Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

Da, ovaj Tag Heuer se pokazao dosta dobro, obzirom da su novi u biznisu.

 

Šalu na stranu, Rendža je stvarno bio sramotan prošle godine, tako da se tu vidi ogroman napredak koji je negde u zbiru verovatno i najveći razlog za skok RB.

Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rendza je bio los prosle godine ali ni blizu koliko se Red Bul trudio da ih lose prikaze. Otvoreno su sabotirali, odbijali da voze odredjene specifikacije motora, gurali neka svoja podesavanja, a sve u nadi da ce se tako iscupati iz ugovora sa njima i dobiti Mercedesa, ili da ce Berni da ukine ove nove motore i vrati atmo V8 gde bi onda Njui car aerodinamike ponovo pravio razliku.

 

Na kraju su pojeli govno, sezonu su poceli sa Renoom iste specifikacije kakvu su trebali prosle godine da koriste da su slusali sta im se kaze, i odjednom evo rezultata.

Link to comment

Nisam znao da su ih toliko sabotirali, ali opet mi se čini da sam negde pročitao da su dobili par desetina konja ove godine.

Link to comment

Renault se kupovinom tima ozbiljnije posvetio razvoju motora i otuda i bolje performanse. RBR jeste preterivao u javnom blacenju ali Francuzi su bili prilicno inertni i mozda je to i bio jedini nacin da se malo pokrenu i skinu ljagu sa svog imena. Svakako lepo je videti napredak i Renoa i Honde, valjda u doglednoj buducnosti budemo imali potpuno 4 izjednacena agregata na gridu.

 

Sto se Riccarda tice ne bih se slozio da je pao u drugi plan, OK Max jeste junak u ovom trenutku i vruca tema u F1, ali ovaj vikend je ceo bio ispred Riccarda i to za po par desetinki i na treninzima. S obzirom da ga je prvi put outkvalifikovao, ne bih rekao da je Ricc odjednom zaboravio da vozi ili da je Max za 2 nedelje naucio sve fore da skine sekundu po krugu. Mislim pre da je setap na Ricardovom bolidu bio problematican, a mozda i podesavanja motora, prevelika je razlika bila i na treninzima i u trci da bi se to pripisalo Ricciardovoj losoj formi ili bagovanju.

Link to comment

Pricali su prosli put komentatori da prema ugovoru kvalifikacije (a valjda i trka) od prva tri kanala mogu da budu samo na SK1. Nije mi bas najjasnije zasto na SK2 i SK3 ne moze da ide prenos, a na SK6 moze, ali tako su objasnili zasto kvalifikacija nema na SK2 i SK3, iako ne prenose nista drugo.

Ne može zato što bi onda i u Hrvatskoj mogli da gledaju trke na SK-pvima, a ne na areni, koja je kupila prava za HR

SK1 se razlikuje, svi ostali su isti, eto razloga

Link to comment

Sto se Riccarda tice ne bih se slozio da je pao u drugi plan, OK Max jeste junak u ovom trenutku i vruca tema u F1, ali ovaj vikend je ceo bio ispred Riccarda i to za po par desetinki i na treninzima. S obzirom da ga je prvi put outkvalifikovao, ne bih rekao da je Ricc odjednom zaboravio da vozi ili da je Max za 2 nedelje naucio sve fore da skine sekundu po krugu. Mislim pre da je setap na Ricardovom bolidu bio problematican, a mozda i podesavanja motora, prevelika je razlika bila i na treninzima i u trci da bi se to pripisalo Ricciardovoj losoj formi ili bagovanju.

 

Pa nisam ni ja napisao da je Ric zaboravio da vozi, vec da ga Max skoro pa rutinski sije. U bolidu u koji je uskocio u maju. I u Austriji je bio bolji, u Kanadi isto. Razlika izmedju njih je 10 bodova, a da je Max od starta sezone u Red Bullu, gotovo sigurno bi bio ispred Rica.

Link to comment

Ne može zato što bi onda i u Hrvatskoj mogli da gledaju trke na SK-pvima, a ne na areni, koja je kupila prava za HR

SK1 se razlikuje, svi ostali su isti, eto razloga

 

Aha. Hvala na razjasnjenju. :) Nisam imao pojma da Arena ima pravo za Hrvatsku.

Link to comment

Pa nisam ni ja napisao da je Ric zaboravio da vozi, vec da ga Max skoro pa rutinski sije. U bolidu u koji je uskocio u maju. I u Austriji je bio bolji, u Kanadi isto. Razlika izmedju njih je 10 bodova, a da je Max od starta sezone u Red Bullu, gotovo sigurno bi bio ispred Rica.

 

Zahvaljujuci izmedju ostalog i cinjenici da je tim 2 puta ozbiljno izjebao Ricciarda za bodove, i pobedu(e). Ali na stranu sve, za Maxa se nema sta prigovoriti, prevazilazi sva ocekivanja do sada i osvezenje je kakvo je nedostajalo cirkusu... 

Link to comment

Pretpostavljam da će Rozberg verovatno da menja gearbox*, meni bi bilo malo pipavo da pokušaju da je poprave, iako kvar stvarno ne deluje veliki? Ali to bi značilo + 5 mesta na startu Hungaroringa, gde se praktično ne može obilaziti.

 

* kako ovo kažemo na maternjem, leba vam?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...