Jump to content

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

I Meklaren i Ferari su se krljali prošle sezone do poslednje trke (i poslednjeg kruga), tako da su verovatno svi resursi odlazili na unapređenje tadašnjeg bolida, umesto za sledeću sezonu. Ironično, to je uradio i BMW koji realno nije imao šansi osim teoretskih, ali su čak i posle polovine prošle sezone furali priču da "Kubica još može da bude svetski šampion, i da će mu dati svaku šansu". I evo sada i Meklaren i Ferari i BMW ulaze u sezonu sa 2-3 meseca razvoja u zaostatku.Sa druge strane, tim Honde je rekao (čini mi se baš negde oko polovine prošle sezone) kako obustavlja razvoj tadašnjeg bolida i usmerava sav razvoj na paket za sledeću sezonu. Tada su to mnogi i kritikovali, da se odustajalo previše lako, ali sada je više nego očigledno kakav je to maestralan potez bio.
Upravo ovo sto je Marvin rekao. Plus FIA, Max & Berni. A ovo danas za Kimija je verovatno opet brljotina tima, jer su mislili da mu je vreme dovoljno da prodje dalje, pa ga nisu poslali na stazu da osigurava. :rant: Edited by Sludge Factory
Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Plus FIA, Max & Berni.
Nerado ih branim, ali ne vidim šta su oni mogli da urade na tome da većina drugih timova krene napred, a da su samo ovi nekoliko meseci u zaostatku? Osim, naravno, kazne od ?50M Meklarenu.
Link to comment

Pomenuo sam njih zbog ove brljotine (da se fino izrazim) oko difuzora. A i one mrsomudjenja oko pravila pred pocetak sezone sigurno ne stvaraju bas finu atmosferu (ok, ovo poslednje nema bas direktan uticaj na ucinak ova tri pomenuta tima).Opet, sto se Ferrarija tice, oni imaju i kadrovskih problema.

Link to comment

Pa to jes, čak sam mislio da je i čitava frka oko difuzora pomalo iskonstruisana da bi se stvarao hype "hoće li - neće li" biti zabranjeni.Doduše, u jednoj stvari su izgleda uspeli. Možda je to samo moj utisak, ali mi se čini da ima više preticanja nego prošlih sezona, a to im je bio cilj i opravdanje za ovolike promene u pravilima, uvođenje KERS-a, i slično.

Link to comment
Pa to jes, čak sam mislio da je i čitava frka oko difuzora pomalo iskonstruisana da bi se stvarao hype "hoće li - neće li" biti zabranjeni.
Ovo ne da nije daleko od istine, nego sam skoro siguran da je tako.
Doduše, u jednoj stvari su izgleda uspeli. Možda je to samo moj utisak, ali mi se čini da ima više preticanja nego prošlih sezona, a to im je bio cilj i opravdanje za ovolike promene u pravilima, uvođenje KERS-a, i slično.
Uh, ovo sa KERS-om je posebna prica. Sistem koji jos uvek nije dobro razradjen da bi funkcionisao kako treba, a nije obavezan. Pa tako imamo neke timove (bolide) koji ga imaju (a sa njim i ~30 kg vise) i one druge koji ga nemaju. I tako, sta ce ti povracaj kineticke energije kad si tezi od onog koji KERS nema.
Link to comment

1 Jenson Button (Gbr) Brawn GP 1min 20.527secs2 Sebastian Vettel (Ger) Red Bull 1:20.6603 Rubens Barrichello (Bra) Brawn GP 1:20.7624 Felipe Massa (Bra) Ferrari 1:20.9345 Mark Webber (Aus) Red Bull 1:21.0496 Timo Glock (Ger) Toyota 1:21.2477 Jarno Trulli (Ita) Toyota 1:21.2548 Fernando Alonso (Spa) Renault 1:21.3929 Nico Rosberg (Ger) Williams 1:22.55810 Robert Kubica (Pol) BMW Sauber 1:22.68511 Kazuki Nakajima (Jpn) Williams 1:20.53112 Nelson Piquet Jr (Bra) Renault 1:20.60413 Nick Heidfeld (Ger) BMW Sauber 1:20.67614 Lewis Hamilton (Gbr) McLaren 1:20.80515 Sebastien Buemi (Swi) Scuderia Toro Rosso 1:21.06716 Kimi Raikkonen (Fin) Ferrari 1:21.29117 Sebastien Bourdais (Fra) Scuderia Toro Rosso 1:21.30018 Heikki Kovalainen (Fin) McLaren 1:21.67519 Adrian Sutil (Ger) Force India 1:21.74220 Giancarlo Fisichella (Ita) Force India 1:22.204Tezine boilda

Link to comment

Jebote Masa mora da smanji tempo da ne bi ostao bez benzina, kako je ovo moguce u ferariju... Mada u ovoj trci su pokazali da imaju cemu da se nadaju, ako zanemarimo rajokonenovu trku... Dok je McLaren tuzan u ovoj trci, valjda ce biti bolje...

