Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

:Hail: Kobajašiju ja obilaženje Buttona i uopšte nastup na sve 3 trke ove sezone. Čini mi se da bi on mogao biti taj vozač koga Japanci čekaju decenijama (ok, malo preterujem ali ko zna...)I svaka čast Vettelu. Da nije bilo par grešaka tokom sezone, pogotovu u prvoj trci, što je posledica neiskustva kao i malo više podrške tima u odnosu na Vebera recimo u drugoj polovini sezone i imao bi titulu u džepu. Sve u svemu ostavio je jači utisak nego Button što se mene tiče i krivo mi je što nije uzeo naslov. Videćemo, baš me zanima koliko mogu i Brown i Red Bull sledeće godine.
Link to comment

Ok, to bi bilo to za ovu godinu. Solidno zanimljiva sezona, mada je ovo bila 1 od onih prelaznih sezona (nesto nalik na onu 2006. godine): dosta novih pravila, relativno radikalnih u odnosu na dosadasnja (naravno, mislim pre svega na aerodinamiku bolida), zatim ima kers-nema kers, onda brojnim vozacima je ovo bila poslednja sezona u timovima, znali su unapred da sledece godine idu, BMW napusta takmicenje (mozda i Toyota), sledece godine ulaze tri nova tima (mozda i Sauber), itd. To blago ni-na-nebu-ni-na-zemlji stanje je unelo odredjenu pometnju, ali od sledece sezone ipak krece ta neka™ 1 stabilizacija situacije. Kers nece biti koriscen, nema vise dolivanja goriva u toku trke (dakle na startu cemo imati lenje mrcine :D ), 26 (a mozda i 28) bolida na stazi, vozaci kolko-tolko situirani, itd. Jedva cekam i nadam se uzbudljivoj sezoni. :)Sto se ovih mojih™ tice: Kimiju hvala, upisao je i sebe i Ferrari (ponovo) u istorijske knjige, zelim mu sve najbolje u nastavku karijere i zivotu uopste! Ekipa je, nadam se, vec debelo zagazila u rad i pripreme za sledecu sezonu, nema odmora dok traje obnova™, pa se vidimo sledece godine!344px-Ferrari-Logo.jpg:heart:

Link to comment

Ako cemo pravo, Ferrari se najvise poigravao upravo u bridzstonkama, a ne u gudjirkama™, mada se ona zuta boja slova lepo uklapala.LM, interesantan dogadjaj. Da vidimo ko uskace!E da: Barrichello i zvanicno u Williams. Ono sto je meni ovde bitnije je to sto ce, uz njega, voziti Nico Hulkenberg. Pricaju se o njemu velike price, pa da vidimo dal' su i koliko tacne.

Edited by Sludge Factory
Link to comment
Ako cemo pravo, Ferrari se najvise poigravao upravo u bridzstonkama, a ne u gudjirkama™, mada se ona zuta boja slova lepo uklapala.
nikad nisam bio fan tih japanaca. meni nekako good year i ferrari idu jedno sa drugim kao nutella i plazma u palacinki. :)
Link to comment

Toyota odustala od takmicenja! Nista ipak od Kobayashija, bad luck.slika203.jpgOvo kapiram otvara vrata ex BMW-u jer su bili prva izmena i cekali da neko odustane eventualno...

Edited by ducca
Link to comment

Valjda bi tako trebalo da bude. Evo 1 osvrta na Saubera i njegov tim. Licno bih voleo da tako bude (taj tim mi je bio 1 od drazih). Sto se tice Kobajasija, ako vise niko ne odustane od ucesca (narocito se odnosi na ova tri nova tima koji treba da se prikljuce), mozda ce se i naci mesta za njega. Mislim, sigurno ce se neko zainteresovati za njega, pa sad dokle dogura.

Link to comment

He, na kraju ce se desiti kao u WRC-u, od ne znam koliko fabrickih timova (Subaru, Toyota, Micubisi, Ford, Pezo, Citroen) na kraju ce se svesti na dva (u slucaju WRC-a Ford i Citroen), a ostalo ce biti privatni (tj. nezavisni) timovi.

Link to comment

Ma, neka se povlače ta velika fabrička govna. Nikad mi oni nisu mirisali. Ako oni u svojim budžetima ne mogu da nađu para za ovo, a mali timovi sa prezimenom u imenu mogu, neka ga blajvaju. Eto reko sam. Inače, i ja sam negde pročitao da je sporazumni raskid između Meklarena i Mercedesa iniciran na Meklarenov zahtev. Možda će preuzeti BMW motoraše (iz F1 tima), i praviti svoj motor u Vokingu. Meni to carski.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Buttonu otvorena vrata za odlazakENGLESKI mediji pišu da je sve vjerojatniji odlazak aktualnoga svjetskog prvaka u Formuli 1, Britanca Jensona Buttona, iz BrawnGP-a.Uz izostanak dogovora u pregovorima Buttona s Rossom Brownom, u kojima je pilot tražio značajno povećanje plaće, mogućnost prvakova napuštanja pobjedničke momčadi u minuloj sezoni multiplicira sve izglednije Mercedesovo preuzimanje BrawnGP-a.Britanski vlasnik momčadi navodno će njemačkom gigantu auto-industrije prodati 75 posto dionica.Nijemci bi na čelu svoje momčadi tako komponirali njemački tandem: već dovedenom Nici Rosbergu pridodali bi Nicka Heidfelda.S druge strane, stvorili bi se preduvjeti za sveengleski tim u McLarenu koji bi činili dvojica posljednjih svjetskih prvaka, Lewis Hamilton i Jenson Button.Martin Whitmarsh, direktor momčadi McLarena, ugostio je prošlog tjedna Buttona u sjedištu momčadi u Wokingu, te rekao da je spreman platiti mu onoliko koliko traži od Brawna.Index
Smaraju vise sa sveengleskim i svenemackimekipama, pa jos ce pretvoriti ovaj sport u nekakav duel nacija. Def. je F1 krenuo u veoma pogresnom pravcu. Pa fuckin McLaren garantovano ima vise fanova van Engleske nego u njoj, ovo sa 2 Engleza je stvarno sviranje kurcu... Edited by ducca
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...