Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

Kakvi su smradovi ispali Toto i Niki..

 

Što smradovi, rade damage control, to i jeste njihov posao. Imali su 1-2, a sad odjednom 1-4, naravno da su i oni popizđeni, ali oni ne mogu da izađu pred kamere i da stvaraju dodatnu kontroverzu, tipa "Rozberg je kriv, poslaćemo ga u ćoše". Njima uopšte nije u interesu da mediji stvaraju dodatnu tenziju, niti da Rozberga dodatno kazne stjuardi. Ako išta, svaka čast i jednom i drugom što puštaju vozače da se trkaju umesto da budu pičketine kao određeni tim kojeg nećemo sad pominjati gde jedan vozač mora da beži sa staze od drugog.

 

U međuvremenu, Damon Hill poentira :D

 

Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sudeći po ovome i Hamilton pod istragom

 

CmclteWXYAI6IvQ.jpg

 

 

edit: ipak nije, neko po tw se zeza.

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment

Što smradovi, rade damage control, to i jeste njihov posao. Imali su 1-2, a sad odjednom 1-4, naravno da su i oni popizđeni, ali oni ne mogu da izađu pred kamere i da stvaraju dodatnu kontroverzu, tipa "Rozberg je kriv, poslaćemo ga u ćoše". Njima uopšte nije u interesu da mediji stvaraju dodatnu tenziju, niti da Rozberga dodatno kazne stjuardi. Ako išta, svaka čast i jednom i drugom što puštaju vozače da se trkaju umesto da budu pičketine kao određeni tim kojeg nećemo sad pominjati gde jedan vozač mora da beži sa staze od drugog.

 

 

Prvo, zbog toga sto su nedvosmisleno favorizovali Rosberga u ovoj trci. Hamilton nije ni trebalo da ide drugi put u boks (svakako ne pre Nica), a stavljati mu koriscene zute gume a ima na raspolaganju nove US, se tesko moze podvesti kao "honest mistake".

 

Drugo, apsolutno je jasno da je Rosberg kriv za udes i da, onda se izadje javno i kaze "Nico je napravio gresku". Da je obostrano, pa da rade damage control..

Link to comment

Prvo, zbog toga sto su nedvosmisleno favorizovali Rosberga u ovoj trci. Hamilton nije ni trebalo da ide drugi put u boks (svakako ne pre Nica), a stavljati mu koriscene zute gume a ima na raspolaganju nove US, se tesko moze podvesti kao "honest mistake".

 

Drugo, apsolutno je jasno da je Rosberg kriv za udes i da, onda se izadje javno i kaze "Nico je napravio gresku". Da je obostrano, pa da rade damage control..

 

Pa nisu, jbg. Zavisi od tačke gledišta. Meni se čini sasvim moguće da se trka jednostavno tako razvila:

 

1. vrlo je pipavo da li bi gume potrajale 53 kruga do kraja, pogotovo nakon što su svi bili malo nervozni nakon onoga što se desilo Vetelu, jer su komentatori i analitičari nekoliko puta uzeli u obzir da mu nije guma otišla zato što je ostao predugo na prvom setu guma

 

2. tačno pre nego što su poslali Hamiltona u boks, rečeno mu je preko radija da se približi što više može, a slanjem u boks prvog može vrlo lako da posluži tog vozača kao "undercut", tj da na outlapu pokupi dovoljnu razliku na novim gumama, da pretekne prvog vozača koji je na sporijim

 

3. Hamilton je u boksu izgubio 3.5 sekunde, a i na outlapu je smesta napravio grešku i izgubio barem 0.5s-1.0s. Rozberg je izašao sa jedno 3 sekunde prednosti iz boksa, da je sve bilo kako treba, Hamilton bi izašao prvi, ali nije, no nikakva zavera ili favorizacija nije u pitanju

 

