Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

Alonso: "Osvojićemo tituli mojim konstantnim kukanjem"Ok, nekad ume da bude u pravu, ali lik je postao prava tetka! Garant su i ovi u boksu, kada ga neko iseče na stazi, kao oh fuck here we go again. I onda uključe radio i klimaju glavom dok ovaj izbacuje polusatne tirade o nepravdi.:wacko:
Pa naravno da nece da se preda. Ferari je trenutno drugi tim po brzini a u Red Bulu prave na svakoj trci po neki idiotluk tako da bi lako mogli da zabeleze par pobeda ukoliko i oni budu imali malo srece. Raikonen je takodje posle prve polovine prvenstva 2007. zaostajao 18 bodova za Hamiltonom, isto posle Britanije, isto je to bio kraj prve polovine sezone. I do kraja je govorio da se do poslednje trke nece predati i na kraju je osvojio. Alonso bi po sistemu bodovanja 2003-2009 sada zaostajao takodje 18 bodova za Hamiltonom, a zanimljivo je i da su i jedan i drugi na svom debiju u Ferariju zabelezili pobedu i onda naglo pali, da bi Raikonen 2007. na kraju sve ispravio, mozda tako bude i sa Alonsom, ko zna.
Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pu, pickamumaterina, dve hiljaditinke! :rant:Dobro, bar su se trgli iz kanala!

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Meni je potpuno neverovatno kolika gomila budala je u vrhu Ferarija. Da su smrdljive pičke koje ovo rade godinama se uvek znalo, pa čovek ne može ni da se začudi danas da ćud ne menjaju. Ali da su tolike budale koje mozga nemaju da učine nešto ovako mi ne ide u glavu. Ovako ili onako imali su 1-2. Ferari je sasvim očigledno već dve-tri trke dominantan bolid, sa svom sigurnošću da će se taj trend nastaviti. Imaju sasvim opravdanu i toliko puta dokazanu reputaciju da rade ovakve stvari, i šta se desi? Jebo te, imaju 1-2 na dlanu, razlika između prvog i drugog mesta je samo 7 bodova, ali ne, namerno će da po ko zna koji put poliju kofu govana po sebi samo da bi onaj arogantni smrad dao do znanja ko je tata u timu. I kako to izvedu? Ne jave Masi nešto šifrovano o kombinaciji "XD-76-1-alfa-tango-milivaniličilivili", nego mu onako ladno jave preko otvorenog radija "Ej, Alonzo je brži od tebe, razumeš? Razumeš?" i potom mu se Smedli izvinjava. Pa jebo te, treba da im oduzmu sve poene od danas zbog kršenja pravila, a da ih zabrane još sa jedne trke samo zbog ovog bezobrazluka da mu ovako otvoreno govore da se pomeri s puta. I sve to za šta? Za 7 bodova i za manijakalni ego onog smrada što je nakon trke imao obraza da upita "Šta se desilo sa Masinim bolidom pa je usporio". Čitam PlanetF1, da se svi pokenjavaju po Ferariju i Alonzu mi je sasvim prirodno, nisu mi sasvim jasni samo oni koji govore "u celom timu Ferarija najviše mi je žao Mase", a takvih je dosta. Šta bre ima da mi ga bude žao? Jel možda razmislio za sekund da se uopšte ne pomeri? Šta bi se desilo? Je l bi možda Rob Smedli izleteo na stazu i sačekao ga u krivini da ga svojeručno izbaci sa krivine dok Alonzo ne prođe? Ko ga jebe kad je bio i ostao samo timska kučka, prvo Šumaheru i sad ovoj gnjidi. Nek ga duva bre, bilo mi ga žao prošle sezone i hteo sam da se što pre oporavi i vrati trkama, sad se osećam glupo zbog toga. Nek ide nazad u Brazil sa Barikelom i nek se trkaju sa lokalnim klincima na bajsevima.A Alonzu želim lep šestostruki prelom obe noge.

