Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

edit: Ovo vec sasvim izvesno znaci i prvu pobedu u karijeri, retroaktivno, za Nika Rozberga koji je trku u Singapuru zavrsio na 2. mestu iza Nanda. Lepa uvertira pred jos mnogo pobeda u Srebrnoj streli.
čekaj, hoće li se i zvanično revidirati prošlosezonska tabela sa sve skidanjem poena alonsu i dodavanjem ostalima? ...ili je to samo "moralna pobeda" rozberga?
Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Briatore, ljiga bio ljiga i ostao. Some things never change...edit: Ovo vec sasvim izvesno znaci i prvu pobedu u karijeri, retroaktivno, za Nika Rozberga koji je trku u Singapuru zavrsio na 2. mestu iza Nanda. Lepa uvertira pred jos mnogo pobeda u Srebrnoj streli.
Hoces da kazes da dolazi u McLaren :wub:, to bi bilo odlicno....
Link to comment
Hoces da kazes da dolazi u McLaren :wub:, to bi bilo odlicno....
Ne dolazi u McLaren...nego je Mercedes kupio Brawn GP i od sledece sezone ce voziti pod imenom Mercedes i sa njihovim motorima...prvi vozac ce biti Niko Rozberg...Go Nico :)edit: kako su ovi iz Renoa glupi...kad su vec znali da bi Nelsinjo mogao da im napravi probleme nisu bas morali da ga otpustaju...ocekujem veliku kaznu za Reno a nadam se da ce Nelsinjo da pronadje neki angazman za sledecu sezonu... Edited by Behemoth
Link to comment

Koliko sam video, sve vise se prica po F1 magazinima da je McLaren opasno zagrizao za Niku i da se ni on ne bi bunio, a u prilog tome govori i vrlo verovatna saradnja Williamsa i Mercedesa od sledece sezone. Videcemo...Ne znam samo kakva bese situacija sa Lewisom i Massom u Singapuru, da li ce to nesto da promeni u generalnom poretku. Naravno ovo je sve na nivou spekulacije, nista nije zvanicno potvrdjeno, ali gde ima dima...

Edited by ducca
Link to comment

Meni je tu malo ljigav i Pike junior. Kada su ga otpustili, žalio se da nikada nije dobio pravu šansu, jer je vozio uz Alonsa. Međutim, ja mislim da jeste bilo šansi gde se mogao pokazati, i nije. Čak mislim i da su ga predugo držali. I sada mi je malo ljigavo polivati po timu, iako je Briatore ljiga kakve nema. Čekaj, Pike Juniore, kako to da ti tada nije smetalo, a zasmetalo ti je godinu dana posle, kada si nogiran. Lepo je to otići iz firme pucajući, ali tek sada ga nijedna druga firma neće primiti.

Ne dolazi u McLaren...nego je Mercedes kupio Brawn GP i od sledece sezone ce voziti pod imenom Mercedes i sa njihovim motorima...prvi vozac ce biti Niko Rozberg...
Ćek, je l' to završeno? I da li je onaj kreten Heikki definitivno odlazi iz srebrnjaka? A i jebo Nika, nek ide u Brawn, meni bi najbolje bilo da se Kimi vrati, a nije da nije bilo tračeva na temu. Tada mislim da bih, ako skinu vize, pola trkačkih vikenada proveo van doma svoga.
Link to comment

Ja prvi put cujem da je Mercedes kupio Brawn. Odakle to? Zasto bi Mercedes KUPOVAO jos jedan tim i zasto bi ga Ros prodavao posle 6 meseci? To je neka permutacija. Da, Brawn GP ima Mercedesove motore, da Niko jeste na uzem spisku kandidata za Brawnov kokpit, ali Mercedesov tim je McLaren i ako dovode Nika oni onda nemam dilemu gde ce da ga ubace...

