Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ok, pa?
cim pitas, ocigledno da ne gledas trke.koliko god da su trke timske, ljudi ih pamte individualno. koga jos interesuje koja kola je vozio nekad Andreti, Rozberg ili Prost? i pravo da ti kazem pomodarsko navijanje za Ferari mi je uvek bilo nerazumljivo, bas zbog njihove 'timske' voznje. nek organizuju svoju privatnu trku i uvek ce biti prvi.
Link to comment
Ne mogu da verujem da vi (a i svi ostali sirom sveta, koji sad kukumavce zbog ovoga) stvarno imate toliko problema sa ovim. Pri tome se svi uglavnom ogradjuju time da je kao ovo trebalo izvesti suptilnije i prikrivenije i onda bi sve bilo u redu!
Wrong, Sladžo. Ne bi bilo u redu uopšte. Ja bar to nisam rekao. I da su izveli neki suptilni fazon rekavši tajnu šifru preko radija, ovo bi opet bilo nešto za gađenje. Međutim sama činjenica da je to bilo izvedeno ovako je samo utrljavanje soli u ranu*. Da je to izostalo, ovo bi bilo jednako loše, samo bi se razlikovale metode.
Ako vam nesto znaci od najiskrenijeg navijaca Ferrarija, ja nemam nikakav problem sa ovim. Kao sto nisam imao problem sa tim ni kad su to radili Sumaher i Masa, Sumaher i Barikelo, Sumaher i Irvajn, Hakinen i Kultard... niti bih imao, niti cu imati problem da to bilo ko radi, bilo kad. Ovo je timski sport...
Druže, your call. Neću ja tebe ubeđivati da ti pogrešno gledaš na ovo. Tebi ovo ne smeta, neka ti je alal. Većini ljudi, i meni, itekako smeta. Ima i nekih koji misle da je ovo izuzetno loše za sport, koji su mislili isto i kad je Barikelo propustio Šumahera u Austriji i kad je Irvajn svaki put kad se našao ispred Šumahera bežao sa staze na travu. Gledaj ti na ovo kako god hoćeš, ako ti percipiraš timski sport na ovakav način - samo napred. Ja nekako više volim da ga percipiram kao trkački sport, no možda sam samo ja lud. Sećam se i timskog sporta kad su se Sena i Prost krljali cele sezone u istim bolidima, i osećam se prilično slobodnim da kažem da više volim da gledam takvo trkanje nego ovo pičkasto "propusti ga, misli na tim, on ima više bodova od tebe, on je broj jedan u timu".
Pitao bih vas samo, kakve bi reakcije (vase i svih osalih) bile da nismo culi one razgovore preko radio-veze (kao sto smo mogli da ih ne cujemo, da je Carli, ili ko vec, odlucio da ih ne pusti u prenos) i da se ovo obilazenje desilo preko boksa ili u nekoj kao trkackoj situaciji?
Opet bih sumnjao na timska naređenja. Međutim, pošto bi to bila samo moja sumnja, ne bih ovako decidirano iznosio šta se desilo. Imao sam svoje sumnje, rekao bih koje su, i to je to, bio bih neozbiljan da tvrdim da je 100% nešto urađeno nečasno ako za to imam samo sumnje. Pošto je ovo odrađeno ovako da je i slepcu jasno šta se dešava, mogu sasvim otvoreno i mirne savesti da se najebem majke svima u Ferariju koji su doprineli ovakvoj odluci.* iako mislim da od istrage neće biti ništa, nešto mi je u međuvremenu palo na pamet. Ceo ovaj način na koji je Smedli javio Masi da propusti Alonza je toliko idiotski da sve više i više počinjem verujem da je Smedli prilično popizdeo na ovu odluku tima, pogotovo što dolazi tačno na godišnjicu Masinog udesa, i da je jednostavno hteo baš svima da stavi do znanja šta se desilo. "Good lad. Just stick with now. Sorry". Jok, sve više sam ubeđen da je ovo otvoreni fuck you celom timu jer je morao svom vozaču da javi da se pomeri. Štaviše, voleo bih da verujem u to, jer je ono drugo objašnjenje suludi idiotizam dostojan najvećeg prezira.