Link to comment

Evo, sudije su ih pozvale na razgovor™, nadam se da cete svi biti srecni kada vam svu povracku koji ste istresli ovde vrate u vase jako uznemirene stomake. Ne mogu da verujem da vi (a i svi ostali sirom sveta, koji sad kukumavce zbog ovoga) stvarno imate toliko problema sa ovim. Pri tome se svi uglavnom ogradjuju time da je kao ovo trebalo izvesti suptilnije i prikrivenije i onda bi sve bilo u redu!Ako vam nesto znaci od najiskrenijeg navijaca Ferrarija, ja nemam nikakav problem sa ovim. Kao sto nisam imao problem sa tim ni kad su to radili Sumaher i Masa, Sumaher i Barikelo, Sumaher i Irvajn, Hakinen i Kultard... niti bih imao, niti cu imati problem da to bilo ko radi, bilo kad. Ovo je timski sport i kao sto vozaci imaju pravo da se ljute na nekog mehanicara koji je zabrljao srafljenje tockova u pit-stopu ili na sefa tima sto je nos sa njegovog prebacio na kolegin bolid, tako i sefovi timova, inzenjeri i mehanicari imaju pravo da se ljute na vozace kad se (kao Fetel i Veber pre mesec dana) medjusobno skrljaju i upropaste 1-2 situaciju. Pri tome, Veber i Fetel se obojica direktno bore za titulu, dok je u ovom slucaju u trci za tilulu jedino Alonso i svaki bod mu je vazan (kao i celom timu, narocito posle dve katastrofalne trke, tacnije dva katastrofalna rezultata na trkama na kojima su, po performansama, bili vrlo konkurentni, a za sta nisu bili bas sasvim sami krivi). A ako mislite da su, u ovakvoj situaciji kakvoj je Ferrari, trebali da ih puste da se pickaraju na stazi i da od dobijene trke, 1-2 pozicije, naprave gomilu otpada i gvozdjurije jedan od drugog (kao sto je malo falilo da se desi u prvoj polovini trke, da sam ja jedva sedeo na stolici pizdeci u ekran), onda bi bar bilo fer da to isto pozelite i timovima/vozacima za koje navijate.Sto se tice Mase, ok, lepo bi bilo da je pobedio nakon one nesrece prosle godine, ali jbg, trenutak je takav. Kad se 2008. godine on borio za titulu, a Raikonen bio u kanalu, Kimi je radio za njega u poslednjim trkama. To sto je Masa u svojoj karijeri bio vise puta u poziciji da radi za drugog, a ne samo za sebe, je sticaj okolnosti, ali i njegova obaveza kao clana tima. A koliki god da je Alonso egomanijak, siguran sam da bi on za Masu radio ovo isto, da su situacije obrnute, kao sto ce i raditi ako u takvu poziciju dodje sledece sezone, hteo on to ili ne, svidelo se to njemu ili ne. Ovo je timski sport velikim delom i toga su oni svesni/moraju biti svesni. Takodje sam siguran da timu ne bi ni palo napamet da izdaje naredjenja bilo kome od njih dvojice da su obojica u borbi za titulu, niti bi Masi/Alonsu palo napamet da poslusa naredjenje iz boksa i kad bi ga dobio u takvoj situaciji. Sto je jedino logicno i normalno.Pitao bih vas samo, kakve bi reakcije (vase i svih osalih) bile da nismo culi one razgovore preko radio-veze (kao sto smo mogli da ih ne cujemo, da je Carli, ili ko vec, odlucio da ih ne pusti u prenos) i da se ovo obilazenje desilo preko boksa ili u nekoj kao trkackoj situaciji?

Link to comment

Najgadnije je Alonsovo foliranje: "Sta se desilo sa Masinim bolidom? Da nije menjac?"A kad je bezuspesno pokusavao da ga obidje komentarisao je: "Ovo je smesno!"

Link to comment
Ovo je timski sport
pozdravili te Rosi i Lorenco iz Yamahe, kao i vecina spanskih ljubitelja Alonsa i formule 1 (po njihovim komentarima ne vidim da su bas srecni nakon ovakvih pobeda)
Link to comment
Hvala, pozdravaljam i ja njih. Uz neizbeznu konstataciju: da, ovo jeste timski sport!
prenetju pozdrav.ja ti upravo navedoh primer Yamahe i njihovih pilota. timski sport takodje.
Link to comment
ja ti upravo navedoh primer Yamahe i njihovih pilota. timski sport takodje.
Ok, pa?Da dodam jos samo nesto: slazem se da je Ferrari ovo glupo izveo, tj. trebali su to da odrade upravo onako kako im svi govore i kako bi drugi to radili. Prikriveno. Cisto da ih sudije ne bi razvlacile po sastancima i mediji ispirali usta njima. Edited by Sludge Factory
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...