Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

Webber se nije sklonio Vettelu ali je Red Bull stavio novo krilo na Vettelov bolid i tako svima dao na znanje ko je njima prvi vozac. Meni je to jako slicno potezu koji je povukao Ferrari.
Iako spada u sličnu ravan za koju mogu da imam samo prezir, a ne bilo kakve simpatije ili odobravanje, favorizovanje jednog trkača na takav način je ipak svetslosnim godinama daleko od onoga što Ferari radi non stop, da menja validan i zasluženi poredak trkača na stazi, i naređuje suvozaču da se skloni drugome. Ne razumem kako je toliko teško shvatiti koliko to obezvređuje bilo kakav koncept praćenja trke, gde želite da vidite da pobeđuju oni koji voze najbrže i najbolje?
I uopste se pravi prevelika drama u vezi toga. Ekipe trose milione i ekipe bi trebale da odlucuju sta ce da rade. I ako su u Ferrariju procenili da im se vise isplati pobeda Alonsa so be it. Formula 1 je odavno biznis.
Iako je u potpunoj suprotnosti sa pravilima. Ali ništa, so be it.
Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Naravno. Ako išta, zato i kažem da je zahvalno pričati s tobom, drugi ferarijevci non stop o tome.
Cisto da i ja pojsanim: pomenuo sam to da ukazem na navijacku ostrascenosti i neobjektivnost, protiv koje nemam nista (naprotiv) i ne zelim da mene neko kritikuje zbog toga, pogotovu sto ja svoje navijacko opredeljenje ne krijem (niti bih imao razloga da ga krijem, naravno) :PMene interesuje moj tim i to je to. Naravno da se propratno bavim i drugima, ali cisto kao aktuelnim dogadjajima, jer je ovo ipak jedini sport koji me stvarno zanima i koji pratim sa ipak malo vise paznje nego druge sportove, koje i pratim cisto da bih bio u toku sa zezancijom na ovom forumu i PDF-u sport ili sa mojim drugarima u RL-u. Ko prati ovaj topic, mogao je da primeti da Ferrari verovatno najvise kritikujem upravo ja, pre svega zbog osljarenja, neozbiljnosti i nediscipline, kao i zbog nedostatka pameti u pojedinim trenucima (a jedan od njih je i ovaj danasnji), koji najvise pogadjaju upravo mene kao njihovog navijaca. Takvo ponasanje se inace poklapa sa odlaskom Zana Toda i Rosa Brona, sto ocigledno znaci da su oni umeli da vode taj posao i da su drzali stvari ipak u svojim rukama, onako, profi. Ova sadasnja garnitura bas ne uliva neko poverenje, ali sta da se radi. Izdrzacemo, pa kad Alonso na kraju godine osvoji titulu, posipacu se sopstvenim govnima rado. Nadam se samo da cete se onda setiti koliko su mu ovi bodovi od danas bili vazni. :P :D
A izvini, druga stvar, i da, sušta suprotnost. Bilo je Stepnigejt malo davno, pa ne mogu sa 100% sigurnošću da kažem da sam ovako govorio i ranije, ali koliko se ja sećam, moja presuda je bila - uhvatili su ih u nečem ilegalnom, i zato im rebnuli kaznu. Nikad nisam tvrdio da ih nije trebalo kazniti, tvrdio sam svakako da je kazna izuzetno drakonska i da je verovatno doneta zbog trougla Žan Tod - Maks Mozli - Ron Denis, zbog tadašnjeg odnosa između Ferarija i FIA-e, i njihovog odnosa prema Meklarenu, i iza toga itekako stojim. Da je Meklaren radio nešto ilegalno, jeste. Da su trebali da ih kazne zbog toga, itekako. Da ja tvrdim da je Meklaren gomila anđela koja nikad ne prošeta s druge strane pravila, daleko bilo.
