Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Massa objavio da vise ne vozi za Ferari od sledece sezone, navodno ce sutra biti objavljeno ime drugog vozaca. Sve su sanse da ce to biti Kimi, mada ko zna...Navodno se pominje odlazak i Alonsa sto bi po meni bio potez ravan samoubistvu. Koliko god mi je doticni antipatican ipak je on verovatno najbolji vozac u cirkusu i ne vidim razlog da ga Ferari pusti. Ali nemam nista protiv da to i urade :P

Link to comment

Ne znam sta da mislim... Kimi da bude drugi vozac i nosi vodu Alonsu? Tesko, a imati dva vozaca takvog kalibra da se ravnopravno bore se u istoriji pokazalo ne bas najbolje tako da mi potez Ferarija ne deluje bas pametno.Nadao sam se da Kimi ostaje u Lotusu, nekako pasu, ali Lotus ocigledno ne moze tj nema para da bolid unapredi kako bi Kimi ravnopravno vozio prodiv RB-a....

Link to comment

Razocarao me Kimi, bio je kul tip. Sad nek daje PR izjave u stilu “srecan zbog povratka u Ferari, vezu ga samo lepe uspomene, raduje se saradnji sa Alonsom”..Salu na stranu, mogu da ga razumem. Kljucni razlog za prelazak medju crvene je taj sto je prethodno stigao James Allison. Sa njim mogu da se nadaju da ce imati bolid konkurentan za titulu. Inace, to ce biti prvi put od 1953. da ce Ferrari imati dva sampiona kao vozace.Lotus nazalost tone ka sredini tabele ekipa zbog nedostatka para. Verovatno stize Hulk kao zamena.

Link to comment

Ja potpuno razumem Kimija, on ima puno motiva da se dokaze u Ferariju i to bas protiv onoga zbog koga su ga onako najurili. On je inace Ferarijevo dete, ko sto je Fetel Red Bulovo a Hamilton Meklarenovo - Ferari ga je gurao kroz karijeru i ubacio ga u Sauber i to kada Kimi jos nije ni ispunjavao uslove za superlicencu (no tih godina su Crveni imali "specijalnu pomoc" FIA, tako da sta je jedna superlicenca medju prijateljima). Kimiju je tada ponudjen ugovor da dodje u Ferari kao barikelo umesto Barikela - sa sve onom famoznom klauzulom da se ne sme trkati protiv Velikog Sampiona i da mora svaki put da ga propusti na stazi - sto je ovaj glat odbio da potpise. Sledi period totalnog pakla, kada su mu i Tot i Montecemolo svaki put kad bi ga sreli u padoku govorili "sta ti tu trazis, ovde nema mesta za tebe, tornjaj se" i slicno, ne mogavsi da predju preko toga da je Kimi odbio njihovu velikodusnu ponudu da bude Sumaherov potrcko. I Kimijeva karijera bi se tu i zavrsila pre nego sto je ostavio neki trag - da nije bilo Mike Hakinena koji je upravo zavrsavao svoju karijeru. Mika je urgirao kod Rona Denisa da umesto Nika Hajdfelda potpise Kimija.Vec u svojoj drugoj sezoni u Meklarenu Kimi umalo nije skinuo Sumaheru skalp - 2003. titula mu je izmakla za samo dva buda, u eri kad je Sumaher prakticno bio nedodirljiv!2005. kad je Reno (ustvari Mislen) iskocio u prvi plan i kad je Alonso konacno skinuo Sumahera sa trona, Kimi mu je bio najozbiljniji konkurent. Ko zna sta bi bilo da je taj Meklaren bio pouzdaniji.Nakon 2006. Sumaher odlazi u penziju, i dolazi do velike vozacke rokade - Alonso dolazi u Meklaren a Kimi se vraca u staro jato, Ferari ga dovodi za do tada rekordnu sumu umesto Sumahera. Te 2007. se stvarno svasta izdesavalo, ali Kimijeva vozacka titula je osvojena fair and square, nema sta joj se zameriti.Tako je Kimi na najbolji nacin pokazao svima u Ferariju koliko su se ogresili o njega.No sledece dve godine mu bas i nisu cvetale crvene ruze, i pocela je da kruzi prica o njegovoj nezainteresovanosti i nemotivisanosti. Za 2010. Ferari mu isplacuje ugovor pod uslovom da do njegovog isteka ne vozi u F1, i dovodi Alonsa. Kimi sledece dve godine provodi vozeci reli i povremeno Naskar. 2012. se vraca u F1 u ekipu Lotusa, i odmah pokazuje da nije nista izgubio na brzini.U medjuvremenu ni Alonsu nije poslo za rukom da sa Ferarijem napravi rezultat, Fetel i RBR (citaj Edrijen Njui) su zaveli totalnu strahovladu. Ne lezi vraze, kome se Ferari okrece za spas - opet Kimiju!Prosto mi je neverovatno da su u Ferariju cak dva puta u vezi Kimija pogazili jednom donetu odluku. To je totalno atipicno za njih, i Sumaher se vratio u Mercedes a ne u Ferari - a zaduzio je Crvene mnogo vise nego Kimi. Obojica su na slican nacin i najureni iz ekipe, protiv svoje volje da se napravi mesta za novog sampiona.Kimija kao sto rekoh potpuno razumem, imace itekako motiva da se dokaze i Ferariju i Alonsu.Alonso je enigma - videli smo iz predjasnjih primera da bas i ne funkcionise najbolje u situacijama kada ga timski kolega pritisne. No licno cenim Alonsa kao kompletnijeg vozaca, Kimi mozda ima vise sirove brzine ali Alonso je ipak jaci. Njegova ahilova peta je psiha - bude li poceo da histerise zaboravice da vozi - dok je Kimi tu najjaci, uvek 'ladan ko spricer, uvek opasno tih ;)U svakom slucaju, Ferari ce dogodine imati bez sumnje najjacu vozacku postavu na gridu.Videcemo kako ce se stvari odvijati. To moze biti mnogo dobro, ali i mnogo lose.Jedno je sigurno, dosadno biti nece!