Edited by Prlapan
Link to comment

Ko nije bio na Ušću, ako može neka ode, fenomenalna kolekcija bolida, uključujući i Senin Lotus iz 86. (pisali o toj trci par postova iznad)

Link to comment

Pa mozda su kadrovski problemi, ali sipati gorivo za 65 kruga u trci od 66 nema veze s mozgom... I sve cestitke Brown GP-u i Batonu i Barikelu pokazali su da su za klasu bolji od svig ostalih...

Link to comment

Nisu se zabrojali, izgleda da gorivo nije teklo prvu sekundu kada je crevo bilo povezano sa bolidom, iako je kompjuter pokazivao da gorivo teče. Okreni, obrni, Ferrari jeste pokazao napredak u odnosu na prošle trke. Realno je Masa trebao uzeti treće-četvrto mesto, ovo izgleda mnogo gore nego što jeste.

Link to comment
Nisu se zabrojali, izgleda da gorivo nije teklo prvu sekundu kada je crevo bilo povezano sa bolidom, iako je kompjuter pokazivao da gorivo teče. Okreni, obrni, Ferrari jeste pokazao napredak u odnosu na prošle trke. Realno je Masa trebao uzeti treće-četvrto mesto, ovo izgleda mnogo gore nego što jeste.
Ako je tako, onda to donekle umanjuje njihovu :twak: Jebemti ono crevo! Napredak postoji, ali ozbiljno mora da se poradi na organizaciji, disciplini, radu, zalaganju, razmisljanju, grizenju...
Link to comment
Barichello may quit over Button
Rubens Barrichello has threatened to quit Formula 1 if he finds out his Brawn team are favouring Jenson Button.The Brazilian lost Sunday's Spanish Grand Prix to his team-mate after boss Ross Brawn changed Button's strategy."If I get the slightest sniff of the fact that they have favoured Jenson, I will hang up my helmet tomorrow," he told United States channel SpeedTV."But I know Ross wouldn't do that. He asked me to drive for him and he knows I want to race fairly with Jenson."
Hahahaha, carski. Čovek koji je 4 godine bio kučkica u Ferariju sada pokušava da zvuči muški i odlučno, a samo zato jer ga je Baton odvalio u svih 5 trka do sada. Još je veća ironija da opet vozi za čoveka koji mu je naređivao tokom tih godina da beži sa staze čim se šumaher pojavi iza njega. Kakav intervju - "ne, ne, ne mislim nikako reći da je tim danas pomogao Džensonu, ali ako ikada to urade, biću jaaako ljut". Srećom, može se naći i mnogo interesantniji članak. Da li Meklarenu dolaze još teži dani? Ugovor o sponzorstvu sa španskom bankom Sentander se bliži kraju, i vrlo malo ljudi misle da će se produžiti. Ne samo to, nego se izgleda sve više šuška da će Sentander sklopiti novi ugovor sa Ferarijem. Ako se ovo zaista desi, mnogi misle da je samo pitanje časa kada će Ferari objaviti da dovode i miljenika španske nacije pod pokroviteljstvom novog sponzora (jer je Sentander i sponzorisao Meklaren kada je Alonzo prešao u taj tim). U prilog više tome govori i da je veteran italijanskog novinarstva, Pino Alievi, još za Božić objavio članak gde tvrdi da je Alonzo već potpisao tajni ugovor sa Ferarijem koji stupa na snagu 2011-te, ali sadrži klauzule koje mogu da pomere taj prelazak i u 2010-toj. Dodatni začin u celoj stvari je da i Masa i Kimi imaju ugovor sa Ferarijem do kraja 2010-te.
Link to comment
ferari bojkotuje 2010 sezonu
Ferrari rocked the world of motor racing on Tuesday when the Italian Formula 1 giants announced they will not be entering a team for the 2010 world championships.The decision is the result of a dispute with the sport's governing body, the Federation Internationale de l'Automobile (FIA), over proposed regulations to enforcing cost caps upon teams on the Grand Prix circuit."Ferrari confirms its opposition to the new technical regulations adopted by the FIA and does not intend entering its cars in the 2010 F1 Championship," the team said in a statement on its official Web site. The decision not to enter F1 next season came at a meeting of Ferrari directors in Maranello, Italy.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...