Eto, ja recimo mislim da su kaznjeni preblago, a recicu i zasto. Imali su uvid u kompletnu tajnu dokumentaciju suparnickog tima (i direktnog konkurenta), na osnovu koje su ostvarili prednost ne samo nad tim timom vec i nad ostalima (jer, recimo, to je bilo u vreme kad se Mislen povukao iz F1 i kad je i Meklaren morao da predje na Bridzston kao i svi ostali koji su bili na Mislenu, pa su oni iskoristili sve Ferrarijeve podatke o Bridzstonovim pneumaticima, koje drugi naravno nisu imali). Pri tome je ta prednost koju su oni stekli na taj nacin bila preneta i u narednu sezonu i mislim da je najlogicnije bilo da kazna bude potpuna diskvalifikacija iz takmicenja u narednoj sezoni. A oni su prosli sa skidanjem bodova u toj godini i velikom novcanom kaznom. Ali, nebitno je, jer je bilo kako je bilo i tu je kraj. A ta prica kako jadni i nevini Ron Denis nije znao nista, to ostavite za malu decu. Ne mogu da verujem da ljudi veruju u to. Hocu da kazem, siguran sam da svi to rade, ne bi me cak cudilo da je ova ekipa iz Ferrarija namerno gurnula Stepnija u to da poturi Meklarenu svoju dokumntaciju, a onda ih raskrinka javno (ovo jes' da ulazi u domen teorija zavera, ali me u opste ne bi cudilo da je tako bilo). U tom svetu to tako ide i nevinih tamo nema. U to vreme je bilo kukumavcenja tipa "jaoj, pa svi to rade, zasto sad Meklaren samo kaznjavati", sto mi je smesno (ne kazem da si to ti govorio, naravno). Uhvaceni su na delu, kazna i gotovo. Da je bilo ko drugi uhvacen trebalo je postupiti isto. A price o naivnim nevinascima ostaviti za neka druga mesta.
Ono što govorim ovde je koncept™ o tome da Meklaren pušta svoje vozače da se trkaju, pa makar jedan od njih imao ogromnu prednost u šampionatu (sećaš se kad je Kultard čuknuo Hakinena i izbacio ga iz trke u Austriji, kada je Hakinen imao ohohoj više bodova i realno jedini imao šansu za titulu?).
Siguran si da to Kultard nije uradio na svoju ruku (kao sto su mozda Smedli i Masa uradili ovo danas), a ne zato sto nije imao naredjenje iz tima? To je sve do samih vozaca na samoj stazi. Koliko se secam ni Kultard i Hakinen nesto nisu mirisali jedan drugog, ali mu je Kultard ipak pomagao kad je trebalo.
Dakle svi timovi će da iskoriste sve što mogu a sa čime misle da mogu da se izvuku. Vazda bilo, vazda biće.
Upravo. Slazem se.
Ali neki timovi ne rade ovo. Toliko.
Rade. Svi rade i radice. I u ovakvim situacijama, ja nemam problem sto to rade. Ferrari je napravio gresku sto je bio ovako ocigledan.
Tebi puca kurac za takav sled stvari (mislim - tvoje pravo), meni i nagađam oko 90% drugih ljudi je od suštinske važnosti da kad gledaju trkanje, očekuju trkanje, ne propuštanje po stazi. Nek budu i Alonzo i Šumaher blago meni svetski prvaci iks puta, niko ne može da porekne da su govnari jer su deo toga što su osvojili, osvojili na takav način da je neko morao da im se miče s puta. Fuck that. Ako neko želi da bude šampion, ne treba da očekuje da mu saigrači dodeljuju pobede.
Apsolutno i ja hocu trkanje. Ali hocu i da se vozaci tima za koji navijam ne slupavaju medjusobno i da se ispomazu kad god mogu. Jer i to je "trkanje" bar po meni. Masa je ovim danas omogucio Alonsu (uz tim koji treba da obezbedi dobar auto) 1 jako™ trkanje sa glavnim konkurentima do kraja sezone. Pa kako bude na tom kraju sezone, bude.Inace, sto se kazne za ovo danas tice: problem kod ovakvih situacija je sto je ipak malo teze utvrditi da li je do prekrsaja doslo. Jer kako sudije mogu (izvan razumne sumnje) da znaju da li je naredjenja bilo ili nije? Cak i ovaj konkretan danasnji dogadjaj, sa sve onim radio-komunikacijama, moze da se pobije, iako nama moze da bude ocigledno da su mu oni naredli da ga propusti. Da Smedli nije ono onako rekao, cak ni ta nasa sigurnost nebi bila moguca. A pred sudom je to sve tek klimavo. Ali ako su oni sigurno utvrdili da je Masi naredjeno propustanje Alonsa, onda je ova kazna mala i treba ih kazniti oduzimanjem bodova. Edited by Sludge Factory
Link to comment
Formula 1 je odavno biznis.
koji zavisi od publike, tv-a, sponzora... a ne od ulaganja auto industrije. ja ne gledam trke zato sto je Ferari ili Mercedes ulozio hrpu novca i sad kao treba da pobedi, volim da vidim brzinu, majstore koji se preticu, dobre cice sto drze kisobrane i neizveesnost oko pobednika. u suprotnom bih gledao golf. tamo je tek ulozeno dosta novca.