Link to comment
cim pitas, ocigledno da ne gledas trke.
Ne pratim, zato te i pitam. A u svakom slucaju je nebitno, jer ja nikom ne branim da ima svoje vidjenje kako se vodi tim i kako se postupa u ovakvim situacijama. Samo kazem da ne vidim nikakav problem da neko radi ovako kako radi Ferrari. Naprotiv, preporucio bih da svi ovo rade kad im to situacija dozvoljava, jer je bolje to nego da se prosipaju bodovi, bolidi, a potencijalno izazivaju nesrece kad bas i ne moraju. Ima i ovo svojih mana i problema, naravno, bice lose atmosfere u timu neko vreme, ali nadam se da ce uspeti da se izbalansiraju i da ce se smiriti. Masa ce sigurno imati prilike da pobedjuje mozda vec na sledecoj trci i siguran sam da ce uraditi sve sto je u njihovoj moci da mu to i omoguce (ukoliko Alonso ne bude u poziciji za osvajanje bodova u borbi za titulu, dok jos ima sansi).
koliko god da su trke timske, ljudi ih pamte individualno. koga jos interesuje koja kola je vozio nekad Andreti, Rozberg ili Prost? i pravo da ti kazem pomodarsko navijanje za Ferari mi je uvek bilo nerazumljivo, bas zbog njihove 'timske' voznje. nek organizuju svoju privatnu trku i uvek ce biti prvi.
Mene interesuje. A sigurno znam da nisam jedini. A daleko sam od pomodarskog navijanja za Ferrari. Navijam za njih od kad pratim, a pratim od vremena kad su bili u najvecoj buli verovatno u svojoj istoriji (pocetak devedesetih; pa prakticno skoro cele devedesete su bile takve). I navijacu uvek, u kakvoj god situaciji bili.
Link to comment
Wrong, Sladžo. Ne bi bilo u redu uopšte. Ja bar to nisam rekao. I da su izveli neki suptilni fazon rekavši tajnu šifru preko radija, ovo bi opet bilo nešto za gađenje. Međutim sama činjenica da je to bilo izvedeno ovako je samo utrljavanje soli u ranu*. Da je to izostalo, ovo bi bilo jednako loše, samo bi se razlikovale metode.
Ok nisi ti, ali mnogi govore. Prvi Babic u prenosu. A nije da se slicne situacije nisu desavale i ranije, ali je bilo suptilno pa nikom nista. A ovo je bilo ocigledno, pa je sad utrljavanje soli u ranu.
Druže, your call. Neću ja tebe ubeđivati da ti pogrešno gledaš na ovo. Tebi ovo ne smeta, neka ti je alal. Većini ljudi, i meni, itekako smeta. Ima i nekih koji misle da je ovo izuzetno loše za sport, koji su mislili isto i kad je Barikelo propustio Šumahera u Austriji i kad je Irvajn svaki put kad se našao ispred Šumahera bežao sa staze na travu. Gledaj ti na ovo kako god hoćeš, ako ti percipiraš timski sport na ovakav način - samo napred. Ja nekako više volim da ga percipiram kao trkački sport, no možda sam samo ja lud. Sećam se i timskog sporta kad su se Sena i Prost krljali cele sezone u istim bolidima, i osećam se prilično slobodnim da kažem da više volim da gledam takvo trkanje nego ovo pičkasto "propusti ga, misli na tim, on ima više bodova od tebe, on je broj jedan u timu".
