Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

Verstappen added his father Jos would not have been happy if he had given up his place, saying: "He told me if I had let him past he would have kicked me in the nuts!"

 

Sainz, meanwhile, believes he deserved a shot at Perez, confirming he would have given the place back if he had failed to pass the Mexican.

"I thought 'Well, he has tried for 10 laps, let me try for one lap' because I had overtaken several cars," said Sainz.

"I asked for a try if I could overtake him, and if not in two laps I would let him by again."

 

 

Sto je najgore verujem da bi ga Jos the Boss stvarno i napenalio, mozde ne u nuts ali po usima sigurno :P

Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa Sainz je njega valjda pustio prvoga, po team order da Vertsappen pokusa, posto nije uspeo, dobijo je team order da vrati poziciju Sainzu, sto je mali jednostavno ignorisao, jer se valjda tako pokazuje da si ozbiljan sampion, bla bla, malog teba kazniti...

 

Inace niko da pokomentaise ponasanje Red Bulla koji preti da mu je ovo zadnja u F1 (zajedno sa Toro Roso) ako mu Ferrari ne da motore (Mercedes ih je vec odjebao). A Ferariju se, kao i Mercedesu ne daju motori. Pa su se nadali u Audi, medjutim Audi ce izgleda uci kao tim za sezonu 2017...

 

A samo su srali po Reno-u i to nakon 4 Titule?!? Dripac samo sretan kad dobija, sportship at its best... Mars iz F1!!!

Link to comment

Bilo je nesto malo price na prethodnoj strani o ovoj situaciji. Inace Red Bull i Toro Rosso ako izadju formula ce jos vise otici u kurac, u kom je ionako odavno. Ne znam čemu drvlje i kamenje po njima niti zašto bi se neko radovao izlasku 2 sasvim kompetitivne ekipe koje su prethodnih 10ak godina izbacile sjajne mlade vozače. Jeste Renault sa starim V8 motorima radio odličan posao ali od stare slave se ne živi, a i od toga je proslo vec 2 godine, a Matesic ulaze prevelike pare u ovo da bi mu bilo isplativo da se vozika sa drugorazrednim motorom. Jednostavno Reno nije uradio svoj domaći zadatak kod turbo V6 motora, a nisu nešto raspoloženi ni da ulažu u poboljšanje za čim su u RBR kukali mesecima, a što je nedavno i potvrdio direktor Reno sporta. Jednostavno ne vide ljudi interes. U takvoj situaciji šta preostaje nego razlaz. Takodje, Reno je dogovorio kupovinu 65% Lotusa i od sledeće godine će ponovo biti fabrički tim i neće nikome isporučivati motore (to je strateška odluka firme). Tako nešto se ne odlučuje u roku od mesec dana zbog žalbi Red Bulla već se planira godinama, i očigledno su u RBR u nekom momentu postali toga i svesni. Sad da li je Reno namerno rano obustavio rad na ovogodišnjim motorima koji su dosta nepouzdaniji nego čak i prošlogodišnji ne bi li izdejstvovali raskid ugovora, ne znam, ali ne bi me začudilo.

 

U takvoj situaciji Red Bull ima Mercedes ili Ferari. Ni jedni ni drugi neće da daju motor konkurenciji, Honda je takodje rekla da nije još sposobna da opskrbi više od jedne ekipe tako da je situacija bezizlazna. Bez agregata nemaju šta da traže u F1. Dakle nije u pitanju ucena nego konstatacija stvari koja je više nego očigledna. I sad je RB problematican, a odluka Mercedesa da isporuci motore svakom ko ih je tražio (i ko nije u stanju da im se približi po rezultatima), osim Red Bullu je na mestu? 

 

Najveći gubitnici su ljudi koji iskreno vole ovaj sport i koji su uživali npr onih sezona kad smo imali po 6-7-8 različitih pobednika, kada je 5 timova bilo sposobno da odnese pobedu, a ne kao sad Mercedes ili eventualno Ferari. Ludilo za navijače ta 2 tima. Na stranu što će 4 mlada i odlična vozača ostati bez sedišta za sledeću sezonu pošto se polako kompletiraju timovi za 2016. a ovo sa RB se neće razrešiti do pred kraj godine. Do tada su svi pod ugovorima.

 

F1 je na najnižem stadijumu popularnosti i perspektive u zadnjih deceniju i više, i ne da se ne nazire kraj monotoniji nego će biti još gora situacija, a sve će dovesti do još većeg pada gledanosti. Svešće se na par fabričkih timova i jos 3-4 ekipe za popunjavanje grida sa proslogodisnjim motorima Mecke i Ferarija i to je to. Ali bitno je najebati se keve zlikovcima iz Red Bulla. Mastermind Berni još samo da ukine Moncu, pa Silverstone i Spa i milina. 

