Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

da, ubedljivo su najbrži na treninzima, i Hamilton je negde izjavio da se "smrzo" kad je video kako su brzi...no, nešto mi govori da će stvari drugačije izgledati kad krene sezona

Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Idiotski. I onda neće biti nikakve borbe od četvrtog mesta nadole.I već na sredini sezone će se znati ko nema nikakve šanse. Dakle, postaće dosadnije. A da ne pričam kako će oni koji nemaju šanse da postanu prvaci, a trenutno voze kao vodeći, redovno da propuštaju one koji su u borbi za prvaka. UŽAS!!!I šta, sada će biti dve tabele? Jedna sa brojem pobeda, a druga sa brojem bodova (za konstruktore)? Na stranu što zbirna statistika više neće imati nikakvog smisla..Uzgred, francuski žabac napustio Ferrari. Garant će da bude kalif umesto kalifa u FIA..

Edited by Buck Naked
Link to comment

Ja se nadam u snagu timova koji su skupa protiv, ne bi se iznenadio da naprave neko svoje takmicenje, van okvira FIA i Eklestona...

Link to comment

Pa, pazi, pošto se samo prvo mesto broji, već na polovini sezone će se znati ko nema nikakve šanse (a dok su postojali bodovi, postojale su teoretske).. već na pola sezone će se znati dva ili najviše tri čoveka koja su u igri. I onda zamislite, teorijski, da usere nekog Heikkija da vodi trku, jer je bio najbolji na treningu, ali nema nikakve šanse da uzme titulu (jer mu fali prvih mesta). Onda će on morati da propušta Hamiltona, jer se ovom samo pobede broje, pa tim boli uvo (dobro, ako izuzmemo konstruktorsku titulu) da pobedi Heikki. Znači biće groznih propuštanja ka prvom mestu, jer drugo mesto vozaču ne znači ništa. Da se razumemo, okej je da se prvo mesto vrednuje malo bolje, da vozači ne bi bili zadovoljni drugim mestom. Ali ovim su napravili da budu totalno nezadovoljni drugim mestom, što je podjednako idiotski. A vozači su lepo izneli strukturu 12 za prvo, 9 za drugo, i to je taman sredina između ova dva ekstrema. Ne razumem, ali baš. Još ako nije ojačan mehanički grip, tj. ako nisu odjebali ovu aerodinamiku sa prljavim vazduhom, pa ni onaj na P3 neće ulaziti u borbu za P1...

Edited by Buck Naked
Link to comment

Ovim se 2 i 22 mesto izjednacavaju (ko gleda kostruktore, i bas ce skupljati bodove da ako slucajno budu imali isti broj pobeda). Pa meni su najace bili borbe za 5,6,7 i 8 mesto. Draz F1 je je kad recimo Zan Alezi pre nekih 6-7 godina osvoji 5 mesto (tada uzne 2 boda) na stazi extaza covek se raduje ko da je sampion sveta, sta sad gledace se samo prva 2 na trci....

Edited by Prlapan
Link to comment
Ovim se 2 i 22 mesto izjednacavaju (ko gleda kostruktore, i bas ce skupljati bodove da ako slucajno budu imali isti broj pobeda). Pa meni su najace bili borbe za 5,6,7 i 8 mesto. Draz F1 je je kad recimo Zan Alezi pre nekih 6-7 godina osvoji 5 mesto (tada uzne 2 boda) na stazi extaza covek se raduje ko da je sampion sveta, sta sad gledace se samo prva 2 na trci....
Upravo tako. Plus malverzacije oko prepuštanja timskih kolega na 1. mesto, jer će ulog za to sada biti puno veći.. Cenim da ćemo pola sezone na forumima diskutovati da li ga jeste ili da li ga nije namerno pustio da pobedi. Ovo je kraj mita o izjednačenosti vozača, čak i u Meklarenu koji su se time ponosili.. A otišao i Ron Denis.. Edited by Buck Naked
Link to comment

