Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

Definitivno se ceka ozvanicenje Alonsa u McLarenu, nema tu vise sta. I Ferrari mu je izasao u susret. Kimi vozi sledecu sezonu, kandidati za drugo sediste su Bianchi, Hulk i Grosjean (koliko sam skapirao tim redosledom). Vettel ce ostati i sledece u RBR pa je pretpostavka da ce 2016 u Ferrari kad mu istekne ugovor, ali mislim da ce tu ipak kljucnu ulogu imati napredak koji ova dva tima ostvare sledece sezone, ne verujem da ce po svaku cenu u Italiju ako opet naprave nekonkurentan bolid i sledece sezone.

 

Sto se Tajfuna tice, navodno trka nije ugrozena ali postoji ozbiljna mogucnost pomeranja trke sat-dva napred posto je popodne kulminacija tajfuna. Kisa i vetar u svakom slucaju zagarantovani tokom trke.

Edited by ducca
Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

I Horner potvrdio da je Ferrari novi tim Vettela. Zajebo sam se ipak u proceni (mada je to bila vise zelja al ajde). Ovim su ugasene simpatije koje sam gajio prema Sebu. Zelim mu sve najbolje tamo ali za vozaca u crvenom bolidu nikad nisam mogao da navijam pa necu ni sad. Ako nista imace bolju poziciju u direktoratu F1 pa ce sad moci da kuka do mile volje preko radija i nada se zapravo nekoj akciji. Riccardo sledecu sezonu pun gas na titulu.

Link to comment

Sky Buildup - Brundle kaze da je Briatore u zadnje vreme radio na uhlebljenju Fernanda i jurio je originalno swap ili sa Hamiltonom ili Vettelom. Ocigledno je McLaren tek treca opcija. Horner tvrdi da je sinoc imao razgovor sa Sebom kada mu je rekao sta planira, dok Helmut Marko otkriva da je postojala neka klauzula u ugovoru po kojoj ide bez da se RBR pita (a vec je bila pretpostavka da je ta klauzula vezana za Ferarri). Takodje kaze da vec 2 nedelje znaju za njegov odlazak.

 

Zanimljiva opservacija Anthony Davidsona - pretpostavlja da je i Riccardova sjajna sezona imala udela, te ako bi se ista prica ponovila i sledece godine ne bi bilo dobro za njegovu pregovaracku poziciju. Naravno da to nije presudno, ali namece se kao jedan od faktora oko tajminga da se ne ceka sledeca sezona.

 

Herbert zakljucuje, sto je sad vec i ocigledno, da je ipak Vettel bio taj koji je kljuc za sva ostala pomeranja za sledecu sezonu, tj da se Alonso nije mnogo pitao do ovog momenta. To sugerise i kuknjava Alonsa iz Singapura kako glasine stete stabilnosti Ferarrija (a mislio je na glasine o Vettelu). I dalje se ne izjasnjava o McLarenu, ali to je vise nego izvesno. Pitanje je ko leti iz Meka...

.

Edited by ducca
Link to comment

Pretpostavka je da ce ipak Magnusen ostati ali ipak nema nikakve sugestije iz Wokinga. Do duse ni o Alonsu, no...

 

Pitanje je i drugo sediste Toro Rossa, ovi iz Sky misle da Vergne zasluzuje ne samo da ostane nego mozda i mesto u RBR pre Kvyata, nadaju se da ima sanse da osigura mesto u Rossu, proslu trku je bio sjajan, ali najverovatnije ce ipak mali Sainzov pored Verstapena. 

Link to comment

Herbert zakljucuje, sto je sad vec i ocigledno, da je ipak Vettel bio taj koji je kljuc za sva ostala pomeranja za sledecu sezonu, tj da se Alonso nije mnogo pitao do ovog momenta. To sugerise i kuknjava Alonsa iz Singapura kako glasine stete stabilnosti Ferarrija (a mislio je na glasine o Vettelu). I dalje se ne izjasnjava o McLarenu, ali to je vise nego izvesno. Pitanje je ko leti iz Meka...

.

 

Nek neko obavesti Herberta da je Honda odavno ispregovarala dolazak Alonsa u McLaren, tako da je odatle sve krenulo..

 

#TBT We know the #5 car is the 1967 @Honda #F1 car of John Surtees, but what do you know about the #14 car? Tell us!

 
By-SYZZCUAAn0jO.jpg
 
doduse, mozda nece odoleti ponudama Marussije i Caterhama :D
 
Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Ovo je twit od pre 2 dana. Marko kaze da vec 2 nedelje znaju za odluku Vettela. Ja ipak mislim da je on taj koji se pitao. Alosno je vise puta izjavio kako voli Ferarri i mislim da nema sanse da bi isao ako ovi nisu dogovorili Vettela. Drugo ne verujem da bi Brundle lagao da je Flavio pokusavao da mu zavri sedista u Mercedesu ili RBR (i to po principu glava za glavu)... 

Link to comment

Znam da je tweet od pre dva dana, to je samo hint sta da se ocekuje. Odavno su Japanci zagrizli za Alonsa, to je sto bi rekli bila najgore cuvana tajna.

 

A Alonsove izjave treba tumaciti kao slihtanje tifozima, da ne ispadne negativac u njihovim ocima..

Link to comment

Magnusen nije bas savim svoj.

Bojim se da je ovom trkom poprilicno smanjio sebi sanse za sledecu sezonu. Sa Buttonom obrnuta prica.

Edited by ducca
Link to comment

Ima li neko informaciju, da li je Bianchi ok?

 

    Još uvek ništa zvanično, ali nikako nije dobro. Po svemu sudeći, podleteo je  pod vozilo koje je izvlačilo Sutilov bolid. Sutil je u izjavi za nemačke medije delovao apsolutno prestravljeno i šokirano - izgleda da je video sve iz prve ruke. Ne želi da priča o detaljima, naravno, ali je jasno da je ono što je video bilo strašno. Nadajmo se da će se Jules izvući iz ovoga.

Link to comment

Navodno je Bianchi u nesvesnom stanju prevezen u bolnicu.

 

Zutil je rekao da je ovaj udario u kran koji je sklanjao njegovo vozilo. Izgleda da su u istoj krivini izleteli.

 

Vrlo ozboljno, nadam se da ce se izvuci.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...