 

 

Inace Grojean potpisao za Haas.

Edited by ducca
Link to comment

 

Inace niko da pokomentaise ponasanje Red Bulla koji preti da mu je ovo zadnja u F1 (zajedno sa Toro Roso) ako mu Ferrari ne da motore (Mercedes ih je vec odjebao). A Ferariju se, kao i Mercedesu ne daju motori. Pa su se nadali u Audi, medjutim Audi ce izgleda uci kao tim za sezonu 2017...

 

A samo su srali po Reno-u i to nakon 4 Titule?!? Dripac samo sretan kad dobija, sportship at its best... Mars iz F1!!!

 

+1

 

Nevidjena govna. Nek se teraju u kurac, samo da vise ne slusamo kuknjavu. Nece F1 propasti bez Red Bulla..

 

Inace, respect za Vettela.. 

Link to comment

@Ducca  Oni su poceli kukati na Reno vec prosle godine, ove nastavili.

 

Matesic ulaze u mali milion serija, sve je to ok, ali koliko dugo ulaze vec Ferari, pa nisu uzeli titulu od kad?!

 

Bilo je bezbroj situacija gde je cak Toro Roso bio brzi / bolji od RB-a, sa istim motorima. Hocu reci, nije samo motor kod njih problem vec i sasi konstrukcija...

 

 

Edit: A ja se iskreno ne secam kada je to bila formula 1 sa 6-7-8 razlicitih pobednika, jer vec prilicno dugo ( min od´90) za titulu voze max 2 tima a ponekad samo jedan (Senna/Prost)

Edited by assignment
Link to comment

@Ducca  Oni su poceli kukati na Reno vec prosle godine, ove nastavili.

 

Matesic ulaze u mali milion serija, sve je to ok, ali koliko dugo ulaze vec Ferari, pa nisu uzeli titulu od kad?!

 

Bilo je bezbroj situacija gde je cak Toro Roso bio brzi / bolji od RB-a, sa istim motorima. Hocu reci, nije samo motor kod njih problem vec i sasi konstrukcija...

 

Naravno. Oni i kad su bili najbolji, bili su zbog Neweyja. Kad se on (polu)prenzionisao, stvari su krenule nizbrdo..

Link to comment

Newey se nije penzionisao vec je smanjena njegova angazovanost tokom sezone, koliko znam i dalje je ucestvovao u konstrukciji bolida. Tokom ove sezone je ponovo vracen u tim i Singapur je upravo dokaz da RB i dalje ima dobar bolid jer snaga motora nije mogla doci do izrazaja. Inace kako da neko ne kuka na proizvodjaca motora kad su ove sezone promenili u totalu dvocifren broj motora, vise ni ne broje kazne za to. Prosle sezone je Reno bar bio pouzdan kad vec nije imao dovoljno konja, ove se i to izgubilo.

 

Ricciardo je jutros izjavio kako je od vodecih ljudi tima dobio uveravanje da ce i sledece sezone RBR biti na gridu. Mada Matesic jos nije ni sa kim razgovarao. Voleo bih da se nadje resenje jer je to ipak u interesu F1, na stranu sto ce hejtera uvek biti iz ovog ili onog razloga. (Jimmy u martu si pohvalio Verstapena i projektovao ga kao buduceg sampiona, sta mislis kad bi dobio sansu u nekom drugom timu, i to konkurentnom? Danas timovi ili uzimaju dokazane vozace ili one koji kupuju mesto u slucaju malih timova).

 

Ako se pak povuku voleo bih da vidim Ricciarda u Meku umesto Buttona koji skoro izvesno napusta F1, mada bi mu to bio zestok downgrade.

 

Edit: A ja se iskreno ne secam kada je to bila formula 1 sa 6-7-8 razlicitih pobednika, jer vec prilicno dugo ( min od´90) za titulu voze max 2 tima a ponekad samo jedan (Senna/Prost)

2012 - osam pobednika.

Edited by ducca
Link to comment

Ok je Kvyat, startuje iz boxa sutra.

 

Inace SK nek jede govna posto ni danas ni sutra nisu nasli za shodno da stave snimak kvalifikacija i trke u neki normalan termin, po principu ko ne ustane u 7 nek se jebe.

