Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

Reno je previse crn za svoje istorijske boje, mozda ce ga pozuteti do prve trke.

 

Inace u 14h krece predstavljanje Ferarijevog bolida, uskoro slike.

 

Evo ga:

 

Edited by ducca
Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Neocekivano, svidjaju mi se nove boje, a i dizajn deluje da je ubica. 

 

U ponedeljak krecu pre-season testiranja u Barseloni. Lagano krece nova sezona  ^_^

Link to comment

Evo malo poredjenja proslogodisnjeg i novog bolida. Jedino sto mi se ne svidja na novom je nos, tj klitoris bolje reci. Steta, ostatak auta je bombona. Williams fura isto resenje, koje su doduse imali i prosle godine. Reno i RB su samo prefarbali proslogodisnje, ali nadam se da nece biti trend ovakvih noseva u 2016 :(

 

 

 

Primetno je i skracenje duzine ove godine:

 

Link to comment

Spakovao ga majstor pozadi jos uze nego Meklaren prosle godine. Jako agresivan pristup koji moze puno da donese na planu aerodinamike ali i da napravi problema sa pregrevanjem i kvarovima. Ili pukovnik ili pokojnik - nema sredine!

Link to comment

Bile su neke glasine da Ferari ima problema sa pouzdanoscu PU, cini mi se bas u vezi sa pregrevanjem. ali ovde sigurno ima prostora i za komotniji poklopac u zavisnosti od staze, temperatura itd. Nos jeste ruzan, ali ako funkcionise kako treba, zabole me sto je ruzan :D Veliki su isecci, dosta vazduha ce tuda da prolazi.

 

http://youtu.be/JZ3xVNdHZ2A

Link to comment

Taj nos je po ovim novim pravilima pod moranje, ko ga nema bice spor. Jedino sto ga je jako tesko uraditi tako da prodje kres testove, pa se zato neki odlucuju na lakse varijante sa konvencionalnim nosom i u startu zrtvuju performanse ili kao FI sa onim prorezima sa strane.

 

Sto se tice hladjenja, to je bio problem 2014. kad su morali zbog toga da detjunuju motor (otud tako losa sezona za Crvene), prosle godine su namerno isli da budu siri pozadi da bi motor mogao bolje da "dise" i to je odmah dalo rezultat. Ovogodisnje resenje je jako radikalno, znaci ili su ga pogodili i bice u kombinaciji za titulu ili ce skroznaskroz da puknu i da se ne popnu na podijum cele sezone.

Link to comment

Mini Ferari. Imaju ovogodisnji Ferarijev motor, kao i veliki postotak raznoraznih delova dopremljenih iz Maranela. Sad, treba to sve ukomponovati u celinu. Zivo me zanima kakvi ce biti na stazi. Bilo bi dobro da za promenu novi tim ne bude automatski zakucan za zacelje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...