Naravno, ne branim ni ja vama da vam se ovo gadi, vise sam iznenadjen vasim iznenadjenjem. A recimo, cast nekolicini izuzetaka medju kojima si i ti, nesto se slabo povracalo na Hamiltonovo (i ne samo njegovo) preticanje SC-a i odlazak u boks na onakav nacin.Sena i Prost su se borili za titulu, medjusobno, direktno. Masa i Alonso se medjusobno ne bore ni za sta. Moze se reci da su se oni ovde borili za konkretno ovaj grand prix, ali jbg, ima trenutno nesto sto je vaznije.
Opet bih sumnjao na timska naređenja. Međutim, pošto bi to bila samo moja sumnja, ne bih ovako decidirano iznosio šta se desilo. Imao sam svoje sumnje, rekao bih koje su, i to je to, bio bih neozbiljan da tvrdim da je 100% nešto urađeno nečasno ako za to imam samo sumnje. Pošto je ovo odrađeno ovako da je i slepcu jasno šta se dešava, mogu sasvim otvoreno i mirne savesti da se najebem majke svima u Ferariju koji su doprineli ovakvoj odluci.
Sto i jeste kljucno ovde. Traljavo su ovo izveli, tu se, rekoh, slazem. Da su malo zabasurili, ti (ili neko drugi) bi izneo svoju sumnju i to bi bilo to. Ovako ce nesto, u principu, nebitno da se razvlaci danima, jer je senzacija potrebna medijima pre svih (a i Berniju i F1, da se ne lazemo) i da se prica o sumraku sporta i propasti postenja, morala i ferpleja. A sledeca trka je vec za nedelju dana.
* iako mislim da od istrage neće biti ništa, nešto mi je u međuvremenu palo na pamet. Ceo ovaj način na koji je Smedli javio Masi da propusti Alonza je toliko idiotski da sve više i više počinjem verujem da je Smedli prilično popizdeo na ovu odluku tima, pogotovo što dolazi tačno na godišnjicu Masinog udesa, i da je jednostavno hteo baš svima da stavi do znanja šta se desilo. "Good lad. Just stick with now. Sorry". Jok, sve više sam ubeđen da je ovo otvoreni fuck you celom timu jer je morao svom vozaču da javi da se pomeri. Štaviše, voleo bih da verujem u to, jer je ono drugo objašnjenje suludi idiotizam dostojan najvećeg prezira.
Moguce je da si u pravu. Verovatno je plan i bio da se uradi suptilno, ali je Smedli popizdeo, a Masa ga sledio u tome. Zbog cega ce Smedli (i Masa zbog onakvog usporavanja i propustanja) dobiti packe od Montecemola i ekipe. I na tome ce se i zavrsiti.
Link to comment
Ok nisi ti, ali mnogi govore. Prvi Babic u prenosu. A nije da se slicne situacije nisu desavale i ranije, ali je bilo suptilno pa nikom nista. A ovo je bilo ocigledno, pa je sad utrljavanje soli u ranu.
Meni je to sasvim normalno. Ako ljudi imaju samo sumnje na nešto, niko ozbiljan neće da izađe i da krešti na sav glas "otvorena krađaaa" pa čak i da misli tako 100%. Jednostavno živ čovek koji ima mozga može ispod brade da mrsi na forumu "ma... opet su ih zamenili u bosku" koliko hoće, tome forumi i služe, ali kad neko ovako blatantno pokaže "Jebe nam se za pravila, alo, propuštaj ga", onda naravno da je to druga stvar, i naravno da treba urlati jače. Jer ovde nema neke dileme, nema izgovora i ne postoji "možda nisu...", jesu itekako i to na tako arogantan način da mi je lakše progutati da je sam Smedli ispizdeo i poslao poruku publici.
Naravno, ne branim ni ja vama da vam se ovo gadi, vise sam iznenadjen vasim iznenadjenjem. A recimo, cast nekolicini izuzetaka medju kojima si i ti, nesto se slabo povracalo na Hamiltonovo (i ne samo njegovo) preticanje SC-a i odlazak u boks na onakav nacin.