Edited by ducca
Link to comment
Ja prvi put cujem da je Mercedes kupio Brawn. Odakle to? Zasto bi Mercedes KUPOVAO jos jedan tim i zasto bi ga Ros prodavao posle 6 meseci? To je neka permutacija. Da, Brawn GP ima Mercedesove motore, da Niko jeste na uzem spisku kandidata za Brawnov kokpit, ali Mercedesov tim je McLaren i ako dovode Nika oni onda nemam dilemu gde ce da ga ubace...
Do 2012 je McLaren zvanican partner Mercedesa i to je tim koji predstavlja Mercedes u f1, a od te godine bi to trebao da bude Brawn. Saradnja sa McLarenom bi trebala da se nastavi i posle toga, ali u drugacijem obliku. Naravno sve navedeno vazi ako je tacno da ce Brawn kroz period od tri godine prodati 75% vlasnistva Mercedesu ili je to mozda vec uradjeno (no nije bas ozvaniceno, alis se suska).
Link to comment

Poenta je u udelima. Mercedes, odnosno Daimler je već vlasnik 40% tima Meklaren! Ron Denis je vlasnik 15% a ostatak imaju neki talibani (Mansour Ojjeh/TAG i Mumtalakat iz Bahreina). Priča o Brawn je valjda ista takva, da će Daimler-Benz da kupi jedan deo tima Brawn GP, da bi ovaj postao održiviji, a i oni zaradili neku kintu na popularnosti i budućim pobedama dotičnih.Ali i ja mislim da je preterano reći da će se Brawn transformisati u fabrički tim kao što je Ferrari, samo što će biti Mercedes.

Edited by Buck Naked
Link to comment
Ali i ja mislim da je preterano reći da će se Brawn transformisati u fabrički tim kao što je Ferrari, samo što će biti Mercedes.
Ja to procitah negde...ali evo sad trazim i ne mogu da nadjem...moguce je da sam pogresno ja razumeo...ako ne nadjem tu vest dugujem vam svima izvinjenje na dezinformacijama...edit: da...u pravu je Buck...u pitanju su deonice...i naravno kao najveci vlasnik i u McLarenu i u Brawn Mercedes ce traziti da Rozberg bude vozac jednog od njih...link Edited by Behemoth
Link to comment

A dok ti tražiš (ma kul je sve, bila je vest da su pitali Meklaren šta oni misle o tome da će Mercedes da kupuje udeo u Brawn, i ovi rekli da je to sve kul), evo odličan Jergovićev tekst o tome kakva je ljiga Flavio Briatore.E da, sad sam pročitao da je Lotus iz mrtvih pokrenula neka malezijska korporacija, ali će tim biti stacioniran u idili engleske provincije, na samo 16km od fabrike Lotusovih automobila. Jebote, koliko timova nema neki islamski kapital u sebi? Nemam ništa protiv, naravno, niti mislim da je neka zavera, blabla, pitam bez zadnjih misli.Nego, tekst:

briatore2.jpgHoće li se vrč konačno razbiti?Piše: Mladen JergovićPrije malo više od 15 godina razgovarao sam u smiraj Grand Prix petka u Silverstoneu s vozačem tada polako na zalasku duge i uspješne F1 karijere, Micheleom Alboretom. Michele (koji je poginuo u proljeće 2001. testirajući u Lausitzringu sportski prototip Audija) je bio jedan od onih sjajnih vozača kojem nikako, čak ni na ustrajno nagovaranje histeričnih talijanskih novinara, nije uspjelo postati razmaženim super-starom. Pričati s njim, osobito na talijanskom, bilo je sjajno, jer je bio vrlo inteligentan, pun oštrih opaski i obdaren specifičnim, gotovo engleskim, smislom za humor. I bio je, naravno, "nice guy".Te 1994. Alboreto je vozio za Minardi, sezonu je završio s jednim bodom (osvojenim, prikladno, u Monte Carlu u kojem je živio) i, nakon 14 punih sezona u Formuli 1 polako se psihološki pripremao za novi, drugačiji život.Moglo je, i trebalo, međutim, biti drugačije. Početkom te godine Michele je bio u igri za drugo mjesto (uz Michaela Schumachera) u Benettonu. U Barceloni je, tako, prilikom zimskog testa, organizirana i usporedna proba između njega i glavnog konkurenta Jyrkija Jarvilehtoa (poznatijeg, na nagovor Keija, pardon Kekea, Rosberga pod pseudonimom JJ Lehto). Na iznenađenje mnogih (i, kako je priznao, i njega samog), Alboreto je na tom testu bio brži i Benetton mu je ponudio ugovor za 1994. Sve je bilo dogovoreno, kontaktirani su i neki Alboretovi sponzori i onda je, tik pred potpis ugovora, Michelea u svoj motorhome pozvao boss ekipe Flavio Briatore. Razgovor mali, posve privatan, bez ikakvih uvodnih besmislica. Briatore: "Odlično, znači sve je dogovoreno. Sad još da sredimo moj dio." Alboreto: "Kakav tvoj dio?" Briatore: "Pet milijuna dolara u kešu, bez potvrda."Na to mu je Alboreto, koji je i sedam mjeseci kasnije bio vidno uzbuđen dok je ovo pričao, rekao na talijanskom nešto što se teško može prevesti na nekom drugom jeziku, tresnuo šakom o stol i izjurio iz motorhomea. Zbogom mjesto u ekipi koja će te sezone žariti i paliti Formulom 1 (pod sumnjivim okolnostima, ali to je druga priča), dobar dan mjesto u Minardiju.Usput, Jarvilehto je promptno skočio na nenadanu priliku, valjda pronašao novac za Briatorea i potpisao ugovor umjesto Alboreta. Nešto kasnije te zime na drugom testu slomio je vrat. Oporavio se, ali je za Benetton odvezao groznu sezonu, ne toliko (i samo) zbog loših vožnji, već ponajviše zbog užasnog tretmana, osobito u odnosu na tada novu vozačku senzaciju Josa Verstappena (kojem je ko-menadžer, eto, bio Briatore). Nakon te sezone Jarvilehto više nikada nije vozio u Formuli 1.To je, dakle, Flavio Briatore, čovjek koji je ravno iz Benettonovog carstva krpa stigao u Formulu 1, ne znajući o njoj ništa, ali praćen zavidnom reputacijom sposobnog biznismena. Ta je reputacija ostala do danas, uz onu da je Flav osobni prijatelj Bernieja Ecclestonea. To stoji, no samo do određene mjere.Pravi će test doći vrlo uskoro. 21. rujna Svjetsko vijeće FIA-e sastaje se da procijeni izvještaje o namještanju rezultata Grand Prixa Singapura prošle godine. Vozač Renaulta (kojeg je boss, jasno, Briatore) Nelson Piquet junior je, prema tim izvještajima, namjerno izazvao sudar i izlaženje na stazu Safety cara neposredno nakon što je boksu bio prvi vozač ekipe Fernando Alonso. Premda je Alonso do tih događaja u utrci bio jedanaesti, timing je bio tako dobar da je Safety car Španjolcu omogućio probijanje na prvo mjesto i pobjedu u utrci. Timing je također bio savršen i za upravni odbor Renaulta koji je upravo u to vrijeme počeo ozbiljno propitivati smisao daljnjeg trošenja novca na sudjelovanje u Formuli 1 bez pobjeda.Prema izvještajima koje će proučiti FIA, Piquet junior odigrao je svoj potez kako bi osigurao svoje mjesto u ekipi i 2009., mjesto koje je, nakon, mršavih rezultata lani, bilo ozbiljno u pitanju. I naravno, kad je isti taj Piquet junior nakon Mađarske ove godine dobio nogu od Briatorea, stari Piquet i sin otišli su ravno u FIA-u i istresli cijelu priču.Ecclestone je nedavno komentirao kako to i nije odviše pametna taktika jer bi to bilo isto kao da netko "opljačka banku i onda ispriča kako ga je na to nagovorio Bernie", želeći reći kako bi na kraju i sam Nelsinho mogao ozbiljno nagrabusiti. To možda stoji, ali što ćemo, ukoliko se pokaže da se uistinu dogodio, sa samim incidentom iz Singapura? Ukoliko je, ponavljam kondicional, sve točno, puknut će skandal možda i najveći u povijesti Formule 1. Premda ga neki novinari, poput britanskog Tonyja Dodginsa, žele minorizirati rezonirajući kako i u mnogim drugim sportovima ima varanja, radilo bi se o blamaži kudikamo većoj od farse s fotokopiranim nacrtima Ferrarija pronađenim kod McLarenovog inženjera. Farsi za koju je FIA odrapila McLaren kaznom od 100 milijuna dolara.U Renaultu, naravno, negiraju da su krivi. Prvi tehnički čovjek Pat Symonds tvrdi da se u nedjelju ujutro prije utrke dogodio razgovor između njega, Briatorea i Piqueta juniora, ali da je brazilski vozač sam predložio scenarij sa sudarom i Safety carom. Briatore, i ovo neslaganje može biti fatalno, pak tvrdi da uopće nije bilo razgovora o takvim stvarima.I najzgodnije: Briatore kuka da je žrtva iznude od strane obitelji Piquet. Šteta što Michele Alboreto danas nije živ, jer bi se ovoj Briatoreovoj izjavi sigurno slatko (ili gorko?) nasmijao.
Edited by Buck Naked
Link to comment

:) samo da je istina...

