Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

Mozda ovo da bolji ugao sagledavanja situacije, malo pozvanijih ljudi:
Hm, ja bih od svih pozvanijih ljudi upravo najmanje obratio pažnju na to šta kažu ljudi iz Red Bulla. Ako već treba gledati šta kažu stručnjaci, bolje je koncentrisati se na Martina Brandla, Dejvida Kultarda i Edi Džordana.
Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ni slučajno, tu se baš slažemo.Ono gde se ne slažemo je sledeće - Vetel je napravio potez, uhvatio slipstream i to mu je dozvolilo da uđe Veberu sa leve strane, ali nije ga potpuno prošao, i nije završio potez - Veber je imao bolju liniju za krivinu, i u tim slučajevima se ne očekuje da vozač u Veberovoj poziciji odustane - vidimo sto puta tokom trke da jedan bolid pretiče drugog, ali ako ne može da održi krivinu - odustane. U toj situaciji, može ili Veber da ode desno i da ga pusti, ili može Vetel da odustane, prikoči i da čeka sledeću priliku. Do sada je sve 50%-50%. Ono što ne može je da u takvoj situaciji i pri takvoj brzini pokuša, šta, da ga izgura sa staze? Dečko, čovek je tu, voleo ti to ili ne i ima bolju liniju, time što motaš volan u desno on neće nestati. I Vetel i Veber su imali pravo da se bore za poziciju i da ne popuštaju. Ali Vetel je onaj koji je udario u Vebera, a nije morao. Ako se Vetel kockao misleći da će ga Veber propustiti onda je glup ili arogantan. Pičili su ka krivini, Vetel nije mogao desno, a pokušao je.Meni ovo ni najmanje nije ličilo na Šumaherov MO. Šumaher je izguravao ljude sa čitave staze, a govorimo o situaciji gde je Veber onaj koji je udaren, kamoli da je nekoga izgurao. Ono što je Veber danas uradio je da je držao bolju liniju i nije hteo da prikoči. Neki to jednostavno nazivaju "branjenje pozicije".To da, ali dao sam primer o kočenju kasnije jer se to, kao što rekoh gore, dešava toliko puta tokom trke. Neko odabere da zakoči 50 metara kasnije, i izgura on time nos bolida ispred, ali zna da nikad neće moći da održi krivinu (a i ako je održi, izleteće široko i izgubiti poziciju), i verovatno zato brzo odustanu od toga. Zašto? Zato što bolid ispred ima bolju liniju za krivinu. Ovo danas nije bio takav primer, Vetel ga jeste uhvatio na izlazu iz krivine i priljubio se. Ali molim lepo, nije to odradio dovoljno brzo do kraja. Bio ispred ili ne, približavali su se krivini, i Veber je imao bolju liniju, ne optimalnu ali bolju. Zato mislim da je bilo smislenije da koči Vetel. A ako se Veber namerno postavio tako jer je znao da je to dobra pozicija da odbrani mesto - fair game to him. Dobar potez.Inače, ako FIA da bilo kome ikakvu kaznu, to će biti njihov najveći idiotizam u prošlih nekoliko godina, a konkurencija u toj disciplini je povelika.
U pravu si oko cega se ne slazemo: mislim da ga je Vettel prosao dovoljno da bi imao prednost za ulazak u krivinu, samo je mozda pogresio sto je prerano i neoprezno napravio manevar udesno. A tvoji argumeti stoje ako uzmemo da nije potpuno prosao. Sta je sad tacno od ta dva, to ne znam. :DNece FIA ni razmatrati ovo, niko to ne pominje. Jer i nema potrebe. Edited by Sludge Factory
Link to comment
Nece FIA ni razmatrati ovo, niko to ne pominje. Jer i nema potrebe.
Ma to sam više ubacio kao potporu onom što si rekao :D trkački incident potpuno, 50-50 je sve do samog udaranja, a to ostaje samo nama da forumašimo do sledeće trke. U samom Red Bullu će biti timskih govora, poliranja situacije i spinovanja za javnost, a ako ima nešto u glasinama (teorije zavere) da je Veber na izlazu iz tima i da im je glavno dete Vetel, tek onda ovo može da preraste u nešto ozbiljnije. Inače, za 3 nedelje se neće ni pominjati. I Kultard je gurao Hakinena sa staze, pa su opet bili dobri partneri.
Link to comment
Ček, ne razumem. Prvo kažeš "niko nije rekao da je trebao da ga pusti", a potom da "baca Šumaherovske fore umesto da pametno odigra" (ergo - da mu se skloni?). Zanimljivo što si pomenuo Šumahera, jer meni Vetelov potez "ja sad prolazim, i neću da kočim, a ti se jebi - ili prolazim ili ispadamo" upravo smrdi na Šumaherovu poznatu cela staza je moja aroganciju.Ovo i jeste trkački incident. Ni manje ni više. Ali pošto Vetel nije obišao Vebera dotle da se ceo pokret smatrao "završenim" i to ni blizu, njegova odgovornost je ista koliko i Veberova. Dakle, možda je Veber trebao da se pomeri, ali meni se čini mnogo logičnije reći "možda je Vetel trebao da zakoči, odustane tog kruga i čeka sledeću priliku". Iz tog ugla imam mnogo više simpatija za Vebera koji brani prvu poziciju. Jer svaka budala može da izgura nos bolida ispred tako što će da koči kasnije, ali ako nema liniju da zadrži bolid za sledeću krivinu, onda neka prikoči i čeka sledeću priliku. Veber nije uradio ništa osim što se nije pomerio. Vetel em nije kočio, em je blago išao na desno, gde nije bilo mesta.
Ranije sam napisao da je bilo ko drugi na Fetelovom mestu, krivica bi bila ili njegova, ili ničija. To znači da je Veber u jednom momentu video da ovaj kreće udesno i mogao je da a) pusti Fetela i izgubi poziciju, pa je kasnije možda povrati, možda ne, ili da 2) uradi to što je uradio i kumuje sigurnom incidentu i gubitku 28 bodova. Znači sa trkačke strane, Fetel je izazvao incident, Veber ništa nije uradio da ga spreči u tome - stoga krivica se deli. Sa klupske strane, krivim Vebera. Fetel je prvi povukao potez, krenuvši u napad i klupski kolega, po nekom mom shvatanju, ne sme u tom trenutku da misli na svoju poziciju, ako to znači skoro siguran gubitak obe pozicije. A onda se kasnije na sastanku stvari reše i urede tako da se više ne ponove. Veber je iskusan, znao je da ostajanje u liniji znači siguran incident i napravio je grešku. Iz perspektive dobrobiti tima.Doduše, na autosportovom forumu misle drugačije <_<post-1144-12752519257139.jpgA što se MSC-a tiče, upravo ono što je ducca napisao, lično mi je Veberov potez šumaherovskiji (Fetelov je više ajrtonovski, uz svu odbojnost prema obojici uzora :))
Link to comment
And here we go!Kome je receno da stedi gorivo a kome nije, ko je lud a ko nije, ko kome podmece nogu... Mada je ovo sto Marvin pomenu oko forsiranja jednog u odnosu na drugog ocigledno malo vise od patke™ (novinarske).
Link to comment