Jao nemoj... nemoj. Stvarno, nemoj. Nemoj. Nemoj ni u ludilu. Nisi ispao budala, nisi tvrdio da smo svi mi budale, nisi pravio izgovore za Ferari, lepo si do sada rekao "Ferari je uradio ovo, ali ja nemam problem s time". Okej. Ne slažem se s tvojim pogledom, ali svakako bolje nego da si krenuo u tiradu kako postoji anti-ferarijevska zavera i kako svi mi vidimo nešto što ne postoji. Na tome - lepo od tebe. Potvrdio si da si neko s kime je zahvalno diskutovati, makar se i ne slagali. Nemoj sad nipošto da povlačiš bilo kakvu paralelu sa takvim incidentom. Nemoj, znaš bolje od toga.S druge strane, ovo ti garantujem - ako ikad vidim Hamiltona da mu pod ovakvim okolnostima neko ovoliko beži sa staze čuvši naredbu s radija, reagovaću isto. Dobro, ne isto. Svakako ne isto, jer Ferari ovo temeljito bez ikakvog srama radi već 20 godina, dok je Meklaren sušta suprotnost. Ali reagovaću, budi uveren. Podseti me ako zaboravim.
Sena i Prost su se borili za titulu, medjusobno, direktno. Masa i Alonso se medjusobno ne bore ni za sta. Moze se reci da su se oni ovde borili za konkretno ovaj grand prix, ali jbg, ima trenutno nesto sto je vaznije.
Ne bore se ni za šta? Pa koji je đavo onda Ferari uradio nešto ovoliko ako se ne bore ni za šta? Vidi, i Prost i Sena su se od prve trke borili za nešto. Makar to bila trka za trkom. Svaka trka je vredna, svaka trka se pamti, svaka pobeda je pobeda. Ferari je danas opelješio Masu za vrlo zasluženu pobedu, a obzirom da ovo valjda treba da je trkaći sport, mogu da im serviram kafu™ i da ih nazovem prljavim pičketinama.
Link to comment
Jao nemoj... nemoj. Stvarno, nemoj. Nemoj. Nemoj ni u ludilu. Nisi ispao budala, nisi tvrdio da smo svi mi budale, nisi pravio izgovore za Ferari, lepo si do sada rekao "Ferari je uradio ovo, ali ja nemam problem s time". Okej. Ne slažem se s tvojim pogledom, ali svakako bolje nego da si krenuo u tiradu kako postoji anti-ferarijevska zavera i kako svi mi vidimo nešto što ne postoji. Na tome - lepo od tebe. Potvrdio si da si neko s kime je zahvalno diskutovati, makar se i ne slagali. Nemoj sad nipošto da povlačiš bilo kakvu paralelu sa takvim incidentom. Nemoj, znaš bolje od toga.S druge strane, ovo ti garantujem - ako ikad vidim Hamiltona da mu pod ovakvim okolnostima neko ovoliko beži sa staze čuvši naredbu s radija, reagovaću isto. Dobro, ne isto. Svakako ne isto, jer Ferari ovo temeljito bez ikakvog srama radi već 20 godina, dok je Meklaren sušta suprotnost. Ali reagovaću, budi uveren. Podseti me ako zaboravim.
Kakva crna tirada o zaveri protiv Ferrarija. Nit' mislim da postoji bilo kakva zavera, niti me tako nesto zanima. Navao sam to samo kao primer. Drugi timovi me ne intresuju i blago me zabole za njih. Hmm, Meklaren susta suprotnost? Nemoj sad ti, molim te! Jel' treba da podsecam na Stepnigejt™?
Ne bore se ni za šta? Pa koji je đavo onda Ferari uradio nešto ovoliko ako se ne bore ni za šta? Vidi, i Prost i Sena su se od prve trke borili za nešto. Makar to bila trka za trkom. Svaka trka je vredna, svaka trka se pamti, svaka pobeda je pobeda. Ferari je danas opelješio Masu za vrlo zasluženu pobedu, a obzirom da ovo valjda treba da je trkaći sport, mogu da im serviram kafu™ i da ih nazovem prljavim pičketinama.