4. Rozbergu su dali Ultra-Softs jer on više nije imao nijedan set Super-Softs. Hamiltonu su dali Super-Softs jer je ostalo 14 krugova do kraja, a dobro se videlo iz prvog stinta da iako US gume mogu da izdrže opušteno 14 krugova, da nakon 9-tog, 10-tog kruga brzina na njima rapidno opadne. Većina vozača u prvom stintu je promenila US oko 11-tog kruga. Tako da su i gume bile logičan izbor

 

 

Ovo za peto, ja glavu dajem da nijedan jedini šef tima neće izaći pred kamere i reći "Jeste OVAJ je kriv". Zašto bi oni to radili? Da ispadnu pošteni pred ljudima i bogovima? Oće, zamalo. To šta bi publika volela da čuje njih ne dotiče, oni rade ono što im je posao, pre svega se brinu o interesima tima. Ja verujem da će iza vrata da izribaju Rozberga, samo ne vidim što bi bilo neophodno da peru prljav veš pred kamerama, kad to ni ja ne bih radio.

Link to comment

Pa nisu, jbg. Zavisi od tačke gledišta. Meni se čini sasvim moguće da se trka jednostavno tako razvila:

 

1. vrlo je pipavo da li bi gume potrajale 53 kruga do kraja, pogotovo nakon što su svi bili malo nervozni nakon onoga što se desilo Vetelu, jer su komentatori i analitičari nekoliko puta uzeli u obzir da mu nije guma otišla zato što je ostao predugo na prvom setu guma

 

2. tačno pre nego što su poslali Hamiltona u boks, rečeno mu je preko radija da se približi što pre može, a slanjem u boks prvog može vrlo lako da posluži tog vozača kao "undercut", tj da na outlapu pokupi dovoljnu razliku na novim gumama, da pretekne prvog vozača koji je na sporijim

 

3. Hamilton je u boksu izgubio 3.5 sekunde, a i na outlapu je smesta napravio grešku i izgubio barem 0.5s-1.0s. Rozberg je izašao sa jedno 3 sekunde prednosti iz boksa, da je sve bilo kako treba, Hamilton bi izašao prvi, ali nije, no nikakva zavera ili favorizacija nije u pitanju

 

4. Rozbergu su dali Ultra-Softs jer on više nije imao nijedan set Super-Softs. Hamiltonu su dali Super-Softs jer je ostalo 14 krugova do kraja, a dobro se videlo iz prvog stinta da iako US gume mogu da izdrže opušteno 14 krugova, da nakon 9-tog, 10-tog kruga brzina na njima rapidno opadne. Većina vozača u prvom stintu je promenila US oko 11-tog kruga. Tako da su i gume bile logičan izbor

 

 

Ovo za peto, ja glavu dajem da nijedan jedini šef tima neće izaći pred kamere i reći "Jeste OVAJ je kriv". Zašto bi oni to radili? Da ispadnu pošteni pred ljudima i bogovima? Oće, zamalo. To šta bi publika volela da čuje njih ne dotiče, oni rade ono što im je posao, pre svega se brinu o interesima tima. Ja verujem da će iza vrata da izribaju Rozberga, samo ne vidim što bi bilo neophodno da peru prljav veš pred kamerama, kad to ni ja ne bih radio.

 

Maxu i Kimiju su zute izdrzale do kraja. Dakle, nije to bio toliki rizik.

 

Rosbergu su dali SS, a ne US. A Hamiltonu S, a ne SS. Normalno je da se ekipa konsultuje sa vozacem i oko taktike i oko izbora guma. A ne da samo naredi. Direktno su sjebali Lewisa, sto im je i on porucio preko radija..

 

Mozda je u opisu sefa tima da brani neodbranjivo. Mi kao javnost ne moramo da to prihvatamo. Za mene su ispali kompletni smradovi..

Link to comment

Maxu i Kimiju su zute izdrzale do kraja. Dakle, nije to bio toliki rizik.

 

Rosbergu su dali SS, a ne US. A Hamiltonu S, a ne SS. Normalno je da se ekipa konsultuje sa vozacem i oko taktike i oko izbora guma. A ne da samo naredi. Direktno su sjebali Lewisa, sto im je i on porucio preko radija..

