Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

Koliko sam ja uspeo da vidim (nisam bas najbolje) po meni je Kubica zagradio Felela ali ga je i stigo za vise od pola duzine bolida, tu je fetel morao da uspori, ali....
Vetel nije usporio da propusti Kubicu, istina, ali je počeo da koči mnogo ranije, tako da je Kubica bio ispred njega za pola dužine. Obzirom da je Vetel tu još uvek imao unutrašnju liniju, mislim da je prosto suviše naivno očekivati da vozač potpuno odustane od bilo kakvog pokušaja da brani poziciju i potpuno propusti rivala. Pogotovo ako se radi o prvoj trci sezone, za drugu ili treću poziciju. Isto toliko koliko je Vetel mogao i da potpuno propusti Kubicu, može se reći da je i Kubica mogao i trebao da da Vetelu malo više prostora, jer on jednostavno nije imao kuda. Više je Kubica naleteo na Vetela pokušavajući da završi sve još pre izlaza iz krivine.Ne verujem da je ičija krivica, jednostavno 50-50 "racing incident". Ne slažem se da je za kaznu.
Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da slazem se, to je klasican trkacki udes, i zato kazem da kazne za ovakve stvari ne volim jer su se ljudu trkali, Fetel sigurno nije imao nameru da udari Kubicu... Kazne imaju smisao jedino ako vozac s namerom udari nekog ili bas grubom nepaznjom upropasti neciju trku, ovde toga nema...Moj prvi utisak o moze se reci novoj F1 je da su bolidi zesce smesni i deluju mi ko neki automobilici za daljinsko upravljanje, ali su dosta simpaticni i preticanja deluju dosta laksa... Ako konkurenti uspeju da pridju Brawn GP predvidja ludu sezonu.

Edited by Prlapan
Link to comment

Nije mi jasno samo na osnovu cega su svi poceli da kenjaju pred sezonu kako ce novim izgledom bolida biti lakse preticanje. Meni se cini da ce zbog onako sirokog prednjeg stabilizatora biti samo vise situacija vanrednog ulaska u box za zamenu nosa. Svaki drugi duel zavrsice se sa nekim kresom i ostecenjem. Kao kamion da voze sada. Drugo, cudno mi je da za incident na startu niko nije odgovarao. Koliko sam ja video Barichelo je uleteo u nekoga levo koji se odbio i nastao je karambol za posledicu. E sad da li je neko pogurao Rubensa od pozadi kao sto on tvrdi ili mu je voda usla u usi posle loseg starta pa je preforsirao otaje da se vidi, ali cini mi se da je neko trabao da odgovara. Heiki je platio trkom zbog toga.

Link to comment
Nije mi jasno samo na osnovu cega su svi poceli da kenjaju pred sezonu kako ce novim izgledom bolida biti lakse preticanje. Meni se cini da ce zbog onako sirokog prednjeg stabilizatora biti samo vise situacija vanrednog ulaska u box za zamenu nosa. Svaki drugi duel zavrsice se sa nekim kresom i ostecenjem. Kao kamion da voze sada. Drugo, cudno mi je da za incident na startu niko nije odgovarao. Koliko sam ja video Barichelo je uleteo u nekoga levo koji se odbio i nastao je karambol za posledicu. E sad da li je neko pogurao Rubensa od pozadi kao sto on tvrdi ili mu je voda usla u usi posle loseg starta pa je preforsirao otaje da se vidi, ali cini mi se da je neko trabao da odgovara. Heiki je platio trkom zbog toga.
Samo mi kazi da ne volis da vidis kad se slupaju bolidi ;). Mrzim trke koji zavrse svi vozaci... Preterujes kad kazes da ce svako drugo preticanje zavrsiti lupanjem, pa nisu ti vozaci samoubice... Barem sad ima neke akcije...
Link to comment
Samo mi kazi da ne volis da vidis kad se slupaju bolidi ;). Mrzim trke koji zavrse svi vozaci... Preterujes kad kazes da ce svako drugo preticanje zavrsiti lupanjem, pa nisu ti vozaci samoubice... Barem sad ima neke akcije...
Ne kazem dasu samoubice ali je vec juce bilo nekoliko situacija u kojima su za najmanji kontakt riknjavala prednja krila jer su jednostavno presiroka. Dzabe ako se izvede neki extra manevar ako se zavrsi lomom nekog govanceta velicine 2 cm zbog cega sledi vanredan pit stop i 20-30 izgubljenih sekundi. A nesto nisam primetio da je to toliko bilo spektakularnije juce u odnosu na prethodne sezone...i da je novi izgled doprineo tome. Samo to.
Link to comment
Hamiltonu oduzeto treće mesto i svi bodovi
The sport's world governing body said they were excluded "for providing evidence deliberately misleading to the stewards at the hearing on 29 March".A post-race hearing promoted Hamilton from fourth to third after Trulli was penalised for passing the Englishman while the safety car was out.
Link to comment
U sunac ti jebem! Jel neko razumeo do kraja o čemu se radi?
To sam i ja hteo da pitam, ali ko rekoh sachekacu, mozhda netko razjasni.Ako dobro kapiram:Prvo kazhnjen Truli zbog preticanja dok je safety car bio na stazi.Onda Truli vracen u poredak, a Hamilton kazhnjen zbog laganja.Kako mozhe da bude diskutabilno da li je netko preticao dok je safety car bio na stazi?Kakve veze ima Hamilton sa Trulijevim prekrshajem?Da napomenem da nisam gledao trku.
Link to comment