Alonso se bori za titulu u konkurenciji vozaca. Masa se, u ovoj situaciji, bori da pomogne timu u skupljanju sto vise bodova za konstruktorski sampionat i da pomogne Alonsu u borbi za vozacku titulu, koliko je to u njegovoj moci. I to bi bilo to. Kao sto rekoh: da, postoji ta borba za svaki pojedinacan grand prix, za prestiz i sta ti ja znam sve ne, i sa te strane tim jeste ostetio Masu. Ali na vagi: Alonsu 25 bodova u borbi za vozacku titulu, ili Masi lepa ali, u ovom trenutku za vozacki sampionat nebitna pobeda, i moguci incident koji bi lako mogao da se zavrsi bez bodova za obojicu i tim, oni su odabrali ovo prvo i osvojili maksimalna 43 boda iz ove trke, uz nesto bolje sanse za jednog svog vozaca da ostane u trci za titulu. To bi uradili svi ostali. Ne bi ni trepnuli. I ne vidim u cemu bi pogresili.Masa i Alonso su se takodje borili za titulu i medjusobno, do skoro. Ali realno, vise ne. Tim je jednostavno morao da premeri sta im je sigurnije i sta se vise isplati. Bolje to nego da su prosuli bodove. Da je Masa i dalje u vrhu tabele, zajedno sa Alonsom (kao sto je slucaj u druga dva tima, Red Bullu i Meklarenu), ovakvog naredjenja ne bi bilo, niti bi ga neko od ove dvojice i poslusao da ga je i dobio, to vec rekoh.
Link to comment

Joj, svašta bih pisao, ali sam seljak, pa me mrzi. Dok me ne odmrzi: Marvin je potpuno u pravu, Sludge nije. To jest, pogledi na svet i trkanje su mi kompatibilni sa Marvinovim, a sa Slajinim nisu.Meklaren jeste sušta suprotnost ovakvom jajarenju, a i gomila drugih timova takođe. Pa cela frka u Red Bulu se podigla oko toga što uopšte postoji pretpostavka da postoji broj jedan i broj dva. Uporedi jednog Vebera koji se na očigled celog sveta svađa i proziva svoj tim ("nije loše za vozača broj dva?"), i Masu koji se sklanja. Jedino se Ferdžama prašta da uvek imaju jednog jakog i jednog brazilskog vodonošu. Pa, dokle? A Stepnigejt ne spominji, to je ionako zasrao Alonso; Ron Denis bio čist kao suza, pa on je i nazvao Mozlija da mu kaže da je Alonso nešto lupetao. Cela frka Hamilton-Alonso je nastala jer je Alonso kao svetski šampion očekivao povlašćeni (vozač broj 1) status, a Ron Denis to nije hteo da dozvoli. Vidiš ti kakva je to suprotnost u pogledu na trku?Pazi, i meni su timovi zapravo ti koji su mi dragi, vozači su promenljiva roba, iako i prema njima kao pojedincima čovek razvije neki stav i emociju. Ali ovo nije moje shvatanje timske igre, i takvog grbavljenja za team almighty, jer je ovo pre svega trkanje, a ne jajarenje za poene.Pa ne bih se sklonio sa mesta broj jedan na stazi nikad (znam, reći će mnogi: video bi tebe u toj situaciji, taj tim ti daje pare, žene, kokain; ali opet - da li se klinja Hamilton sklanjao Alonsu? Da li se Veber sklanja Fetelu? Pa skrljali su se jedan u drugog!). A da Alonso vozi negde drugde bio bi ga blam da uopšte pita koji je to kurac i što Masonu već nisu rekli da se sklanja.Eto, ipak sam naškrabao nešto, mada ne toliko lepo kao Marvin. Naravno da se i poeni broje, i da ponekad treba biti pametan, ali ne treba se izgubiti u matematici.