Link to comment
Eto, ja recimo mislim da su kaznjeni preblago, a recicu i zasto... A ta prica kako jadni i nevini Ron Denis nije znao nista, to ostavite za malu decu. Ne mogu da verujem da ljudi veruju u to... ne bi me cak cudilo da je ova ekipa iz Ferrarija namerno gurnula Stepnija u to da poturi Meklarenu svoju dokumntaciju... A price o naivnim nevinascima ostaviti za neka druga mesta.
Tačno. Ali ko tačno pominje jadna i nevina nevinašca ili tvrdi decidirano da Ron Denis nije znao ništa? Niti sam pomenuo išta slično, niti tvrdim da je bilo ko nevin u priči. Meklaren je otkriven u nedozvoljenoj poziciji i trebao je da bude kažnjen. Ja imam svoje razloge da smatram da je bila prestroga kazna, ti imaš svoje da nije. U redu stvar, ali potpuno nebitna za današnji incident. Nećemo sada meriti patke čeprkajući kroz svaku optužbu u prošlih iks godina. Svi timovi pokušavaju da varaju druge koliko god pravila dopuštaju, ili koliko god misle da mogu da se izvuku.Ali postoji samo jedan tim koji radi ovakve niskosti kakve radi Ferari. Tačka, kraj.
Siguran si da to Kultard nije uradio na svoju ruku (kao sto su mozda Smedli i Masa uradili ovo danas), a ne zato sto nije imao naredjenje iz tima? To je sve do samih vozaca na samoj stazi. Koliko se secam ni Kultard i Hakinen nesto nisu mirisali jedan drugog, ali mu je Kultard ipak pomagao kad je trebalo.
Da Kultard šta nije uradio na svoju ruku? Da je imao naređenja da propusti Hakinena, a da ga je na svoju ruku izbacio sa staze u pokušaju da ga obiđe? Da, mogu reći da sam siguran. Ako ćemo krenuti da razmatramo o tome ima li mogućnosti da nije bilo tako, doći ćemo do predloga da postoji nezanemarljiv stepen verovatnoće da će se Mesec otkačiti s neba i pasti mi na bulju. Vidi, ono što pokušavam da kažem je prilično jasno - iako se Kultard i Hakinen nisu mirisali, nikada niko nije imao situaciju u kojoj bi mogao sa sigurnošću reći "aha, pustio ga je zbog naređenja" u ovoj meri koliko Ferari to radi već 15 godina. Prema tome, da. Sušta suprotnost. Jer ako tvrdiš drugačije, pred tobom je prilično lak zadatak - nađi mi dobro poznate dokaze koji su svima ostali urezani duboko u sećanju kako Meklaren vozač #2 leti sa staze ne bi li propustio vozača #1 pod timskim naređenjima, ili da mu tako piše u ugovoru (Irvajn). Ne možeš? Naravno, jer ih nema.
Rade. Svi rade i radice. I u ovakvim situacijama, ja nemam problem sto to rade. Ferrari je napravio gresku sto je bio ovako ocigledan.
Ne, ne rade. Ovo čak nije ni stvar mišljenja, ovo je empirijska činjenica. U toku dok sezona traje, dok oba vozača još imaju itekakve šanse da osvoje šampionat, Meklaren nikada nije naredio jednom vozaču da propusti drugog. Ako kažeš "rade svi i radiće", daj jedan primer. Jedan primer koji je sličan Irvajnovom ugovoru, Austriji 2002-ge ili Hokenhajmu 2010.
Link to comment
Iako spada u sličnu ravan za koju mogu da imam samo prezir, a ne bilo kakve simpatije ili odobravanje, favorizovanje jednog trkača na takav način je ipak svetslosnim godinama daleko od onoga što Ferari radi non stop, da menja validan i zasluženi poredak trkača na stazi, i naređuje suvozaču da se skloni drugome. Ne razumem kako je toliko teško shvatiti koliko to obezvređuje bilo kakav koncept praćenja trke, gde želite da vidite da pobeđuju oni koji voze najbrže i najbolje?Iako je u potpunoj suprotnosti sa pravilima. Ali ništa, so be it.