Link to comment

Newey se nije penzionisao vec je smanjena njegova angazovanost tokom sezone, koliko znam i dalje je ucestvovao u konstrukciji bolida. Tokom ove sezone je ponovo vracen u tim i Singapur je upravo dokaz da RB i dalje ima dobar bolid jer snaga motora nije mogla doci do izrazaja. Inace kako da neko ne kuka na proizvodjaca motora kad su ove sezone promenili u totalu dvocifren broj motora, vise ni ne broje kazne za to. Prosle sezone je Reno bar bio pouzdan kad vec nije imao dovoljno konja, ove se i to izgubilo.

 

Ricciardo je jutros izjavio kako je od vodecih ljudi tima dobio uveravanje da ce i sledece sezone RBR biti na gridu. Mada Matesic jos nije ni sa kim razgovarao. Voleo bih da se nadje resenje jer je to ipak u interesu F1, na stranu sto ce hejtera uvek biti iz ovog ili onog razloga. (Jimmy u martu si pohvalio Verstapena i projektovao ga kao buduceg sampiona, sta mislis kad bi dobio sansu u nekom drugom timu, i to konkurentnom? Danas timovi ili uzimaju dokazane vozace ili one koji kupuju mesto u slucaju malih timova).

 

Ako se pak povuku voleo bih da vidim Ricciarda u Meku umesto Buttona koji skoro izvesno napusta F1, mada bi mu to bio zestok downgrade.

 

 

 

Zato sam i napisao za Neweyja da se (polu)penzionisao.  Sasvim je dovoljna ta njegova smanjena aktivnost da Red Bull bolidi aerodinamicki ne budu na vrhunskom nivou. A oni umesto da priznaju da i tu lezi uzrok problema slabijih perfomansi, od prosle sezone non stop kenjaju po partneru, sto se ne radi ako zelis dobre odnose s nekim. Sami su isekli granu na kojoj sede, Matesic je sam kriv sto se nasao u ovoj situaciji. A sigurno da nece prestati da postoje kao ekipa, samo je pitanje da li ce doci do promene vlasnika. To bi bilo i pozeljno..

 

Sto se tice malog Maxa, decko me i dalje odusevljava. I da, definitivno mu je mesto vec sledece godine u timu koji ce se boriti bar za podijume, ako ne i titule. Da ja odlucujem u tako nekoj ekipi, obavezno bi ga uzeo. Ako se i mogu razumeti ove slabije ekipe sto moraju da uzimaju raznorazne Maldonade i slicne da popunjavaju budzetski deficit, Mercedes, Ferrari i McLaren ne moraju. Red Bull eto treba pohvaliti da im je bila do sada dobra politika davanja sansa talentovanim klincima. Samo sto oni vise nece biti konkurentni, pa ne bi dobio nista prelaskom tamo..

 

 

Inace SK nek jede govna posto ni danas ni sutra nisu nasli za shodno da stave snimak kvalifikacija i trke u neki normalan termin, po principu ko ne ustane u 7 nek se jebe.

 

 

+1

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

 

Sto se tice malog Maxa, decko me i dalje odusevljava. I da, definitivno mu je mesto vec sledece godine u timu koji ce se boriti bar za podijume, ako ne i titule. Da ja odlucujem u tako nekoj ekipi, obavezno bi ga uzeo. Ako se i mogu razumeti ove slabije ekipe sto moraju da uzimaju raznorazne Maldonade i slicne da popunjavaju budzetski deficit, Mercedes, Ferrari i McLaren ne moraju. Red Bull eto treba pohvaliti da im je bila do sada dobra politika davanja sansa talentovanim klincima. Samo sto oni vise nece biti konkurentni, pa ne bi dobio nista prelaskom tamo..

 

 

Nema tu mnogo prostora ako se RB raspadne ili bude nekonkurentan, Ferari i Mercedes zatvoreni, Williams takodje, Reno pitanje je na šta će ličiti, za sada jebeni Maldonado ima ugovor za 2016, Sauber nekonkurentan, FIndia možda ima jedno mesto i to je to. Iskreno najradije bih ga gledao u Mercedesu pored Hamiltona, bio bi to WW3 :D

 

 

Link to comment

Nema tu mnogo prostora ako se RB raspadne ili bude nekonkurentan, Ferari i Mercedes zatvoreni, Williams takodje, Reno pitanje je na šta će ličiti, za sada jebeni Maldonado ima ugovor za 2016, Sauber nekonkurentan, FIndia možda ima jedno mesto i to je to. Iskreno najradije bih ga gledao u Mercedesu pored Hamiltona, bio bi to WW3 :D

 

 

 

I ja bih voleo da ga vidim u ekipi sa Lewisom. Mislim da bi to licilo na McLaren sa Alonsom i Hamiltonom..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...