Jump to content

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

Ovaj novi tržni centar Ušće ima neki program u vezi sa Formulom 1 (video sam reklamu kad sam na kratko bio u Bg). Pošto ću tokom trke u Barseloni biti tamo, zna li neko nešto više?

Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evo šta piše na flajeru povodom toga- Velika izložba originalnih bolida (već su izloženi u holu, malo pre video)- Formula 1 simulator- Carrera Staza- Kutak za decu- Veliko pit stop takmičenje

Link to comment

Čini mi se da ste ovde olako prešli preko Maxove ideje oko limitaranog budžeta. Za te timove će jedino ograničenje biti 40 m funti (bez plata vozača, medicinskog osoblja i još ponečeg), ali zato će imati pravo na neograničeno testiranje i korišćenje vazdušnih tunela (bez ograničenja veličine modela), nudi im se mogućnost pokretnih prednji i zadnjih krila, dvostruko jači KERS, ali i ono najvažnije neograničen broj obrtaja motora. Naravno 40 m nije dovoljno da se sve ovo razvije, ali šta će tim sa 18000 obrtaja (tj. oni koji nisu prihvatili limitiran budžet) moći da traže pored bolida sa 20000+ obrtaja, ili pored bolida sa pomičnim krilima? A kad pomenuh pomična krila tu se nameće i pitanje bezbednosti, jer ako ostanete bez downforce-a nakon pravca neće to baš lepo da se završi.Inače i zabrana dolivanja goriva zarad povećanja efikasnosti motora nije baš najmudrija, obzirom da će se verovatno zamrznuti razvoj motora na duži period (5+), nakon što sledeće godine ovima istekne rok. Zabraniće se i grejači za gume.

Link to comment

Formula na cokoladni pogon.. sahranice nas ekolozi, odavno to govorim. + Naravno, zao mi je zbog Mozlija juniora, ali tek sada ima da najebemo..Bice interesantno videti kako ce odati poštu Mozliju na trci. Secam se kako nije bilo ceremonije u Monte Karlu kada je pre par godina preminuo Mišelinov sin.

Link to comment
ayrton_senna.jpg

Onaj kojeg sam godinu dana ranije gledao kako u Doningtonu magijom pretiče 5 (pet) bolida u prvom krugu, vozeći po stazi kao da je suva poput Sahare. Sećam se da sam u momentu mislio "ovo je trebalo snimiti", ne sanjajući da će i u kasnijim godinama to biti poznato samo kao "that lap in Donington".Za mnoge sam navijao, ali samo sam za njega skakao ispred televizora. RIP

Sa malim zakašnjenjem :) http://www.e-novine.com/sr/stav/clanak.php?id=25568
Link to comment

Uravo odgledah na BBC-u fenomenalnu trku iz HEreza '86. godine i ludačku borbu Sene (Lotus) i Mensela (Viliams) za prvo mesto. Uživanje za gledati

Edited by renne
Link to comment
Uravo odgledah na BBC-u fenomenalnu trku iz HEreza '86. godine i ludačku borbu Sene (Lotus) i Mensela (Viliams) za prvo mesto. Uživanje za gledati
to je onaj foto-finiš? ludilo od trke!
Link to comment

Raikonen (opet) ispao u Q1 :wacko: A ne može ni da se vadi na loš bolid, jer je Massa prvi. Kako je izjurio iz pita Ferrarija, sigurno ka prvom baru.

Link to comment

U ime oca, sina i difuzora svetog.Jel ima neko objašnjenje za Meklarene i Ferari, osim nedostatka gorepomenutog gospodina što je oplodio devu Maru?

Link to comment

I Meklaren i Ferari su se krljali prošle sezone do poslednje trke (i poslednjeg kruga), tako da su verovatno svi resursi odlazili na unapređenje tadašnjeg bolida, umesto za sledeću sezonu. Ironično, to je uradio i BMW koji realno nije imao šansi osim teoretskih, ali su čak i posle polovine prošle sezone furali priču da "Kubica još može da bude svetski šampion, i da će mu dati svaku šansu". I evo sada i Meklaren i Ferari i BMW ulaze u sezonu sa 2-3 meseca razvoja u zaostatku.Sa druge strane, tim Honde je rekao (čini mi se baš negde oko polovine prošle sezone) kako obustavlja razvoj tadašnjeg bolida i usmerava sav razvoj na paket za sledeću sezonu. Tada su to mnogi i kritikovali, da se odustajalo previše lako, ali sada je više nego očigledno kakav je to maestralan potez bio.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...