Znam da je protiv pravila ali bas to hocu da kazem, meni je to pravilo bezveze. Ja bih dozvolio timska naredjenja. Timovi placaju vozace da voze njihove bolide, timovi odlucuju o svemu.
koji zavisi od publike, tv-a, sponzora... a ne od ulaganja auto industrije. ja ne gledam trke zato sto je Ferari ili Mercedes ulozio hrpu novca i sad kao treba da pobedi, volim da vidim brzinu, majstore koji se preticu, dobre cice sto drze kisobrane i neizveesnost oko pobednika. u suprotnom bih gledao golf. tamo je tek ulozeno dosta novca.
Pa video si preticanje, majstor Alonso je obisao Massu :)
Link to comment
Čitam PlanetF1, da se svi pokenjavaju po Ferariju i Alonzu mi je sasvim prirodno, nisu mi sasvim jasni samo oni koji govore "u celom timu Ferarija najviše mi je žao Mase", a takvih je dosta. Šta bre ima da mi ga bude žao? Jel možda razmislio za sekund da se uopšte ne pomeri? Šta bi se desilo? Je l bi možda Rob Smedli izleteo na stazu i sačekao ga u krivini da ga svojeručno izbaci sa krivine dok Alonzo ne prođe? Ko ga jebe kad je bio i ostao samo timska kučka, prvo Šumaheru i sad ovoj gnjidi. Nek ga duva bre, bilo mi ga žao prošle sezone i hteo sam da se što pre oporavi i vrati trkama, sad se osećam glupo zbog toga. Nek ide nazad u Brazil sa Barikelom i nek se trkaju sa lokalnim klincima na bajsevima.A Alonzu želim lep šestostruki prelom obe noge.
Sto rece Buck, slazem se sa tvojim vidjenjem i situacije i trkanja kao sporta. Ipak u vezi sa Masom, mislim da on, i pored apsurdnosti i odvratnosti situacije, nema bas toliko prava da se nalazi iznenadjenim i uvredjenim. Dobio je novi ugovor sa Ferarijem u momentu kada je pruzao najgore voznje u karijeri, sakupljao po 2-3 boda i bio miljama daleko od vrha. Ja sam bio zaista iznenadjen kada sam cuo da mu je ugovor produzen. Ali kada bolje razmislim - pa i produzen mu je da se ne bi dovodjenjem npr Kubice/Vettela pravilo sranje sa princezom Alonso vec je sad jasna strategija tima u narednih par godina - centriranje tima oko Alonsa i zadrzavanje u timu vodonose za koga se zna da ce tesko da se umesa u borbu za titulu i koji ce kada zatreba da se pomeri na stazi princezi. I on se sad buni jer ga je ukenjalo da jednom ove sezone odveze dobru trku. Ponavljam gadjenje prema celoj situaciji kao i timu Ferarija te jebenom Schumaher sindromu, ali da je Masa ostecen - ne bih rekao - pre ce biti da je profitirao zadnjih nedelja. Ne znam bas gde bi se udomio da mu nije stigao novi ugovor od Ferarija. Jedini koji su osteceni su delimicno vodeci vozaci u generalnom i jos vise mi koji se lozimo preko TV da bismo na kraju dobili farsu. No toga je bilo i bice, pandorina kutija je otvorena pocetkom ovog veka i bice toga jos s obzirom da je ocigledno kazna za krsenje pravila jedna simbolicna svota, u poredjenju sa lovom koja se vrti u ovom sportu. Da je direktor trke imao muda pa dao obojici drive trough kaznu video bih da sledeci put nekome padne na pamet da to izvede.
Link to comment
Znam da je protiv pravila ali bas to hocu da kazem, meni je to pravilo bezveze. Ja bih dozvolio timska naredjenja. Timovi placaju vozace da voze njihove bolide, timovi odlucuju o svemu.
Kad vidis naslove posle trka uvek stoji pobedio Prost, Hamilton, ko vec - a u podnaslovu (ako ga ima) Ferari vodi na listi konstruktora ili sl.To govori o prioritetu javnosti. Ljudi traze sou a ne splacine i dogovore. 'Timovi' nek organizuju posebno takmicenje sa 'xy' vozacima pa da vidimo gde ce biti vece interesovanje.