Edited by Radoye
Link to comment

Isto tako je Kimi i Red Bullov sticenik zadnjih x godina pa je u skladu sa tim i njegov relazak u RBR imao logike.I mislim i dalje da je to bila njegova prva opcija ali da je na kraju odluceno da se ne dovodi rival Vettelu, u cemu je i on sigurno imao svoju rec. Nadam se samp da ce u Ferariju sledece sezone biti pakao tipa onog u Mclarenu kad su spojili Alonsa i Luisa, te da ce Kimi redovno sredjivati Alonsa.Btw potajno sam se nadao da se Kimi vrati u Mclaren, ipak su to godine njegovih, po meni, najboljih voznji (svakako najludjih), enormnog rasta popularnosti i uvek sam imao neki osecaj da ta prica moze da bude dovrsena na pravi nacin, al jbg happy endovi su rezervisani ipak samo za filmove. Ovo sa Ferarijem mi ostavlja gorak ukus, ponovo, mada ne u toj meri kao prvi put...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ovaj klip me je naterao da ipak pogledam dokumentarac o Senni koji sam toliko dugo vremena odlagaoNikako da ubodem taj pravi trenutak za tako nesto.. da odgledam film o geniju.. a i zato sto sam u sebi mislio, da ako odgledam.. njega zaista vise nece biti..I sad sam poceo, i dosao do one nagrade Japana, kada ga je Prost izbacio, ponistili mu pobedu i na kraju kazniliPopickio sam! Da li je jebeno moguce da su mu uradili tako nesto?! Slepci najobicniji!Jebeno sam besan.. da sam morao da prekinem gledanje i napisem top.s. Radoye, super post :thumbsup:Raduje me sto je F1 tema zazivela, iako nisam bas neki poznavalac itd, dopada mi se sto tako napisete neke zanimljivosti.. mada pretpostavljam da je vecina vas koja redovno prati F1 to vec znalaAli eto, ja se edukujem :)

Link to comment

Ako ces da gledas Senu, pogledaj obe verzije. Prvo onu kracu, bioskopsku - bolji je film, lakse "tece" prica, lakse ga je gledati. A polse pogledaj i produzenu verziju sa dodatim intervjuima, za kompletnu pricu i detalje koji nedostaju u standardnoj verziji filma. Narocito je Prostov udeo bitan u ovoj produzenoj verziji, neki bi stekli zakljucak da je on bio zlikovac na osnovu odgledane bioskopske verzije filma, a kad se sve uzme u obzir vidi se da je jedini negativac ustvari bio Balestr. To objasnjava i ono Senino preko radija iz Imole, "pozdrav za mog prijatelja Alana, nedostajes mi puno"...

Link to comment

Hocu naravno!!!Ja sam izgleda odgledao tu kracu verzijuI evo upravo sada sam nasao torrent za produzenu, skidam je, pa cu odgledati ovih danaHvala ti puno sto si mi skrenuo paznju na to da postoje 2 verzije filmaIako sam bio klinac, Prosta nekako nikada nisam voleo.. nije mi se svidjala njegova faca :)U ovoj kracoj verziji je zaista predstavljen kao dick od coveka.. a za Belestra nemam reci... ubio bih ga od batinaAko postoji jos nesto o Seni, plz reci mi i uputi me :)Ili ako imas neke zanimljivosti, rado bih procitao :)Ovo vazi za bilo koga od vas :)A moze i o bilo kom drugom vozacu sto je vredno pogledatiTrenutno cekam film "Rush" (Hunt i Lauda), trebalo bi da izadje ovih danaAko moze neko ukratko da me uputi u to njihovo rivalstvo, pre no sto pogledam film

Link to comment

Koliko sam cuo "Rush" ce da bude tipicna holivudska limunadica, autori su dali sebi poprilicno slobode u interpretiranju istorijskih dogadjaja. Ima par dobrih dokumentaraca na YT, na primer ovo:http://www.youtube.com/watch?v=c19DqS127Ac

Link to comment

PogledacuHvalaSto sjebase Pereza sada? Morao je da preda pozicijuJeste vozio malo van staze, ali je to uradio da ne bi napravio udes na stazi i izbegao kontakt.. a i onako je bio poziciju ispred..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...