Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rozberg je suvise mekan, nece on titule videti pored Lewis-a u timu...

 

Inace bio lud vikend i uzbudljiva trka. highlight je bio Kimi kako se cimao da izvadi polid posle udesa...

Link to comment

Steta sto smo prodali Zastavu tj Jugo... Zamisli Torro Rosso Yugo ili tako nesto  :lolol:

 

btw. ima li neke novosti u vezi preuzimanje lotusa od strane reno-a?

Link to comment

Jbg, moram da budem baksuz, ali meni se ne svidja (ni taj deo, ni staza ovako rekonstruisana generalno). Klaustrofobicno deluje, a posteno nervira me i taj fazon "evo popularisemo sport, daj da nabijemo gledaoce i tribine vozacima u dupe, to ce podici nivo zabave™ i atraktivnosti™ i konsekventno povecati broj prodatih ulaznica", kao i fazon da se na trkama formule 1 pravi atmosfera fudbalskih stadiona. Postoje trke (arkadne i druge) na zatvorenim stadionim i neka ih, u F1 to ne volim i ne treba mi. Mislim razumem ja sve, ali mi se ne svidja. Hokenhajm ima nesto slicno i taj deo staze nikad nisam voleo, iako mi je Hokenhajm pre rekonstrukcije draga staza. 

 

A recimo ne smeta mi Monte Karlo ili uska staza i zidovi uz samu stazu u Kanadi, naprotiv. Ali to je vec neka druga prica. 

 

Nervira me i ovo divljanje sa obaranjem brzinskih rekorda. Ali to je u skladu sa opstom tendencijom obaranja rekorda, nabijanja cifara i statistike i ostalim "prvi put u istoriji" banalizacijama. Vestacko "stvaranje istorije i legendi".

 

A Tilkeu se poserem u kopiranje onih cuvenih krivina iz Silverstona na svakoj jebenoj stazi. Cak i kad napravi solidno zanimljivu stazu (kao sto je ona u Ostinu ili ona u Turskoj) mora necim da je zasere. Mada, mozda i ja gresim dusu, on verovatno pravi onako kako mu kazu da pravi.

 

[/rant]

 

Prastajte!

Link to comment

Jenson Button's grid penalty has now hit 70 places ahead of Sunday's Mexican Grand Prix following further changes to one of his latest Honda engines.

 

In handing Button the new 'phase four' system ahead of first practice at Mexico City, Button initially collected a 25-place penalty with Honda changing the engine, turbocharger, MGU-H and MGU-K.

 

Prior to second practice, and in order to create a greater pool of units, exactly the same components were changed again, taking the penalty total to 50 places.

 

Button then failed to take part in qualifying due to a signal system failure that led to a misfire during final practice, forcing Honda to revert back to the power unit used in FP1.

 

That system, however, has since received a new turbocharger, incurring a 10-place penalty, plus new control electronics and MGU-H, the latter components leading to five-place penalties apiece, resulting in 70 in total.

 

 

:D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...