto F1 cini tako interesantnom i uzbudljivom. A ne kao Ferrari gde lazu i kradu gledaoce sa namestanjem trke negde na pola iste. Goveda bre! Kvare taj predivan sport sa svojim smrdljivim biznisom.I Ecclestone je ustvari italijanski fasista, zajedno sa Richardsom i Coulthardom. Vettel je ionako naci pa njegove izjave ne cude. I drugi timovi u F1 postoje zato da ih se kaznjava, da placaju milione koji se onda daju Ferrariju. Sad sto su kaznjeni zbog toga jer spijuniraju Ferrari to je manje bitno. Dobro™.

Link to comment
Hahahaha, dobro™.Dakle, ako se u timu sve dogovore pred trku onda je ok. Dennis kaze "ti prvi, ti drugi" to je sve zbog showa i to je to sto F1 cini tako interesantnom i uzbudljivom. A ne kao Ferrari gde lazu i kradu gledaoce sa namestanjem trke negde na pola iste. Goveda bre! Kvare taj predivan sport sa svojim smrdljivim biznisom.I Ecclestone je ustvari italijanski fasista, zajedno sa Richardsom i Coulthardom. Vettel je ionako naci pa njegove izjave ne cude. I drugi timovi u F1 postoje zato da ih se kaznjava, da placaju milione koji se onda daju Ferrariju. Sad sto su kaznjeni zbog toga jer spijuniraju Ferrari to je manje bitno. Dobro™.
Dobro der, sto si se toliko uzrujao, kao da ti ovo sve licno pada. S obzirom da ti je veci deo maila zamena teza i karikiranje necu odgovarati, bar ne po tackama. Ne bi imalo smisla.Ipak, ne moze me niko ubediti da Ferari nije omiljeniji u vrhu F1 od ostalih timova i stojim pri tome. A siguran sam da to misli i svako ko iole prati ovaj sport i ko nije pristrasan. A propo McLarena, nisam pokusavao da ih opravdam, tek potez od pre 12 godina mi deluje kao mala maca u odnosu na ovo od nedelje, ako nista bar je "dzentlmenski" dogovoren i sto je jos bitnije u to vreme nije postojala ZVANICNA ZABRANA naredbi (mada to ne bih ni nazvao naredbom tada, vise strategijom), a da ne pominjem propustanja na ciljnom pravcu pre par godina da bi "najbolji svih vremena" ostvario jos koju pobedu :puke: (da slazem se, tim je umnogome uznapredovao tokom godina, mnogo je kulturnije propustiti timskog polovinom trke nego pred kariranom zastavom)Jbg, jasno je da je F1 odavno postala iskvarena i bolesna na mnogo nacina, tako je kad se vrti tolika lova, prosto je nemoguce da bude drugacije te da sve vrvi od postenjacina u padoku/stazi, verovatno je da su svi u odredjenom momentu varali ili krsili nepisane i pisane kodove. Samo sto ih neki cine konstantno ili u ciklusima a neki ponekad i perfidnije, bar te ispostuju da se ne osetis kao totalni idiot vec se potrude toliko da bar sakriju naredbu npr. Znam da ce ovo izazvati jake do samog krajatm reakcije ali da bi ovaj tim Ferarija bio kompletan i koliko toliko sofisticiran u svom nacinu funkcionisanja ne mogu da se otmem utisku da je jedno ime koje fali na mesto Dominikalija...cak mu je i kazna ukinuta nedavno, svi uslovi su tu :s_w:briatore.pngDream Team!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...