Jump to content

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

1 J. Trulli Panasonic Toyota Racing 2 T. Glock Panasonic Toyota Racing 3 S. Vettel Red Bull Racing 4 J. Button Brawn GP Formula One Team 5 L. Hamilton Vodafone McLaren Mercedes6 R. Barrichello Brawn GP Formula One Team 7 F. Alonso ING Renault F1 Team 8 F. Massa Scuderia Ferrari Marlboro 9 N. Rosberg AT&T Williams 10 K. Raikkonen Scuderia Ferrari Marlboro 11 H. Kovalainen Vodafone McLaren Mercedes 12 K. Nakajima AT&T Williams 13 R. Kubica BMW Sauber F1 Team14 N. Heidfeld BMW Sauber F1 Team 15 N. Piquet ING Renault F1 Team 16 A. Sutil Force India F1 Team 17 S. Buemi Scuderia Toro Rosso 18 G. Fisichella Force India F1 Team 19 M. Webber Red Bull Racing 20 S. Bourdais Scuderia Toro Rosso Tezine bolida

Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

slazem se za ham. dobar je bio, mogao je mozda jos bolje, malo je zaskripao na kraju. koega mu kov je katastrofa ove sezone. ne znam sta bih drugo rekla nego zbunjen.dva nemca u prvom redu... ovo nije bilo jos od brace... ja sam danas cula ozivljavanje dve diskusije o f1 u americi. prva je stara i vise puta ponavljana prica da se sprema trka u usa za neku od sledecih sezona. kazu da za sad najvece sanse ima upstate ny, neka staza na kojoj se vozila f1 70ih i nyc za street race. ne znam kako bi to izveli... ako se stvarno budu trkali po ulicama njujorka, osim sto bih ja uginula od srece, yellow cab bi mogao da razmotri da prijavi dva bolida. druga prica je bila o potencijalnom ulasku americke ekipe od sledece sezone. izgleda da je to skoro 100%, narocito sto su skupili lepe pare od vc-a poslednjih par meseci. oni mi deluju kao bas neki indijanci. sportski direktor im je peter windsor, koji je super zabavan na tvu, ali nema neko ozbiljno iskustvo u tome. on je verovatno bolji u sakupljanju para...

Link to comment

naravno, ja bi najvise vole da McLarenov vozac osvoji titulu, tj Hamilton posto ovaj drugi nesto nije odgovaraju za ekipu tog renomea...

Link to comment
FIA: Meklarenu uslovna kaznaSreda, 29. april 2009. 15:05 Ekipa Meklarena kažnjena je uslovno sa tri trke suspenzije zbog namernog obmanjivanja sudija na trci za Veliku nagradu Australije u martu, saopštila je Međunarodna automobilska federacija (FIA).FIA je saopštila da se direktor ekipe Meklaren Martin Vitmarš na saslušanju u sredu izvinio za incident na prvoj trci u šampionatu u Melburnu. Tada je vozač Meklarena Luis Hamilton rekao da ga je vozač Tojote Jarno Truli pretekao kada je na stazi bilo sigurnosno vozilo.Sudije su posle trke kaznile Trulija sa 25 sekundi, posle čega je pao na 12. poziciju, ali mu je naknadno vraćeno treće mesto."Uzeli smo u obzir iskrenost Martina Vitmarša i odlučili smo da ne kaznimo Meklaren. Međutim, ekipa će biti suspendovana na tri trke u šampionatu ukoliko se pojave novi dokazi ili ako Meklaren prekrši neka pravila", navodi se u saopštenju FIA.Aktuelni šampion F1 Luis Hamilton nije prisustvovao saslušanju. On se uoči druge trke u Maleziji izvinio za incident i rekao da ga je tim naveo na to, posle čega je otpušten sportski direktor ekipe Dejv Rajan.(Beta)
Ipak ima i razumnih u FIA, valjda vise necemo opraviti gluposti...
Link to comment
Ipak ima i razumnih u FIA, valjda vise necemo opraviti gluposti...
Pre bih rekao da ne žele da seku granu na kojoj sede. FIA je dobila šta je htela i mnogo više od toga - prošle godine je "najveći disident od svih F1 timova" kažnjen tako masno da McLaren trenutno užasno loše finansijski stoji. Jeste Luis najmlađi svetski šampion, i jeste ogroman magnet za sponzore, ali ?50m i oduzimanje svih konstruktorskih poena je ogroman finansijski udarac od kojeg se ne oporavlja lako. Skoro pa odmah posle toga, u januaru 2009-te još pre početka ove sezone, Ron Dennis je dao ostavku na mesto tehničkog direktora. Posle najnovijeg lova na veštice FIA-e, Dennis je uradio i mnogo više od toga - potpuno je napustio tim koji je napravio.Dakle, FIA je papreno kaznila tim i prvog čoveka istog koji je dugi niz godina bio vođa svih drugih timova osim Ferrarija u natezanju protiv FIA-e. Čak i kada nije bio tehnički direktor, ranije ove godine je i Ferari, odlaskom garniture žan Toda, zauzeo mnogo konstruktivnije mesto u organizaciji FOTA. štaviše, u martu sam u MotorSport magazinu čitao članak gde je mnogo pažnje posvećeno srdačnoj saradnji Ron Dennisa i Stefana Dominičelija na sastancima FOTA-e (koje je Ferrari prethodnih godina skoro pa sabotirao) što je označavalo zbližavanje dva najljuća rivala u sportu. što je bio više nego jak gest o zbližavanju dva tima i signal o smirivanju tenzija, pogotovo posle cele priče o sudskom procesu i špijunaži prošle godine. Ferari je tako od FIA saveznika, postao konstruktivan član organizacije koju FIA smatra za najveću opasnost njihovoj samovolji u sportu. Dakle, u relativno kratko vreme, uspeli su da finansijski oslabe McLaren, Dennis, najveći neprijatelj Mozlija i Eklstona je napustio poziciju direktora, pa je pre dve nedelje prekinuo svaku vezu sa timom, i sada na kraju, FIA daje do znanja McLarenu "pazite šta radite, jebaćemo vam mater i za najmanju sitnicu", kao da to i prošle sezone nije bilo dovoljno očigledno, onakvom serijom kazni nemuštih obrazloženja za Hamiltona. S druge strane, dodatna kazna McLarenu koji u ovom trenutku i ne predstavlja opasnost za krunu + bez Dennisa, u sezoni koja ima sve izglede da bude neizvesna i uzbudljiva, bez uobičajenih favorita, može samo doneti još više optužbi na račun FIA da potpuno iracionalno deli kazne. U FIA nema "razumnih" ljudi u konvencionalnom značenju te reči. Samo onih koji gledaju suvo svoje interese, često ne prezajući ni od čega. Količina politike u svemu polako ali sigurno ubija draž tog sporta. Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...