Edited by Buck Naked
Link to comment
Kakva crna tirada o zaveri protiv Ferrarija. Nit' mislim da postoji bilo kakva zavera, niti me tako nesto zanima. Navao sam to samo kao primer. Drugi timovi me ne intresuju i blago me zabole za njih.
Naravno. Ako išta, zato i kažem da je zahvalno pričati s tobom, drugi ferarijevci non stop o tome.
Hmm, Meklaren susta suprotnost? Nemoj sad ti, molim te! Jel' treba da podsecam na Stepnigejt™?
A izvini, druga stvar, i da, sušta suprotnost. Bilo je Stepnigejt malo davno, pa ne mogu sa 100% sigurnošću da kažem da sam ovako govorio i ranije, ali koliko se ja sećam, moja presuda je bila - uhvatili su ih u nečem ilegalnom, i zato im rebnuli kaznu. Nikad nisam tvrdio da ih nije trebalo kazniti, tvrdio sam svakako da je kazna izuzetno drakonska i da je verovatno doneta zbog trougla Žan Tod - Maks Mozli - Ron Denis, zbog tadašnjeg odnosa između Ferarija i FIA-e, i njihovog odnosa prema Meklarenu, i iza toga itekako stojim. Da je Meklaren radio nešto ilegalno, jeste. Da su trebali da ih kazne zbog toga, itekako. Da ja tvrdim da je Meklaren gomila anđela koja nikad ne prošeta s druge strane pravila, daleko bilo. Ono što govorim ovde je koncept™ o tome da Meklaren pušta svoje vozače da se trkaju, pa makar jedan od njih imao ogromnu prednost u šampionatu (sećaš se kad je Kultard čuknuo Hakinena i izbacio ga iz trke u Austriji, kada je Hakinen imao ohohoj više bodova i realno jedini imao šansu za titulu?). Dakle svi timovi će da iskoriste sve što mogu a sa čime misle da mogu da se izvuku. Vazda bilo, vazda biće. Ali neki timovi ne rade ovo. Toliko. Tebi puca kurac za takav sled stvari (mislim - tvoje pravo), meni i nagađam oko 90% drugih ljudi je od suštinske važnosti da kad gledaju trkanje, očekuju trkanje, ne propuštanje po stazi. Nek budu i Alonzo i Šumaher blago meni svetski prvaci iks puta, niko ne može da porekne da su govnari jer su deo toga što su osvojili, osvojili na takav način da je neko morao da im se miče s puta. Fuck that. Ako neko želi da bude šampion, ne treba da očekuje da mu saigrači dodeljuju pobede.
Link to comment
Pazi, i meni su timovi zapravo ti koji su mi dragi, vozači su promenljiva roba, iako i prema njima kao pojedincima čovek razvije neki stav i emociju. Ali ovo nije moje shvatanje timske igre, i takvog grbavljenja za team almighty, jer je ovo pre svega trkanje, a ne jajarenje za poene.Pa ne bih se sklonio sa mesta broj jedan na stazi nikad (znam, reći će mnogi: video bi tebe u toj situaciji, taj tim ti daje pare, žene, kokain; ali opet - da li se klinja Hamilton sklanjao Alonsu? Da li se Veber sklanja Fetelu? Pa skrljali su se jedan u drugog!). A da Alonso vozi negde drugde bio bi ga blam da uopšte pita koji je to kurac i što Masonu već nisu rekli da se sklanja.
Webber se nije sklonio Vettelu ali je Red Bull stavio novo krilo na Vettelov bolid i tako svima dao na znanje ko je njima prvi vozac. Meni je to jako slicno potezu koji je povukao Ferrari. I uopste se pravi prevelika drama u vezi toga. Ekipe trose milione i ekipe bi trebale da odlucuju sta ce da rade. I ako su u Ferrariju procenili da im se vise isplati pobeda Alonsa so be it. Formula 1 je odavno biznis.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...