A evo i problematizacije različitih situacija koje mogu izazvati nova pravila sa f1-serbia.net

Evo je komična situacija broj 1:Recimo da se za titulu bore Masa i Kubica. Trenutno Masa ima 52 boda i 5 pobeda, a Kubica ima 70 bodova i 2 pobede. Kubici bodovi ništa ne vrede i džabe ih je sakupljao. A onda, na jednoj trci Masa napravi glupost i ispadne sa staze, Kubica uspe da se probije i osvoji drugu poziciju. Opet to Kubici apsolutno ništa ne vredi, jer nije pobedio, bez obzira što njegov rival nije ni završio trku. Tako Masu može da bude baš briga što je odustao i nije uzeo ni jedan poen. U suštini, baš ništa nije izgubio u borbi za titulu. Ovim pravilom se jasno podržavaju oni koji u borbi za titulu odustanu ili uzmu manje poena od rivala, ako taj rival ne pobedi.Druga komična situacija:Vozači koji se bore za titulu, a u trenutnom poretku trke su drugi ili treći, mogu slobodno da odustanu ako ne mogu da stignu prvog. FIA se verovatno nadala da će borbe pri vrhu biti zanimljivije, ali kako ćete zainteresovati konkurenta za titulu da se što jače trka ako mu drugo ili treće mesto ne znaže nista. Umesto da pritiska mašinu da bude drugi, konkurent za titulu može da se parkira i čeka sledeću trku i bolju šansu, a ostali neka se voze. Tako će sacuvati bolid i povećati sebi šanse u narednom okršaju, a u ovom je publika bespotrebno platila karte.Treća komična situacija:Pošto će nova pravila doneti nove strategije timova i vozača u borbi za titulu, možda ne bi trebalo da čudi ako budući sampion bude bio treći ili četvrti po broju bodova, a titulu osvoji samo zato što je na (recimo) 6 od 17 trka zablistao. Možda se bude desilo da onaj koga FIA proglasi drugoplasiranim i ne da mu titulu, ima i 50 poena više od "šampiona". Matematika kaže da je to sve vrlo lako moguće.
Link to comment
Svi vozači su protiv ovakvog načina bodovanja.
Iako čvrsto verujem u ovo, malo sam obeshrabren koliko je malo vozača javno ovo i izgovorilo, bez ikakvog uvijanja. Do sada, koliko sam video, samo Alonzo. Veliki timovi i glavonje uglavnom sada nariču o predloženom limitu budžeta na ?30 miliona po timu od dogodine. Da sam ciničan, rekao bih da je to namerno objavljeno u isto vreme kao i promena pravila o bodovanju jer će to zaseniti tako idiotsku odluku mnogo glasnijim reakcijama na ovu drugu. Hm, ček, ja i jesam ciničan: mislim da je to namerno objavljeno u isto vreme kao i promena pravila o bodovanju jer će to zaseniti tako idiotsku odluku mnogo glasnijim reakcijama na ovu drugu.Inače, po današnjim izveštajima, McLaren je naglo poleteo. BBC, po običaju uzdržano, izveštava samo o poboljšanju performansi i prenosi izjavu tima da su se nove aerodinamičke komponente pokazale "ekstremno dobrim". PlanetF1 malo više špekuliše o mogućnosti da je McLaren namerno išao s "pola snage" da bi, valjda, druge timove uljuljkao u neki lažni osećaj nadmoćnosti, ali u to prosto ne mogu da poverujem ma koliko bi lično želeo. Bilo kako bilo, juče je u Jerezu Heiki imao najbolje vreme dana i treće najbolje vreme cele nedelje. About fucking time.
Link to comment

Da li se ovo bolesno pravilo primenjuje vec od ove sezone ili tek od 2010... Da znam dal da pocinjem da gledam...ps. Ja mislim da je jedino Baton nije reko nista lose o tome, samo je reko da je interesantno...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...