20. septembar 2009. | 15:56 | Izvor: B92, eurosportRaikonen se vraća u Meklaren?BetaBetaFinac Kimi Raikonen mogao bi da se vrati u Meklaren Mercededes naredne godine, prenose britanski mediji.Šampion Formule 1 iz 2007 godine je, kako piše Mirror, već postigao dogovor sa britanskom ekipom, za koju je vozio od 2002. do 2006. godine, ali pre potpisivanja zvaničnog ugovora moraće da se dogovori sa Ferarijem oko raskida saradnje, pošto ima ugovor na još jednu sezonu sa aktuelnim šampionom u konkurenciji konstruktora.Mirror je citirao svoje izvore iz padoka da je Raikonen spreman da napusti Ferari pre isteka ugovora, ali samo ako mu italijanska ekipa isplati odštetu u iznosu godišnje plate, koja po nekim procenama iznosi oko 30 miliona evra. Isti izvor, takođe, tvrdi da će u slučaju dogovora između Meklarena i Raikonena Niko Rozberg, koji se nalazio na listi želja britanske ekipe, preći u Bron GP, uz dogovor sa Meklarenom, pošto trenutno vodeća ekipa u šampionatu ima ugovor sa Mercedesom, koji je izrazio želju da otkupi deo akcija tima Rosa Brona.U britanskoj ekipi će i naredne godine ostati Luis Hamilton, koji je Meklarenu prošle sezone doneo prvu titulu posle 1999. godine, dok će je sigurno napustiti Heiki Kovalainen. Takođe, ako se ostvari transfer Raikonena u Meklaren to bi značilo da ništa ne stoji na putu prelasku Fernanda Alonsa u Ferari.
http://www.b92.net/sport/automoto/f1.php?y...p;nav_id=382401
Link to comment
Raikonen se vraća u Meklaren?Finac Kimi Raikonen mogao bi da se vrati u Meklaren Mercededes naredne godine, prenose britanski mediji.Šampion Formule 1 iz 2007 godine je, kako piše Mirror, već postigao dogovor sa britanskom ekipom, za koju je vozio od 2002. do 2006. godine, ali pre potpisivanja zvaničnog ugovora moraće da se dogovori sa Ferarijem oko raskida saradnje, pošto ima ugovor na još jednu sezonu sa aktuelnim šampionom u konkurenciji konstruktora.Mirror je citirao svoje izvore iz padoka da je Raikonen spreman da napusti Ferari pre isteka ugovora, ali samo ako mu italijanska ekipa isplati odštetu u iznosu godišnje plate, koja po nekim procenama iznosi oko 30 miliona evra. Isti izvor, takođe, tvrdi da će u slučaju dogovora između Meklarena i Raikonena Niko Rozberg, koji se nalazio na listi želja britanske ekipe, preći u Bron GP, uz dogovor sa Meklarenom, pošto trenutno vodeća ekipa u šampionatu ima ugovor sa Mercedesom, koji je izrazio želju da otkupi deo akcija tima Rosa Brona.U britanskoj ekipi će i naredne godine ostati Luis Hamilton, koji je Meklarenu prošle sezone doneo prvu titulu posle 1999. godine, dok će je sigurno napustiti Heiki Kovalainen. Takođe, ako se ostvari transfer Raikonena u Meklaren to bi značilo da ništa ne stoji na putu prelasku Fernanda Alonsa u Ferari.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Link to comment
Reno banovan, ali ban suspendovan do kraja 2011. i bice aktiviran ako naprave neko slicno sranje u tom periodu.
... iliti, kada se isključi FIA rečnik, "najciničnije varanje još od Šumaherovog zabijanja u Hilla/Vilneva, namerno izazivanje izletanja sa staze koje je ugrozilo bezbednost i živote kako vozača, tako i osoblja trke koji su sklanjali uništeni bolid je mnogo manji prekršaj od toga što je Meklaren došao do podataka o kočionom sistemu Ferarija tako što im je podatke dao uposlenik Ferarija".Sjajno :yucky:
Pike Jr. dobio imunitet, utvrdjeno da Alonso nije imao nikakvog udela u celoj stvari.
Kladim se da su ga pitali "Da li si znao da Flavio namerava da zakuca Pikea u zid ne bi li ti pobedio", i da im je on rekao nešto poput "Nisam imao pojma, a odabrao sam tako ludačku strategiju jer je noć pre, eto, Venera ušla u dobru poziciju sa Marsom". Mrš.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...