KanadaPetak1. slobodni trening 16:00 - 17:302. slobodni trening 20:00 - 21:30Subota3. slobodni trening 16:00 - 17:00Kvalifikacije 19:00NedeljaTrka 18:00

Link to comment
Webber hit by gearbox grid penaltyMark Webber (AUS) Red Bull Racing RB6 Formula One World Championship, Rd 8, Canadian Grand Prix, Qualifying Day, Montreal, Canada, Saturday, 12 June 2010 Mark Webber (AUS) Red Bull Racing. Formula One World Championship, Rd 8, Canadian Grand Prix, Practice Day, Montreal, Canada, Friday, 11 June 2010Mark Webber will drop five places on the grid for this afternoon’s Canadian Grand Prix due to a gearbox change on his Red Bull car. Webber, who had qualified second alongside polesitter Lewis Hamilton, will now start seventh.Red Bull opted to change the RB6’s box as a precautionary measure. It means that Webber’s team mate Sebastian Vettel, originally third on the grid, now joins Hamilton’s McLaren on the front row.The others to benefit from Webber’s misfortune are Ferrari’s Fernando Alonso, McLaren’s Jenson Button, Force India’s Vitantonio Liuzzi and Ferrari’s Felipe Massa, moving up to third, fourth, fifth and sixth respectively.
Link to comment

Kako volim ovu stazu! Uvek mi je bila najdraza za voznju u igricama! :DIspravka: obozavam je!

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...