 

Mozda je u opisu sefa tima da brani neodbranjivo. Mi kao javnost ne moramo da to prihvatamo. Za mene su ispali kompletni smradovi..

 

Jeste, pobrkao sam, ali Rozbergu su dali te jer jednostavno nije imao drugi par žutih, to su Brandl i Kroft jasno rekli još pre nego što je ovaj ušao u boks. Meni je i dalje potpuno logično da su mu dali optornije gume jer je ostalo 14-15 krugova do kraja. Da, i Max i Kimi su izdržali sa jednim, ali koje je pitanje ovde tačno? Da li je Mercedes namerno sabotirao Hamiltona? Ne, po mom mišljenju, nije ni kako, nema toga ni u tragovima. Za prvi pit stop je bilo jasno da Hamilton ima itekakvu šansu da izađe prvi. Drugi pit stop je bio potpuno logičan u svetlu onoga što se desilo Vetelu, neko bi tu preuzeo rizik (Kimi i Ferari), a neko ne bi (Mercedes). Mislim da bi bilo fer reći da je Hamilton više zaslužio pobedu. Mislim da je izuzetno nategnuto reći da je Mercedes na bilo koji način sabotirao Hamiltona. Pobogu, nisu sve zavere i konspiracije.

 

A da, u opisu šefa tima jeste da brani neodranjivo. Naravno da niko to ne mora da prihvati, samo je malo suviše očekivati da bi oni trebali da govore što bi mi voleli da čujemo.

Link to comment

Nisam ni ja verovao da se bilo koji vozac favorizuje u Merdzi do sada. Ali, na ovoj trci je po meni to bilo ocigledno. Kao sto rekoh, i vozac se nesto pita o taktici i izboru guma. Ako je Hamilton vrteo sasvim pristojne krugove na dobrano istrosenim US gumama neposredno pred prvi boks, siguran sam da bi izabrao potpuno nove US za sam kraj. A verovatno bi smatrao da ne treba uopste da ide, jer je to bila prvobitna taktika sa jednim zaustavljanjem. Ali se ocigledno nije pitao..

 

Ljudi su strasno zamrzeli Ferrari zbog onih timskih odluka (mnogi ih mrze i ovako, ali to je prosirilo bazu :D ). Sa ovakvim ponasanjem i Merdza je na dobrom putu da navuce opasan talas hejta™. Zabole njih za to naravno, ali mi barem mozemo da nazovemo stvari pravim imenom..

 

Inace, drago mi je sto opet pises i na ovom pdf-u. Nadam se da ce ti prerasti u naviku.. :)

Link to comment

Jbg, mislim da i mi mnogo gubimo sa tom minimalizovanim prenosom radio govora, a i sa zabranom da štabovi smeju da daju vozačima upustva. Ko zna da li je bilo dijaloga oko odlaska u boks, ali sam skoro siguran da bi nam preneli da je razgovor izašao "Lewis, box next lap" / "Wait, why the hell are we pitting?", pošto su svakako preneli kad je LH pitao zašto je Rozberg na mekšim gumama (ali to objašnjenje sam "kupio").

 

Za Mercedes - ko zna. Meni su i dalje dragi što nemaju baš nikakva timska naređenja, osim u otvoreno normalnim okolnostima, kad oba vozača nisu na istoj strategiji. Čak nemaju ni onu glupost "trkajte se do 80% trke, a ko je onda prvi nek ostane prvi" što je bilo vrlo popularno pre 3-4 godine.

 

I fala na dobronazaddošlici :D Šta znam, do sad nije bilo baš pičenja po poslednjim krugovima :D

Link to comment

Poslednji put valjda u Kanadi, kad je Button pobedio Vettela. To je bila sjajna trka..

