Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Jules Bianchi seriously injured in Japanese Grand Prix crash

Marussia driver Jules Bianchi has suffered a "severe" head injury in a crash at the Japanese Grand Prix.

The FIA said the Frenchman is in surgery and will be moved to intensive care afterwards.

Bianchi, 25, was unconscious as he was taken to hospital following the incident which brought the rain-affected race to an early conclusion.

He lost control at the same spot where recovery vehicles were attending a previous crash.

In wet conditions, Bianchi's crash happened shortly after Sauber driver Adrian Sutil had spun and hit the tyre barrier as rain intensified in the latter stages of the race.

"Jules Bianchi lost control of his car, travelled across the run-off area and hit the back if the tractor," an FIA statement said.

 

Bianchi is now in intensive care after surgery. He is in a critical condition.

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Strasno...video sam ove fotke po TW, nigde jos nema snimka a nadam se da ga i nece pustiti.

 

Kako su mogli da puste ovo vozilo ispred ograde, u onakvim uslovima jbte?

Link to comment

I meni bilo cudno, ocekivao sam neki kran fixiran iza ograde da ce ga dici i bas razmisljam reko sad Japanci kad ga sklone za minut, nema sanse da bude SC. Ocigledno u toj krivini nisu imali drugu opciju od tog traktora. Jbg sa ovog stanovista bolje da su ostavili Saubera i drzali zutu zastavu ili odma SC. Uzas.

Link to comment

   Očekuje se još jedno zvanično saopštenje, pretpostavlja se najkasnije do ponoći po lokalnom vremenu (do 17h po našem). Procurele su neke delimično ohrabrujuće informacije, poput one da je Žil sve  vreme sam disao i da tokom operacije nije došlo ni do kakvih dodatnih komplikacija. 

Link to comment

Ima snimak na SK sajtu. Ovde je vrlo lako moglo da bude jos povredjenih, da ne kazem stradalih.

 

Jbte redari nisu ni gledali ka stazi dok su sklanjali Zutilov bolid.

 

Jezivo.

 

Samo se nadam da ce Bjanki da se izvuce, procitao sam negde da ipak ne moze samostalno da dise :(

Link to comment

Taj rizik postoji uvek kada su redari pored staze, a trka je jos uvek u toku -- da jos neko prosto izleti na istom mestu. Jedno je kada je u pitanu greska vozaca (npr. kasno kocenje), ali kad su uslovi ovakvi, ocigledno je verovatnoca mnogo veca da ce jos neko izleteti na istom mestu. Samo mahanje zutom zastavom ocigledno nije bilo dovoljno. Bilo je u f1 izletanja i u krugu za zagrevanje i pod safety carom, mislim da je Coulthard izmedju ostalih to uspeo jednom da uradi. Resenje u Suzuki je bilo ili da se odmah posle udesa Sutila posalje safety car, a najbolje je bilo da su posle 3/4 trke prekinuli, svi su posle pricali da je vidljivost bila ocajna a slabiji automobili su imali velike probleme sa akvaplaningom.

 

edit: zao mi je i de Cesarisa, secam ga se jos, jedan od vecitih sofera koji nikad nista nije uradio :(

Edited by burekdzija
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...