Pa video si preticanje, majstor Alonso je obisao Massu :)
Da, bilo je za pamcenje :D
Link to comment
Tačno. Ali ko tačno pominje jadna i nevina nevinašca ili tvrdi decidirano da Ron Denis nije znao ništa? Niti sam pomenuo išta slično, niti tvrdim da je bilo ko nevin u priči.
Izvini, nisi ti to rekao, nego Buck, iznad tebe, a ja zaboravio da ga quotujem. A govorio sam u mnozini jer nije Buck jedini koji tako misli, to je nekako opste misljenje™, da Ron Denis nije znao nista i da je dobar ko leba. :D
Meklaren je otkriven u nedozvoljenoj poziciji i trebao je da bude kažnjen. Ja imam svoje razloge da smatram da je bila prestroga kazna, ti imaš svoje da nije. U redu stvar, ali potpuno nebitna za današnji incident. Nećemo sada meriti patke čeprkajući kroz svaku optužbu u prošlih iks godina. Svi timovi pokušavaju da varaju druge koliko god pravila dopuštaju, ili koliko god misle da mogu da se izvuku.
Slazem se. I slazem se da batalimo pricu o tome, jer je nebitna i za ovo danas, a sad je definitivno nebitna i za F1 uopste.
Ali postoji samo jedan tim koji radi ovakve niskosti kakve radi Ferari. Tačka, kraj.
E sad vec prelazis u onu neobjektivnost i ostrascenost. Protiv koje, rekoh, nemam nista, ali dozvoli da ti kazem da nisi u pravu. Ne zelim prosto da Ferrari ispadne najgrbaviji u istoriji grbavosti, kad to nije zasluzio. Prvo zato sto nisu drugi nista bolji, a drugo zato sto su sve sto su osvojili osvojili znanjem, umecem i mukotrpnim radom (a u eri Sumahera, Toda i Brona tamo se radilo krvnicki, to niko ne moze da porekne). Pa i ovaj napredak u poslednje tri trke je ipak posledica ozbiljnijeg rada i mucenja ekipe konstruktora i mehanicara i nije red zasluge za uspeh pripisati niskostima, koje btw. danas, a i ranije (u najvecoj meri), nisu bile na stetu drugih timova i njihovih vozaca.
Da Kultard šta nije uradio na svoju ruku? Da je imao naređenja da propusti Hakinena, a da ga je na svoju ruku izbacio sa staze u pokušaju da ga obiđe? Da, mogu reći da sam siguran. Ako ćemo krenuti da razmatramo o tome ima li mogućnosti da nije bilo tako, doći ćemo do predloga da postoji nezanemarljiv stepen verovatnoće da će se Mesec otkačiti s neba i pasti mi na bulju. Vidi, ono što pokušavam da kažem je prilično jasno - iako se Kultard i Hakinen nisu mirisali, nikada niko nije imao situaciju u kojoj bi mogao sa sigurnošću reći "aha, pustio ga je zbog naređenja" u ovoj meri koliko Ferari to radi već 15 godina. Prema tome, da. Sušta suprotnost. Jer ako tvrdiš drugačije, pred tobom je prilično lak zadatak - nađi mi dobro poznate dokaze koji su svima ostali urezani duboko u sećanju kako Meklaren vozač #2 leti sa staze ne bi li propustio vozača #1 pod timskim naređenjima, ili da mu tako piše u ugovoru (Irvajn). Ne možeš? Naravno, jer ih nema.Ne, ne rade. Ovo čak nije ni stvar mišljenja, ovo je empirijska činjenica. U toku dok sezona traje, dok oba vozača još imaju itekakve šanse da osvoje šampionat, Meklaren nikada nije naredio jednom vozaču da propusti drugog. Ako kažeš "rade svi i radiće", daj jedan primer. Jedan primer koji je sličan Irvajnovom ugovoru, Austriji 2002-ge ili Hokenhajmu 2010.