 

edit:

 

Ovo oko radija. Da, dobijamo selektivno, pa bas nemamo dovoljan uvid. A ova recenica "Wait, why the hell are we pitting?" mislim da je vise puta dolazila od Hamiltona. Ne mislim na ovoj trci, nego inace. On cesto iznosi neslaganje sa timskim odlukama, za razliku od NIca.

 

A evo da zamislimo scenario da Hamilton odbije da ode drugi put u boks i pukne mu guma pred sam kraj. Koja je steta po Mercedes? Rosberg bi pobedio i bio jos blize tituli. A gubitak Lewisovih bodova svakako nije problem za konstruktorsku trku. Bilo bi, sam pao, sam se ubio.

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Nisam ni ja verovao da se bilo koji vozac favorizuje u Merdzi do sada. Ali, na ovoj trci je po meni to bilo ocigledno. Kao sto rekoh, i vozac se nesto pita o taktici i izboru guma. Ako je Hamilton vrteo sasvim pristojne krugove na dobrano istrosenim US gumama neposredno pred prvi boks, siguran sam da bi izabrao potpuno nove US za sam kraj. A verovatno bi smatrao da ne treba uopste da ide, jer je to bila prvobitna taktika sa jednim zaustavljanjem. Ali se ocigledno nije pitao..

 

Ljudi su strasno zamrzeli Ferrari zbog onih timskih odluka (mnogi ih mrze i ovako, ali to je prosirilo bazu :D ). Sa ovakvim ponasanjem i Merdza je na dobrom putu da navuce opasan talas hejta™. Zabole njih za to naravno, ali mi barem mozemo da nazovemo stvari pravim imenom..

 

Inace, drago mi je sto opet pises i na ovom pdf-u. Nadam se da ce ti prerasti u naviku.. :)

 

Preteruješ malo. Imali smo u Monaku sittuaciju gde je Rozberg dobio direktno naredjenje da propusti Hamiltona, što je rezultiralo pobedom za potonjeg i raspadom Rozberga. Možda su ovde prosto malo hteli da vrate uslugu za tu trku, druga je stvar što Rozberg nema glavu šampiona.

 

btw, super trka, ovo mi je uz Kanadu najbolja staza (+ SPA, nisam ni proveravao ima li je ove godine). Još malo kad bi Ferari i RB uspeli da priđu, bilo bi ekstra zanimljivo. Ovako, em je Mečka najbrža em je još izgleda i najbolja u menadžmentu guma (što je Hamiltonu donelo dve čiste pobede).

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Preteruješ malo. Imali smo u Monaku sittuaciju gde je Rozberg dobio direktno naredjenje da propusti Hamiltona, što je rezultiralo pobedom za potonjeg i raspadom Rozberga. Možda su ovde prosto malo hteli da vrate uslugu za tu trku, druga je stvar što Rozberg nema glavu šampiona.

 

Jeste, bilo je to u Monte Karlu, ali je tada Rosberg zaista bio jezivo spor i direktiva je izdata da bi se konkurisalo za pobedu posto je Ric stekao finu prednost. To je direktiva na nivou kada su vozaci na razlicitim strategijama, pa se propusta brzi.

 

Nico je tada imao pravo da ne poslusa naravno. Bio bi izriban posle trke, ali tako se pre pokazuje karakter, nego pokusajem da izbacis rivala sa staze..

Link to comment

Slažem se, samo sam hteo reći da ne postoji neko a priori favorizovanje. Zaboravlja se da je u ovoj trci Rozberg praktično sa šestog mesta obišao Hamiltona koji je imao pol, pa mu odmakao 5 sek pre safety cara i, negde je, do tog poslednjeg pita, više zaslužio pobedu. Moguće da su se i time rukovodili.

Link to comment

Jeste, ali su bili na razlicitim strategijama. Da je i Hamiltonov prvi stint trajao kratko, izasao bi ispred Rosberga svakako. Lewis je sa mladjim gumama mogao da napadne Nica posle SC-a, ali je samo pratio njegov tempo i gledao da mu ne pobegne previse.

 

A onda su takticari™ zaprzili corbu..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...