Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne zelim da umanjujem kretenizam koji je Ferrari izveo sa odlascima u boks i gubljenjem silnih pozicija zbog gluposti, ali ova kazna Hamiltonu je smesna. Car je zajebao sve ostale vozace, izuzev Vettela koji je bio ispred njega, i prosao ko u cezama.

Link to comment

Od Kobajašijevog preticanja Alonsa u Ferariju u poslednjem krugu u Španiji možda bi prajslesije bilo samo preticanje Šumahera u Nemačkoj.

Edited by cika tale
Link to comment
Prestigao je SC i ostavio ostale iza. Sprdnja od kazne.Definitivno neću gledati F1 neko vreme.
Hm, vrlo je bilo vidljivo da je Hamilton samo na 2-3 sekunde pustio nogu s gasa kada je video SC na izlasku iz pit lejna, i da je onda ponovo ubrzao i pokušao da obiđe Safety Car dok ovaj nije prešao zvaničnu belu liniju. Hamilton jeste obišao SC, ali to bi bilo potpuno validno da je samo bio metar staze dalje, tojest da je prvi prešao belu liniju. S obzirom da je SC prvi prešao tu liniju i da je razlika bila tolicka da se golim okom nije ni mogla videti, vrlo mi je teško da poverujem da je Hamilton namerno obilazio SC znajući da krši pravilo, a kamoli da je u isto vreme usporavao Alonza iza SC-a. Prosto nemoguće.
Link to comment
Hm, vrlo je bilo vidljivo da je Hamilton samo na 2-3 sekunde pustio nogu s gasa kada je video SC na izlasku iz pit lejna, i da je onda ponovo ubrzao i pokušao da obiđe Safety Car dok ovaj nije prešao zvaničnu belu liniju. Hamilton jeste obišao SC, ali to bi bilo potpuno validno da je samo bio metar staze dalje, tojest da je prvi prešao belu liniju. S obzirom da je SC prvi prešao tu liniju i da je razlika bila tolicka da se golim okom nije ni mogla videti, vrlo mi je teško da poverujem da je Hamilton namerno obilazio SC znajući da krši pravilo, a kamoli da je u isto vreme usporavao Alonza iza SC-a. Prosto nemoguće.
Teško je reći da je Hamilton uradio namerno znajući da krši pravilo, obzirom da se sve dogodilo vrlo brzo. Pre sam sklon da mislim da je reagovao instinktivno, jer je imao trkački osećaj da će Alonso ostati zaglavljen iza SC, te da će sebi tako obezbediti prednost.Poenta priče je da je on nedozvoljenom radnjom direktno uticao na plasman Alonsa i Masse iza njega (ali i na svoj plasman, obzirom da bi ga Alonso sigurno obišao u boksu, pošto je menjao prednje krilo). Koji god da su njegovi motivi za to što je uradio (ja imam neko mišljenje o njima, ali to sad nije bitno), suština je u tome da je kazna koja mu je odrađena prava sprdnja, obzirom da je za takav postupak praktično nagrađen. Edited by Ivo Petović
Link to comment
Teško je reći da je Hamilton uradio namerno znajući da krši pravilo, obzirom da se sve dogodilo vrlo brzo. Pre sam sklon da mislim da je reagovao instinktivno, jer je imao trkački osećaj da će Alonso ostati zaglavljen iza SC, te da će sebi tako obezbediti prednost.Poenta priče je da je on nedozvoljenom radnjom direktno uticao na plasman Alonsa i Masse iza njega (ali i na svoj plasman, obzirom da bi ga Alonso sigurno obišao u boksu, pošto je menjao prednje krilo). Koji god da su njegovi motivi za to što je uradio (ja imam neko mišljenje o njima, ali to sad nije bitno), suština je u tome da je kazna koja mu je odrađena prava sprdnja, obzirom da je za takav postupak praktično nagrađen.
OK, to stoji, i zvuči mnogo razumnije od onog što sam zaključio iz tvog prvog posta. U spletu okolnosti koji se razvio tokom situacije, da, kazna je bila potpuno neefektivna. Doduše, za ovakve incidente su propisane određene kazne, a drive-through je klasična kazna za toku trke. Osim nje bi eventualno na kraju trke mogli dodati Hamiltonu 20 sekundi, što opet ne bi činilo ikakvu razliku. A stjuardi, kakvi god da su, ne mogu izmišljati kazne u mimohodu i odlučivati "Aha, ako ga kaznimo sa drive-through to nije dovoljno jer on sada ima 25s prednosti, hajde da ga kaznimo nečim jačim", to bi bilo suludo.Ono gde se možda može nešto zameriti u ovom slučaju je vreme koje je stjuardima trebalo da se odluka donese. Istraga je bila otvorena po onome što je Alonzo rekao svom "timu" u radio-komunikaciji, što je bila otvorena poruka Čarli Vajtingu. A do tog razgovora je došlo valjda nekih 5-6 krugova nakon što je SC ušao u pit, stjuardima je trebalo nekih 10-15 minuta da prostudiraju ceo incident i da donesu odluku. Od donošenja odluke, Hamilton ima 3 kruga fore da odradi kaznu. Dakle, ovo grdno vreme je direktno doprinelo tome da Hamilton stekne dovoljnu prednost da se samo provoza kroz pit lejn, ali mislim da nije za očekivati da se odluka donese brže u ovakvom slučaju, gde je prekršaj bio za dlaku.
Link to comment
Ono gde se možda može nešto zameriti u ovom slučaju je vreme koje je stjuardima trebalo da se odluka donese. Istraga je bila otvorena po onome što je Alonzo rekao svom "timu" u radio-komunikaciji, što je bila otvorena poruka Čarli Vajtingu. A do tog razgovora je došlo valjda nekih 5-6 krugova nakon što je SC ušao u pit, stjuardima je trebalo nekih 10-15 minuta da prostudiraju ceo incident i da donesu odluku. Od donošenja odluke, Hamilton ima 3 kruga fore da odradi kaznu. Dakle, ovo grdno vreme je direktno doprinelo tome da Hamilton stekne dovoljnu prednost da se samo provoza kroz pit lejn, ali mislim da nije za očekivati da se odluka donese brže u ovakvom slučaju, gde je prekršaj bio za dlaku.
Slažem se, odluka je bila nepravovremena. Stvarno nisam čitao pravila koja tretiraju ovu oblast, ali ako pravila kažu da za ovo sledi drive-through kazna, onda su ista potpuno smešna.Ubr, imam utisak da Alonsa i previše pogađaju ove stvari oko Hamiltona. Čovek je juče potpuno prestao da vozi nakon tog incidenta. Ne liči to na njega.Interesantno je da je Hamilton istu "grešku" napravio i 2006. na GP2 trci u Imoli i tad je diskvalifikovan iz trke. Toliko o F1. Edited by Ivo Petović
Link to comment
  • 2 weeks later...

1. S. Vettel2. M. Webber3. F. Alonso4. L. Hamilton5. N. Rosberg 6. R. Kubica7. F. Massa8. R. Barrichello9. P. De La Rosa10. M. Schumacher

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...