Upravo je Stepnigejt primer, zato sam ga i pomenuo (kao i ono Hamiltonovo iz Valensije, zatim silna ona desavanja izmedju Alonsa i Hamiltona u Meklarenu, onda ono sa Pikeom i Renoom prosle godine, itd.). Po meni je eto Stepnigejt mnogo gori prekrsaj nego sva ova propustanja timskih kolega u Ferrariju za ovih 15 godina zajedno. U tome i jeste poenta. Po meni ovo nije prekrsaj, u situaciji kad jedan vozac nema sanse za titulu a drugi ima kakve takve (narocito tad, ustvari). Sta je pisalo u Irvajnovom ugovoru je njegov problem, on ga je potpisao, ne iteresuje me. Sem toga, i njemu se Salo sklanjao, kad je menjao Sumahera, a Irvajn se borio za titulu. I logicno je bilo da se sklanja, jer Salo nije imao nikakve sanse za najvisi plasman u sampionatu vozaca i uloga mu je bila da kolko-tolko pomogne Irvajnu i ekipi, kad su vec okolnosti bile takve.I opet kazem, ponavljam™ (ocigledno se oko toga spoticemo), Masa nema sanse za titulu, Alonso ima nekakve, kakve takve (da se ne zajebavamo, ni on je nece osvojiti, na kraju). Ali dok ih ima treba se boriti. Hipoteticki, da je i Masa u trci za titulu, apsolutno bih bio za to da se danas trkaju, pa makar se i slupali, samo sto je i onda mnogo pametnije i razumnije voditi racuna i uzeti 1-2, nego se skrljati za dzabe (molio bih sve nepostojece bogove da ne slupetaju jedan drugog). U toj situaciji, da sam ja na Domenikalijevom mestu na pit-wall-u rekao bih im obojici: trkajte se, radite sta hocete, ali znajte da ste prvi i drugi, pa sad vi sami vidite sta dobijamo sta gubimo. Pa oni neka sami, na stazi, odluce sta ce sa sobom i jedan sa drugim. Jer to tad i treba da bude na njima. A verujem da bi im to i Domenikali rekao i da im je tako nesto govorio dok su obojica bili u konkurenciji na pocetku sezone. Ali zdravorazumski gledano, ja ne vidim kako bih drugacije postupio danas, sa ovakvim stanjem na tabeli. Inace, meni je i danas emotivno™ bilo savrseno svejedno ko ce da pobedi od njih dvojice, samo sam mrmljao: imamo dvostruku pobedu, nemojte zasrati i skrljati jedan drugog. I uvek tako i razmisljam, bitan mi je Ferrari na pobednickom postolju, nebitno mi je koji je od njih dvojice, a najbolje je Ferrari na prva dva mesta, a koji ce redosled vozaca biti savrseno mi je svejedno. Ali to su emocije. Mozak, kaze, jbg, pomozi ovom dok jos ima sanse. Edited by Sludge Factory
Link to comment
Kad vidis naslove posle trka uvek stoji pobedio Prost, Hamilton, ko vec - a u podnaslovu (ako ga ima) Ferari vodi na listi konstruktora ili sl.To govori o prioritetu javnosti. Ljudi traze sou a ne splacine i dogovore. 'Timovi' nek organizuju posebno takmicenje sa 'xy' vozacima pa da vidimo gde ce biti vece interesovanje.
Sta znam, meni je bitno da Ferrari pobedjuje i osvaja titule. Bilo sa Prostom, Schumacherom, Raikkonenom ili Alonsom. Kapiram da neki, verovatno i vecina, to ne dozivljava na isti nacin. Jebiga.
Da, bilo je za pamcenje :D
Ali bukvalno. Cenim da ce to preticanje ostati u glavama mnogih ljubitelja F1 :)Btw, misljenja sam da bi ga Alonso pretekao ili bi to barem pokusao uraditi jer je bio brzi. E sad, kako bi se to sve zavrsilo, ne znam. I cenim da u Ferrariju nisu hteli da rizikuju. Pametno.
Link to comment
Po meni ovo nije prekrsaj, u situaciji kad jedan vozac nema sanse za titulu a drugi ima kakve takve (narocito tad, ustvari). Sta je pisalo u Irvajnovom ugovoru je njegov problem, on ga je potpisao, ne iteresuje me. Sem toga, i njemu se Salo sklanjao, kad je menjao Sumahera, a Irvajn se borio za titulu. I logicno je bilo da se sklanja, jer Salo nije imao nikakve sanse za najvisi plasman u sampionatu vozaca i uloga mu je bila da kolko-tolko pomogne Irvajnu i ekipi, kad su vec okolnosti bile takve.