Po svemu sudeći, izgleda da McLaren jeste prilično zabrljao. Martin Whitmarsh je rekao da tim neće ulagati žalbu, što dovoljno govori. Izgleda da je FIA došla do zaključka da je Hamilton davao konfliktne informacije između dva saslušanja, valjda preslušavajući naknadno radio-vezu između Hamiltona i štaba McLarena. Kako ja pokušavam da shvatim, stvari su išle ovako:-Trulli je napravio grešku i skoro izleteo sa staze-Hamilton je to iskoristio i pretekao ga, međutim u ovom trenutku negde daleko ispred je bio safety car na stazi-u tom trenutku /ovo je tvrdnja iz McLarena/ iz štaba tima su nekoliko puta pitali kontrolu trke da li je ovo preticanje u redu jer je safety car bio irelevantan i daleko ispred, i nije imao veze sa greškom Trullija, međutim ovi im nisu odgovorili, potom Trulli prestiže Hamiltona-Hamilton je odmah posle trke, valjda, rekao FIA da nije namerno propustio Trullija nazad zbog sumnje oko prvobitnog preticanja od safety carom, već da ga je ovaj jednostavno obišao, u to vreme su žute zastavice bile aktivne-kasnije (juče) je FIA, preslušavajući radio-razgovore ustanovila da Hamilon jeste pustio Trullija namerno da ovaj povrati mestošef McLarena tvrdi da je FIA bazirala ovu odluku više na 'nedostatku komunikacije u radio-vezi', umesto neke konkretne komunikacije. Prilično sumnjivo ako je tako, ali na kraju krajeva ni McLaren se neće žaliti, i to nešto govori. FIA bi trebalo konačno da počne da prezentuje sve dokaze koje su uticali na odluku umesto da samo daju odluku sa šturim objašnjenjem, onda ne bi bilo ovakve konfuzije.

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment
Evo snimka gde Trulli izleće sa staze, a Hamilton bukvalno nema izbora nego da ga obiđe, sa ili bez safety cara. Ako ga je zaista pustio nazad namerno, to nikako nije trebao da uradi.Mada treba dodati, Hamiltonu nisu zbog toga brisani bodovi, nego samo zbog onoga što je McLaren govorio FIA posle trke. Da nisu ništa rekli, zadržali bi četvrto mesto.
Link to comment
-Hamilton je odmah posle trke, valjda, rekao FIA da jeste nije namerno propustio Trullija nazad zbog sumnje oko prvobitnog preticanja od safety carom, već da ga je ovaj jednostavno obišao, u to vreme su žute zastavice bile aktivne-kasnije (juče) je FIA, preslušavajući radio-razgovore ustanovila da Hamilon jeste pustio Trullija namerno da ovaj povrati mesto
Sada je prilichno jasnije.Evo izjave Trulija:When the safety car came out towards the end of the race Lewis passed me but soon after he suddenly slowed down and pulled over to the side of the road. I thought he had a problem so I overtook him as there was nothing else I could do.edit: da da, zbog laganja su kazhnjeni, i to opravdano, ako su lagali Edited by cedo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...