I Schumacher se sklanjao Irvinu kad se vratio, bukvalno ga je sam Schumacher doveo u priliku za titulu.I jos samo jedna stvar. Zasto se tolika galama ne stvara kad jedan tim naredi svojim vozacima da ne prave sranja. Kao, drzite pozicije 1-2, nema preticanja! I onda se vozikaju do kraja. To je ok?
Link to comment
E sad vec prelazis u onu neobjektivnost i ostrascenost. Protiv koje, rekoh, nemam nista, ali dozvoli da ti kazem da nisi u pravu. Ne zelim prosto da Ferrari ispadne najgrbaviji u istoriji grbavosti, kad to nije zasluzio. Prvo zato sto nisu drugi nista bolji, a drugo zato sto su sve sto su osvojili osvojili znanjem, umecem i mukotrpnim radom (a u eri Sumahera, Toda i Brona tamo se radilo krvnicki, to niko ne moze da porekne). Pa i ovaj napredak u poslednje tri trke je ipak posledica ozbiljnijeg rada i mucenja ekipe konstruktora i mehanicara i nije red zasluge za uspeh pripisati niskostima, koje btw. danas, a i ranije (u najvecoj meri), nisu bile na stetu drugih timova i njihovih vozaca.
Izvini, ali nalazim ceo esej o znanju, umeću, radu potpuno irelevantnim. U stvari ne, ček da se ispravim. To ga čini još gorim. Nakon svega mukotrpnog, krvničkog rada i umeća, ovakve stvari im definitivno nisu potrebne. I ovakve stvari se definitivno popišavaju na bilo koji rad i umeće. Baš kao što je genijalnost Šumaherovog talenta nepovratno okaljana nepotrebnim a presudnim incidentima zahvaljujući kojima je čovek postao jedan od najprljavijih sportista bliže istorije.
Upravo je Stepnigejt primer, zato sam ga i pomenuo (kao i ono Hamiltonovo iz Valensije, zatim silna ona desavanja izmedju Alonsa i Hamiltona u Meklarenu, onda ono sa Pikeom u Renom prosle godine, itd.).
Okej, mislim da ću ovde podvući crtu. Em govoriš o stvarima koje me nimalo ne interesuju niti ih nalazim relevantne za današnji incident (mukotrpni rad, umeće, itd), niti možeš naglašavanjem primera nesportskog ponašanja od ranije ne ni da izjednačiš, nego da u bilo kojoj meri ublažiš ono što se danas dogodilo. Na kraju krajeva, ja sam rekao šta mi najviše smeta u celom sportu, i šta mislim da obesmišljava ceo koncept trkanja. I ono najvažnije - rekao sam da Meklaren ovakve stvari nikada ne radi. Na šta si rekao "ne, svi to rade". Primeri? Nijedan. Stepnigejt, Valensija, svaki put kada je Hamilton ili X drugi izlazio pred FIA komisiju ne mogu biti predmet razgovora jer, kao što sam već rekao, ne tvrdim ni za trenutak devičansku bezgrešnost Meklarena ili drugih timova. Govorim o po meni krucijalnom i najsvetijem faktoru a to je ono šta se dešava na stazi i da li se vozači obilaze ili se propuštaju. Ferari to radi. Kontinuirano. Meklaren ne radi. Suprotno ne možeš dokazati, jednostavno zato što je to činjenica. Teoretisanja o Stepnigejtu i svakom incidentu za koje su Hamilton, Raikonen ili Hakinen prozivani su irelevantni u svetlu onoga što jedino Ferari radi. Dobro, ne samo Ferari, tako je. Jedini, jedini sličan incident je ono sa Renoom i Pikeom. I to je trebalo kazniti, i mnogo drastičnije nego što je samo Briatore najuren, trebalo je Alonzu oduzeti svaki bod te sezone. Kao što je Ferari danas trebao da bude kažnjen oduzimanjem svih bodova, pa da vidimo hoće li im opet pasti na pamet.Toliko od mene. Rekao sam šta mi najviše smeta u sportu kao takvom i šta smatram nedopustivim i neoprostivim, kao i šta to Ferari radi, dok drugi timovi ne rade. Ne želim više da relativizujem Valensijama, umećem, Kultardom i inima.
Link to comment
Formula 1 je odavno biznis.
mali off, danas je bila emisija o nekom krijumčaru dijamanata koji dolazi u Sijera Leone i kupuje dijamante od nekih ludaka koji masakriraju ljude na veliko, finansira ih, nabavlja im oružje..Njegov odgovor je isti, ja sam biznismen. Jebeš taj biznis, da li to znači da ako je nešto biznis sve dozvoljeno? A ovo danas defintivno nije dozvoljeno, čim je kažnjivo. Prvi korak je da uvedu neku drastičniju kaznu a ne ovu smejuriju od 100 hiljada.Inače retko praitm formulu ali sam danas video šta se desilo i nisam prebacio po završetku samo da bih čuo Masinu izjavu na kzš. Onakvo jedenje sopstvenih govana uživo se retko viđa. two girls one cup su dečica za njega.
Link to comment
Izvini, ali nalazim ceo esej o znanju, umeću, radu potpuno irelevantnim. U stvari ne, ček da se ispravim. To ga čini još gorim. Nakon svega mukotrpnog, krvničkog rada i umeća, ovakve stvari im definitivno nisu potrebne. I ovakve stvari se definitivno popišavaju na bilo koji rad i umeće. Baš kao što je genijalnost Šumaherovog talenta nepovratno okaljana nepotrebnim a presudnim incidentima zahvaljujući kojima je čovek postao jedan od najprljavijih sportista bliže istorije.
Jbg, diskutabilno je sve to. Sta je Meklarenu trebao Stepnigejt? Pod pritiskom sponzora, nakon godina stagnacije i bez rezultata, bio im je potreban nagli boost (preko noci tako reci) i sjebali su se. A nije bas da nemaju umeca i da ne mogu i oni da zapnu kad treba. Da li su Zidanova karijera, talenat i fudbalsko umece okaljani onim postupkom u finalu 2006., a i nekim ranijim postupcima na terenu, ili se pamti kao najbolji fudbaler...pa, mozda, svih vremena (sto se mene tice, svakako)? To se sve svodi na kafanske price i ni mene to ne iteresuje.
Okej, mislim da ću ovde podvući crtu. Em govoriš o stvarima koje me nimalo ne interesuju niti ih nalazim relevantne za današnji incident (mukotrpni rad, umeće, itd), niti možeš naglašavanjem primera nesportskog ponašanja od ranije ne ni da izjednačiš, nego da u bilo kojoj meri ublažiš ono što se danas dogodilo. Na kraju krajeva, ja sam rekao šta mi najviše smeta u celom sportu, i šta mislim da obesmišljava ceo koncept trkanja. I ono najvažnije - rekao sam da Meklaren ovakve stvari nikada ne radi. Na šta si rekao "ne, svi to rade". Primeri? Nijedan. Stepnigejt, Valensija, svaki put kada je Hamilton ili X drugi izlazio pred FIA komisiju ne mogu biti predmet razgovora jer, kao što sam već rekao, ne tvrdim ni za trenutak devičansku bezgrešnost Meklarena ili drugih timova. Govorim o po meni krucijalnom i najsvetijem faktoru a to je ono šta se dešava na stazi i da li se vozači obilaze ili se propuštaju. Ferari to radi. Kontinuirano. Meklaren ne radi. Suprotno ne možeš dokazati, jednostavno zato što je to činjenica. Teoretisanja o Stepnigejtu i svakom incidentu za koje su Hamilton, Raikonen ili Hakinen prozivani su irelevantni u svetlu onoga što jedino Ferari radi. Dobro, ne samo Ferari, tako je. Jedini, jedini sličan incident je ono sa Renoom i Pikeom. I to je trebalo kazniti, i mnogo drastičnije nego što je samo Briatore najuren, trebalo je Alonzu oduzeti svaki bod te sezone. Kao što je Ferari danas trebao da bude kažnjen oduzimanjem svih bodova, pa da vidimo hoće li im opet pasti na pamet.Toliko od mene. Rekao sam šta mi najviše smeta u sportu kao takvom i šta smatram nedopustivim i neoprostivim, kao i šta to Ferari radi, dok drugi timovi ne rade. Ne želim više da relativizujem Valensijama, umećem, Kultardom i inima.
Pa sam si mi trazio da ti navedem primere i ja ti naveo. I to cak one koji mislim da su gori od ovih Ferrarijevih postupaka (mislim tu prevashodno na spijunsku aferu). Ti tvrdis da je ovo sto Ferrari radi sa propustanjem timskih kolega gore od svega sto je ikad uradjeno u F1, ja se ne slazem (cak i ne vidim problem u tome generalo, ma ko to da radi)... U pravu si, slazem se da batalimo!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...